Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:39 27.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема катодни отводители (арестори)  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано23.11.14 11:49



Почти всеки ден се сблъсквам с "творчески решения" свързани с нулевите шини и проводници които понякога водят до меко казано фойерверки. Гледам на пазара си има катодни отводители или арестори ама... някой да се е занимавал наскоро с такава техника говоря от практична гледна точка че мисля да сложа една такава чудесия в таблото? Дайте идеи кое си струва на пазара? За последно съм си играл с такива "играчки" преди 10 години ама доста време мина и нямам никакви идеи кое на пазара става за работа и кое за "напълване на празни позиции в таблото".

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: катодни отводители (арестори)нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано23.11.14 11:59



Ако търсиш качество - DEHNguard.


А по принцип дори и тези на Елмарк вършат работа.



Тема Re: катодни отводители (арестори)нови [re: hidrazin4o]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано23.11.14 12:24



Не говоря по принцип, трябва ми нещо за да защитя техниката у дома... искам да е нещо от типа "слагаш и забравяш, ако сработи има причина" а не през ден да вдигам АП-то защото чудесията незнайно защо е сработила или пък да се върна и всичко което е на стен-бай да се е преселило в един по-добър свят. Типичен пример от скоро - малоумниците като са сменяли електромерите не са стегнали нулевото жило... по никое време се наложи да ремонтирам захранване на компа.

Преди време когато се налагаше да слагам такива защити се нагледах на идиотии - имаше едни които спокойно държаха на 300 волта а други сработваха още на 240... За това питам някой ако се занимава с такива щуротии да каже кое си струва за момента.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: катодни отводители (арестори)нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано23.11.14 13:38



Е ами казал съм ти кое си струва. При мен работят над 250 такива нещица с по три патрона на всяко.
При избора се съобрази дали си дву или трипроводен.
Може да погледнеш тези на Schrack


Или в краен случай на Шмайзер електрик:

Цената на хубавите никак няма да ти хареса.



Тема Re: катодни отводители (арестори)нови [re: hidrazin4o]  
Автор jhoro20140108193120 (непознат )
Публикувано23.11.14 23:33



Цените на хубавите КО са си хубави, ама цената на изгорялото оборудване?

@dian_dimitrov-60955 - когато се защитаваш от пренапрежения, не забравяй освен на захранващите, да сложиш защита и на информационните линии - телефон, нет, ТВ ...

Редактирано от jhoro20140108193120 на 23.11.14 23:35.



Тема Re: катодни отводители (арестори)нови [re: jhoro20140108193120]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано26.11.14 17:12



Дам и защита от Инкасатори даже !



Тема Re: катодни отводители (арестори)нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано09.12.14 04:56



Аз съм монтирал такива на Шнайдер.
Според мен вършат работа. Но за да няма разработили на 300 волта, виж им каталонците данни. Има за различно напрежение.
Всъщност, макар да са защита от пренапрежение, те-защитават само от краткатрайни импулси - от комутация и от мълния, и то при спазена дължина на проводниците както в таблото, така и до консуматорите.
Ако напрежението ти варира, по-добре си сложи реле-защита, което да изключва консуматорите през контактор, когато напрежението е под или над определени граници.
Ако слагаш КО, най-добре е от комбинираните, с искрище и варистор, като сложиш задължително АП във веригата на КО, както е показано в каталога на Шнайдер.

И да, скъпи са, но по цени на дребно. На едро цената е в пъти! по-ниска. Търговците се отиват в алчността си.



Тема Re: катодни отводители (арестори)нови [re: Chasing Rabbits]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано09.12.14 18:23



Аз пък такава Шашма





Тема Re: катодни отводители (арестори)нови [re: Chasing Rabbits]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано16.12.14 22:10



Напоследък ме е подгонила службата и рядко влизам да чета.

Та това за краткотрайните импулси не ми е зор - даде ли на късо би трябвало да събори АП-то и да си опазя техниката, преди време ползвах едни разклонители със защита на SONO - честно казано компа оцеля след "предизвикано пренапрежение от съсед малоумник" АП-то 16А беше изключило ама и "защитата" беше порядъчно цъфнала. Релетата за напрежение не са лоши само дето има едно особенност - повечето имат времезабавяне за да се избегнат фалшиви сработвания, точно в това забавяне е зора - кондензатора се зарежда над 400 волта и пуква като пуканка.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: катодни отводители (арестори)нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано17.12.14 03:50



Според мен краткотраен импулс нищо няма да събори.
Виж в каталога на Шнайдер как дават КО да се върже през АП. Ако беше както казваш, КО дава на късо, АП-то към него пада, и де факто елиминира КО, консуматорите остават неопазени. АП към КО нарочно се слага бавно, все ги забравям кое каква крива-беше, за да не сработва от краткотрайни импулси.

Редактирано от Chasing Rabbits на 17.12.14 03:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.