Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 24.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Турбина на реката - 2  
Автор toni11bg-192929 (новак)
Публикувано12.06.15 22:14



Здравейте
Преди доста време бях пуснал тук тема за това как се опитвам да впрегна природата, за да се отърва от бремето на монопола. Благодарение на идеите, дадени ми тук успях да си изградя система, която ми позволи окончателно да резна жицата, и да тегля една много дълга майна на местното ЕРП.
Сега съм решил да стана по-нагъл, и да изсмуквам от реката повече енергия, тъй като имам намерение скоро да се сдобия с електрическа кола - за да я зареждам ще ми трябва повече ток.
Конструирах по-мощна турбина, но тъй като не съм специалист по генератори, не зная как да си изчисля статора. Ако някой се навие да ми даде акъл, ще дам нужната информация, върху която да поразсъждаваме заедно. Блгодаря предварително



Тема Re: Турбина на реката - 2нови [re: toni11bg-192929]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано13.06.15 20:58



Сега съм решил да стана по-нагъл,
Та за какъв хонорар говорим?


Автомобилната индустрия е добре платена!

Най-дългият път започва с първата крачка...

Тема Re: Турбина на реката - 2нови [re: Timo]  
Автор toni11bg-192929 (новак)
Публикувано13.06.15 21:12



Аааа, не. За хонорари не искам да чувам. От известно време съм свикнал да разсъждавам, че всичко е безплатно :)



Тема Re: Турбина на реката - 2нови [re: toni11bg-192929]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано13.06.15 21:33



Грешно разсъждаваш.
Между другото - крайно време е да ти сложат електромер за да си плащаш "безплатната" енергия.
Това "водопадче" или каквото и да е там, от което си правиш ток не е твое.
Та след като го ползваш трябва да си плащаш за "далаверата".


Редактирано от hidrazin4o на 14.06.15 01:55.



Тема Re: Турбина на реката - 2нови [re: hidrazin4o]  
Автор toni11bg-192929 (новак)
Публикувано14.06.15 18:33



На кой...
Водата идва от всевишния, но не му знам банковата сметка


В закона изрично пише при какви условия може да ползваш водата без да плащаш и без да искаш разрешение. Постарал съм се да се включа в тях. Естествено, ние сме българи, и вече имам три проверки с протоколи, в които пише "не е констатирано нарушение"
Всъщност - знам че нищо не е безплатно, дори такъв ток излиза по-скъпо от "държавния" . Но още Дон Кихот е казал че свободата е много скъпо нещо. Толкова скъпо, че малко хора могат да си я позволят.



Тема Re: Турбина на реката - 2нови [re: toni11bg-192929]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано14.06.15 19:10



Водата идва от всевишния, но не му знам банковата сметка

Щети дам моята а аз ще се оправя с него!
Без комисиони!



Най-дългият път започва с първата крачка...

Тема Re: Турбина на реката - 2нови [re: toni11bg-192929]  
Автор FM STEREO ()
Публикувано14.06.15 19:24



Дай една турбина да сложим в циганската махала у Самоков,Бат Сали ще се отплати доволно





Тема Re: Турбина на реката - 2нови [re: toni11bg-192929]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано15.06.15 15:34



Имаш готов статор или тепърва ще търсиш? Ако ще е да започваш отначало се поразтърси за някой генератор от бензинов агрегат и подходяща скоростна кутия от стар автомобил.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Турбина на реката - 2нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор toni11bg-192929 (новак)
Публикувано15.06.15 21:49



Благодаря за мнението, колега. Най-сетне някой да подходи сериозно, до тук само подигравки.
Значи положението е следното...
Тъй като вече няколко години се опитвам да впрегна реката да ми произвежда електроенергия, смятам че съм намерил оптималният механизъм с максимално за условията КПД. Състои се от работно колело, с форма на корабно витло, дълъг вал, който предава въртеливото движение над водата, на другия край на вала е монтиран генератора. Поради малкия пад оборотите на турбината са малки (около 300/мин) и затова ползвах като изходен компонент един алтернатор от бавнооборотен трактор. Роторът е с голям диаметър и малка височина, за да се спази условието за определена периферна скорост. Извадих възбудителната намотка на ротора и сложих на нейно място неодимови магнити. Така икономисвам четките, и повишавам КПД то. В момента статорът е с оригиналната си намотка за 24 волта. Зная че трябва да се пренавие, но нямам представа с колко трябва да увелича броя на навивките. КАто изходна информация мога да премеря напрежението, което дава на празен ход. То няма да е 24 волта, бог знае колко ще е. Но какво да кажа на бобиньора след това?



Тема Re: Турбина на реката - 2нови [re: toni11bg-192929]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано16.06.15 01:14



Диан е наша гордост! Ще ти изчисли статора с неодимните магнити от раз!

П.П. Корабното витло се казва винт а дългият вал дейвуд! (щом е корабно у-во)



Най-дългият път започва с първата крачка...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.