Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 01.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема Фазоуказател безконтактен УБВН-110  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано05.11.14 10:23



Ето малко чудеса. Отворих един безконтактен фазоуказател, мило, родно, пловдивско производство дето спря да бачка. Меко казано бях шокиран.
Тялото е от полипропиленова тръба за студена вода. Зареждането е с букса RCA, при която спокойно можеш да си барнеш фазата. Тази синия шлаух е слаган допълнително. Вътре - вижда се. Всичко е изолирано с хартиено тиксо и ляв премръзнал крак. Иначе има една малка платка с една К561ЛН2 също завита в хартиено тиксо. Вграденото "зарядно" с кондензатор, ценер и няколко резистора е хвърчащ монтаж и естествено завито в хартиено тиксо.
Боже, Боже, ела си прибери вересиите!!!









Тема Re: Фазоуказател безконтактен УБВН-110нови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано05.11.14 14:40



Чак страшно ..



Тема Re: Фазоуказател безконтактен УБВН-110нови [re: hidrazin4o]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано06.11.14 14:43



Иначе има една малка платка с една К561ЛН2 .... туй ЛН2 как му имат доверие. Пък и този Бастун който е дал лиценза надали разбира от техника.

П.с. А работи ли вобще?



Тема Re: Фазоуказател безконтактен УБВН-110нови [re: ramzes1977]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано06.11.14 18:19



Е какво му е на ЛН2-то? Много си е по-яко от функционалния му аналог 4049.
И да, работеше. Преди да му се скапят акумулаторите или зареждачката.
Само дето трябваше почти опреш на 110kV за да покаже че има. Сега като го отворих никога не бих разчитал на него.
На полето до някой далекопровод НЯМА къде да го провериш и трябва да си сигурен в него.
Ти би ли си поверил живота на тези "изолации" с хартиено тиксо?



Тема Re: Фазоуказател безконтактен УБВН-110нови [re: hidrazin4o]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано08.11.14 15:48



Забрави ! Да му имам доверие на тази Шашма !



Тема Re: Фазоуказател безконтактен УБВН-110нови [re: hidrazin4o]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано12.11.14 19:40



"Не е луд този дет' яде баницата а тоз дет му я дава"

Тъкмо си надвих мързела и ремонтирах захранването на компа и реших да видя какво има тук и... ми приседна ракията. В случая като знам цената на тези чудесии май към баницата има и печено прасе къде 120 кила, буре с червено вино "и още нещо". До преди 2 години имах "удоволствието" да си служа с някаква немско производство, като схемно решение не мисля че беше по-различна но беше с 9-волтова батерия (алкална) но електрониката си беше културно залята с лак. Ако отворите някой безконтактен пробник "китайче" за по 5 кинти не мисля че ще намерите нещо по-различно като схемно решение. Иначе немската си действаше доста културно, за 4-5 години не ме е предавала ако батерията беше ОК - докато и подадеш муцуната над основата на изолатора или над веригите и започваше да пищи и свети. Ама с това чудо на техниката бих се замислил.

Сега се сещам и какви са изискванията за това "бялото тиксо" - до 3 дни да може да се отлепи от повърхността на която е залепено без да остави следи... други изисквания май нямаше. Не че не съм виждал и изпълнения "кабелна глава 20кВ" направена с такова чудо... ама този дето я правеше му казваха "най евтиното пари нема" а той си знаеше - до няколко месеца тиксото започваше да се разлепя и развива и при първата мъгла при скъсен габарит... пак правеше кабелни глави. И пак се идва на онази приказка с която започнах... за баницата.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.