Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 25.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема бюрокрация в ЧЕЗ  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано21.01.15 17:44



Онзи ден сменях стълбищен автомат, и забелязах, че таблото на входа, т.е. тази част, която се води собственост на ЧЕЗ, с електромерите вътре е разбита, и се отваря свободно.
Понеже работя на 100 метра от централата на ЧЕЗ, отидох днес да им кажа.
Обаче се почнаха глупостите - попълнете молба. В молбата ми искат три имена, ЕГН, номер на лична карта, абонатен номер, и презимето на прадядо ми.
Казвам им - първо партидата не е на мое име, а на баща ми, второ ето ви адреса, отидете и си го оправете, това е ваша собственост, проблема е ваш, но все пак понеже електромера за моя апартамент е там, не искам да стои така отключено.

Трябвало да прехвърля партидата на мое име, трябвало да нося нотариален акт.

Абе хора, ето ви адреса, оправяйте се. Не, не можело с адрес, трябвало абонатен номер.
Е аз не го знам наизуст. Не се трогнаха особено. Тръгнах си без да им дам адрес. Не го поискаха.

Нещо ми се струва ненормално това. Пълна незаинтересованост и безхаберие. Пълна бюрокрация. Значи ако някой краде ток ОТ ТЯХ, пак толкова им пука. И защо трябва да им давам номера на личната си карта, само защото някой е разбил таблото на входа ни?



Тема Re: бюрокрация в ЧЕЗнови [re: Chasing Rabbits]  
Автор baevitsa-210734 (непознат)
Публикувано21.01.15 19:23



Препоръчам ви в този и други подобни случаи да използвате e-mail адреса zaklienta@cez.bg. Писал съм им няколко пъти и са се отзовавали. И за учудване в непродължителен срок. И освен това се избягват досадните разговори със съвестните служителки.

(Колкото до нотариалния акт са прави, защото някои разбойници могат да сменят титуляра на партидата)



Тема Re: бюрокрация в ЧЕЗнови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано21.01.15 20:18



Има логика!



Тема Re: бюрокрация в ЧЕЗнови [re: Timo]  
Автор FM STEREO (admin)
Публикувано21.01.15 21:03



Моето с години е отворено и е на улицата,не могло те да го оправят защото таблата били слагани от фирма и нямали такива,така си стой вече 10
години,заглавил съм металната врата да не "зяе" и така си кара даже от година е разбита и вътрешната врата,чат пат я затварям след инкасаторите.Абе нямам думи,ЧЕЗ-овете са си таковали майката.

admin

Редактирано от FM STEREO на 21.01.15 21:04.



Тема Re: бюрокрация в ЧЕЗнови [re: Timo]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано21.01.15 21:54



В кое намери логика?



Тема Re: бюрокрация в ЧЕЗнови [re: baevitsa-210734]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано21.01.15 21:56



Добре, за нотариалния акт може и да са прави, макар че не ми искат нотариален акт когато си плащам сметките толкова години.

Както казах, понеже са ми съвсем близо, реших, че личният контакт ще е по-добре от писане на мейли. Но явно не е така.

П.С.
Писах им мейл, да видим дали ще реагират по-различно.

Редактирано от Chasing Rabbits на 21.01.15 22:13.



Тема Re: бюрокрация в ЧЕЗнови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано21.01.15 22:50



Не си титуляр на сметка! А за таблото си отговарят те самите! Те трябва да си го стопанисват а не ти! Не е твоя работа защото нямаш документ за закупуване на електромера, само партидата е на титуляра за която е платил! Щом няма неправомерно закачане -> няма и престъпление!
С две думи са те пратили за зелен хайвер т.е. са се подиграли, когато си прехвърлиш партидата с нотариален акт тогава можеш да се оплакваш а другото искане за ЕГН и номер на л. карта си е обикновен сигнал за неправомерно закачане или извършване на золум или нещо от сорта за което при констатация се вика и ченге!



Тема Re: бюрокрация в ЧЕЗнови [re: FM STEREO]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано21.01.15 22:52



admin<-Ама друг път!
Болни амбиции!
За да ми докажеш ме блокирай инак си обикновен педераст!
Сори пич ама говедата не ги търпя!



Тема Re: бюрокрация в ЧЕЗнови [re: Chasing Rabbits]  
Автор FM STEREO (admin)
Публикувано21.01.15 22:56



Щом ти искат абонатен номер дай им го,има го на плика който ти пращат за сметката,тресни им го на масата и да се оправят.

admin


Тема Re: бюрокрация в ЧЕЗнови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано21.01.15 22:57



Писах им мейл, да видим дали ще реагират по-различно.
Това е най добрият начин ако те обвинят след време да се измъкнеш сух!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.