Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:10 27.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Какво е станало в Ихтиман?нови  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано25.01.14 19:05



Някой знае ли?





Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: Chasing Rabbits]  
Автор wallis-197157 (реквизитор)
Публикувано25.01.14 20:56



01:20 часа през нощта, чугунолеярния цех в частна фирма в Ихтиман . . . .
- Данчо, я идете двамата с Ванката да видите защо няма ток! И по-бързо, че пак ще ви отрежа от заплатите! Докато не пуснете тока не се връщайте иначе ще стоите на борсата!
- Ама, шефе, не знаем какво се прави там, опасно е! Че кога сме влизали ние в трафопост!
- Абе не ми философствай бе!! Още ли сте тук?!
Малко по-късно . . . .
- Даце, я виж дръпни оня големия

да видим какво става в таблото.
БЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗТ, БУУУУУМ . . . . .
- ДАЦЕЕЕЕ, ДАЦЕЕЕЕЕЕ, ААААААААААААА!
На другия ден . . . .
- Господин собственик, от разследващите органи сме, искаме да ви питаме нещо. Защо двама души без необходимата квалификация са влезли в трафопоста ви?
- Ааа, че те тия глупаци сами са отишли там, аз все им казвам да не ходят ама те . . . .


Мили родни картинки, скъп роден край, все същото безхаберие и непукизъм на институции, политици, собственици и др. по веригата, винаги ще е така в тази скапана държава, всеки си гледа изгодата и личните интереси и ги поставя винаги над безопасността и човешкия живот. Жадно, алчно и коварно племе сме си ние, българите, за 2-3 часа бездействие сме готови да пратим хора на сигурна смърт и после не ни пука че единия си е отишъл за тоя, дето духа а другия бере душа.

Собственикът на себе си . . . .
- "Голяма работа, нали аз съм добре, такива като тях бол! Требе да намеря други по-бързо, че няма кой да бачка!"








Възможен (и много правдоподобен) сценарий. Докато не излязат с официални сведения, може само да се предполага, но на база на казаното по-горе. . . . Аз лични съм бил свидетел на такива неща доста пъти.

Всяко постижение в науката започва с опит и свършва с него.

Редактирано от wallis-197157 на 25.01.14 20:59.



Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: wallis-197157]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано26.01.14 02:52



Нама кой знае колко много начина на гърмене и обгаряне и едва ли е станало точно по този сценарий. Казаха че са опитни специалисти, кой знае какво се е случило само едно да вметна че никой няма да каже истината.
А това смятам че трябва да се разпространява като информация за да се знае и обица на ухото на всеки спец.
Изключването под товар е толкова рисковано че едва ли повечето го осъзнават.(за това сме спорили малко тука в форума)



Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: Timo]  
Автор wallis-197157 (реквизитор)
Публикувано26.01.14 14:30



"Двамата работници, които са се опитвали да възстановят захранването в завода, са били опитни."

Опитни в какво - в леярството?! Впрочем не става ясно от начина, по който е поднесена информацията - най-малкото един път казват трафопост, после подстанция.

Изключването под товар е толкова рисковано че едва ли повечето го осъзнават.

Абсолютно съгласен, за едната си година в енергото и това видях на живо. Мазилката срещу килията просто се набръчка и опада от топлината.

Всяко постижение в науката започва с опит и свършва с него.


Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: wallis-197157]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано26.01.14 16:06



Остана и да е подстанция и леарите да я обслужват ......



Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: Timo]  
Автор wallis-197157 (реквизитор)
Публикувано26.01.14 18:59



Остана и да е подстанция

Естествено че не е, имах предвид начина, по който от журналистическата гилдия поднасят нещата на масовия човек. Както ще да е, бог да го прости човека и ще трябва чудо за другия, 90% са твърде много, а кожата е най-горния слой на имунната система. Без нея е много трудно на организма да се справя с инфекции.

Всяко постижение в науката започва с опит и свършва с него.


Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: wallis-197157]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано26.01.14 21:16



Бог да го прости човека, да не забравяме че е отишъл за едното парче хляб...

Понякога си мисля че сами се докарваме до там, пренебрегвайки елементарни правила за безопасност и рискувайки живота си заради егото ня някой повярвал си че е голям началник.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано26.01.14 22:37



Бог да прости на едни но да накаже друг.

елементарни правила за безопасност

Имах такъв случай на ръкавица която се беше пробила и не издържа лабораторията а не беше ползвана и никой освен мен не влизаше там.
Много държах на такива лабораторни проби не защото закона задължава а по скоро за лична защита и надеждност при работа.
Съвем сериозно, новозакупена ръкавица минала лаборатория и на следваща лаборатория не издържа. Мислех че е подменена но имаше номер с печат който отговаряше на сертификата.
До колкото четох при отваряне на вратата го е гепала дъгата което ми е много странно та нали всичко е заземено и има предпазна решетка. Ако е набивал рейката при включване а не е разтоварил НН много ми е странно за човек с опит как се е получил гафа, че и втори обгорял. Много странно.
А представяте ли си и другият факт как частна фирма има трафопост и подава на битови консуматори и собствени цели електическа мощност а ЧЕС не са собственици на трафопоста те си вземат само кинти от електромерите. Ами загубите при трансформация, ами косинуса?
Много тъпо ми изглежда и много мътно но може и да е журналистическа преработка от човек който е преписвал на изпитите.
Лека му пръст на човека, дано по малко такива трагедии....



Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: wallis-197157]  
Автор Fordesc (Улав,ама много!)
Публикувано27.01.14 09:53



ПОДСТАНЦИЯ! Някога, когато бях млад, съм настройвал релейните защити там. Чугунолеярният завод е с електропещи, огромна инсталирана мощност (вече не си спомням колко) и, поне навремето, с достатъчно квалифициран персонал. Сега как е мога само да гадая...
Бог да прости колегата!



Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано27.01.14 11:14



Там е заводска подстанция. И не е само там. Повечето големи заводи у нас (колкото са останали де) си имат собствени подстанции. Те не купуват енергия на НН. А в тези заводи дето преминаха в частни ръце мерките за безопасност май станаха последна грижа. Всичко се прави само за парлама и да има нещо с което да отчетат дейност без оглед дали работи реално.
Освен това взимат на работа работници които са доволни на ниски заплати а не с оглед да са специалисти.
То и когато набираха кадри за нашата подстанция имаше молби от хора със специалност ел. инсталации по автомобилите, без стаж, без опит и готови да почнат работа за минималната работна заплата!!!
И това с отварянето на вратата и дъгата ми звучи нещо като приказки от 1001 нощ.
Бог да прости колегата!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.