Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 01.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "Зелена" енергиянови  
Автор Billbao (непознат )
Публикувано08.02.14 21:48



По- скъпа ли е електричвската енергия добита по традиционните начини за разлика от "зелената" която изглежда по евтина



Тема Re: "Зелена" енергиянови [re: Billbao]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано08.02.14 23:29



Глупости. От къде ти хрумна че "зелената" изглежда евтина? Скъпа си е от всякъде. Поне на този етап на развитие на човечеството.



Тема Re: "Зелена" енергиянови [re: hidrazin4o]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано12.02.14 03:00



"Зелената" енергия не е скъпа отвсякъде, ако не се занимаваха с нея така наречените "зелени" кратуни, щеше да си е толкова скъпа колкото всяка друга енергия. Хиляди години хората са ползвали само възстановяеми енергийни източници, дърва за отопление, вятъра за задвижване на корабите, животинска тяга за колите, вода или вятър за задвижване на мелнични камъни, а и всякакви други механизми, ползвала се е такава енергия каквато има или е по-изгодна там, а сега някакви малоумници ще решават каква енергия да се ползва, те са способни да провалят и най-добрата идея.



Тема Re: "Зелена" енергиянови [re: kyx4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано12.02.14 04:04



И да и не


най доброто което бях чел е че от солар се разлага вода на водород и кислород и се съхранява(обогатява) в последствие регулярно се използва.
За момента ми се струва гениално след урана.(от центрофуга)



Тема Re: "Зелена" енергиянови [re: Timo]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано14.02.14 10:23



А замърсяването, което става от производството на соларния панел и електрониката към него?
Същото важи и за енергоспестяващите лампи.



Тема Re: "Зелена" енергиянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано14.02.14 12:47



"А замърсяването," -> прахосмукачка





Тема Панеланови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано08.09.14 17:37



е с полезен живот цели 20 години обаче. След което си става на обикновен пясък



При цена около лев на ват-пик излиза вече по-на сметка дори и солар, всичко зависи от развитието на батериите в момента



Тема Re: Панеланови [re: Buduhcko npace]  
Автор jhoro20140108193120 (непознат )
Публикувано23.11.14 23:48



Да бе, да - 20 години - друг път.
В Германия има централи, монтирани преди повече от 20 години и освен че работят, мощността им е намаляла с по-малко от очакваното.



Тема Re: Панеланови [re: jhoro20140108193120]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано24.11.14 07:32



Е, не знам за Германия ама у нас съм приготвил два тира с не работещи Германски панела дето нямат и две години работа.



Тема Re: Панеланови [re: hidrazin4o]  
Автор jhoro20140108193120 (непознат )
Публикувано24.11.14 11:38



То - аз съм виждал "китайчета", дето изобщо не тръгват. Тук говорим за технологията, не за издънките на някого.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.