Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:27 21.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Още един тарикатнови  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано07.10.14 11:01








Тема Re: Още един тарикатнови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано07.10.14 13:15



Що бре? Работят си машинките. Мой приятел си отоплява къщата с такъв 25kW.
Всичкото е събрано в малко шкафче на стената в мазето. Управлява го с някакъв дистанционен модул от където си иска. Разбира се за някаква икономия въобще не можем да говорим.


ЗА няколко години експлоатация - миналата му смених контактора. Бяха му монтирали CHINT.
Та за топлото - топло е. Евтиното - другаде.



Тема Re: Още един тарикатнови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано07.10.14 13:32



CHINT, приятелю не ползвай никъде даже и на дявола не го препоръчвай!
Такъв монтирах 40А вечерта и на другият ден беше се стопил. Как не направи пожар си беше чудо!
Интересното са характеристиките, ти и един кабел да пуснеш вътре пак ще топли водата (в казармата така изгорих дизел-агрегат когато си топлих вода за кафе с бръснарски ножчета и кибритени клечки)





Тема Re: Още един тарикатнови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано07.10.14 16:24



Е някъде да съм казал че съм ползвал CHINT? Казах че са му СЛОЖИЛИ пък аз го изхвърлих. В интерес на истината беше изкарал поне две зими. Комутира по няколко пъти в минута. Да му се не начудиш колко е издържал.


Относно жицата, бръснарските ножчета ... така е. Няма как да дам 700 кинта за три пръчки (предполагаемо волфрам) в пластмасова тръба. Иначе работи на подсолена вода. Така и се настройва първоначално - сипваш по малко сол и мериш е клещите колко е тока.
Ама тия от линка дето си дал са цвете. Я гледай какво става тука:




Тема Re: Още един тарикатнови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано07.10.14 17:24



За контактора, сорри нещо съм чел на бързо.
Инак от 3 кват да изкараш 8 кват си е световно постижение. Бг достоен за откривател.
Верно има прости хора и още се лъжат.
Един приятел вика много топло било в къщи а в тях неможел да се стопли а аз му помогнах с камината на водна риза.
И като му седнахме на ракия и почнах аз да слагам дърва и му викам ей сега ще те стопля. И оният ама много дърва слагашшш

е как да стане, при мен да не са по малко.



Тема Re: Още един тарикат [re: Timo]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано07.10.14 18:44



Искаш да кажеш колкото по солено толкова по топло !



П.с. Ебаси Бързовара :) . Бях дал на един предварително подлолена водица да бърка кафе с такъв бързовар . Аха след като мушна клечките ,водата залепна на тавана :)



Тема Re: Още един тарикатнови [re: ramzes1977]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано07.10.14 20:04



Да. Колкото по-солено, толкова по-топло.


А това за бързовара и кафето. Не е нужно водата да се подсолена. Става и с подсладена. Преди години един колега се опита с такъв да си стопли изстиналото кафе (със захар). Резултат - празна чаша и кафето по тавана.



Тема Re: Още един тарикатнови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано07.10.14 20:08



Е то от 3 да изкараш 8 не е световно постижение, ама не по този начин. Все пак СОР 2,67 не е нещо кой-знае какво. Ама с директно превръщане...
За дървата е ясно. Същото като при колите - само мирише бензина ама няма стигане.



Тема Re: Още един тарикатнови [re: ramzes1977]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано07.10.14 22:23



Сол на вкус.





Тема Re: Още един тарикатнови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано07.10.14 23:44



За контактора - сетих се още нещо. Какво не ти харесва CHINT ? Какви да слагам, Schneider ? Я гледай кой ги произвежда. Как да им имаш доверие?







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.