Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 01.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Шистовия газ?  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано08.04.15 02:48



А бе не съм геолог ама да питам... Преди време се появи един Х'Амрикански тип след това започнаха да атакуват "зелените човечета" (еколозите) - гледам тези дни има много публикации за "зеления рекет" който зачекнах преди време, до сега народа си плащаше с благословията на държавата и те даваха миродавно становище сега обаче гледам че и СРС без последици са им спретнали... Гледам и конкретни имена вече има...

Целия цирк за какво е? Лифтове в Банско ли ще правят или в Добруджа ще дупчат за газ? Или има някаква друга далавера от която искат да изключат зелените?

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Шистовия газ?нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано08.04.15 03:09



Гледай сега, почваш да eбеш зелени, пембяни, бойковци, лайnяни ... и няма да сбъркаш.



Тема Re: Шистовия газ?нови [re: hidrazin4o]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано08.04.15 03:28



Ако мога да цитирам един кандидат за депутат и конкретно "тънката мисъл на дебелото черво" (г-н Витков) е, че от едната или другата страна акциите на дадени компаниии се търгуват на борсата... от друга ако е шистовия газ става грубо - известно време работих по Добруджата... какво да ти кажа водата е на дълбочина около 80-100 метра дълбочина "изкарват" я при Шабла и захранват цялото плато - грубо през Каварна и Балчик минава към Добрич и от там Тервел и Дулово. Така че ако наистина прецкат водоносния пласт на север от линията Варна - Силистра живота в региона е тотално прецакан, да кажем че имам някакви икономически интереси - да знам да бягам на време.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Шистовия газ?нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано09.04.15 18:48



Знаеш ли, какви вещества отдават енергията за Фракинга?





Тема Re: Шистовия газ?нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано09.04.15 19:09



Изчезни.



Тема Re: Шистовия газ?нови [re: hidrazin4o]  
Автор asahi (познат от преди)
Публикувано10.04.15 01:32



Oнзи добруджански водоносен слой е надупчен на 1000 места и до по-миналата година на никой не му правеше впечатление.



Тема Re: Шистовия газ?нови [re: asahi]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано10.04.15 22:11



Това за дупките го знам, знам и част от сондите къде са били, преди работех с един пенсионер който е работил по тях и като минехме от някъде и започваше да обяснява къде е била и какви простотии са правили. Никой не казва че "там няъде отдолу" е и най-голямото находище на въглища в страната, проблема е, че се намира точно под водата а според легендата водата отнасяла тръбите на сондаж. Никой не казва какви химикали са слагали за да спират водата за да дупчат.

Мен не ме притеснява живота там, притесняват ме поръчковите репортажи и статии които биха насадили паника и биха сринали цената на имотите в него край.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Шистовия газ?нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано11.04.15 02:08



Какви имоти бре? То морското дъно никога не се е котирало добре. Скоро...





Тема Re: Шистовия газ?нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано11.04.15 08:25



Въглища, отнесени тръби... "...химикали са слагали за да спират водата за да дупчат...".




Сещаш ли се, с какво гърмят водата и пластовете бе, човек?



Тема Re: Шистовия газ?нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано11.04.15 20:30



Добре де, ако имаш някаква информация сподели я недей само да ръсиш глупости като някой трол.

Иначе със сигурност ще се ползва един много страшен химикал за който нищо хубаво не съм чел а именно "Dihydrogen Monoxide", само докато четох и ми настръхна косата, ето тук малко инфо:
http://www.dhmo.org/facts.html

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.