Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:44 23.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Обратна енергия!!!нови [re: Timo]  
Автор SONY994FM (непознат)
Публикувано11.11.14 15:00



Точно в тях беше проблема колега Timo,не виждам нищо смешно,намери си друго място да си хейтърстваш!





Тема Re: Обратна енергия!!!нови [re: SONY994FM]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано11.11.14 15:42




Не сме колеги!
Аз поне разбирам!



Тема Re: Обратна енергия!!!нови [re: Timo]  
Автор SONY994FM (непознат)
Публикувано11.11.14 18:37



Имах предвид колеги в форума,ако не вярваш че има такива косинус фи регулатори отиди в някое предприятие,което все още работи и виж или разпитай някой който е работил в такива предприятия.



Тема Re: Обратна енергия!!!нови [re: SONY994FM]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано11.11.14 20:18







Тема Re: Обратна енергия!!!нови [re: Timo]  
Автор SONY994FM (непознат)
Публикувано11.11.14 21:39







Тема Re: Обратна енергия!!!нови [re: SONY994FM]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано12.11.14 19:08



Я като си поддържал такива чудесии сподели какъв е бил регулатора? И я сподели какви са ти били контакторите дето са горели толкова често? И аз съм се сблъсквал с подобна адска машина едната беше аналогова с релета а другата си беше електронна - и при двете ако изключеше "клон" нямаше проблем с регулацията (тук вече е въпрос на настройка) освен ако не достигаше реактивна мощност а и контакторите си имаха вече над 5 години живот, след мен са работили поне още 7 без да "гръмне" някой (има си особенност при избора) и да сменят цялата система която започна да гърми доста често след това заради разни "енергетици специалисти". Какви контактори си ползвал? ток и за управлението на какви батерии като мощност?

И още нещо - не се изхвърляй че се ползват само кондензатори, практиката ми показва че много повече боли ако се налага да се ползват реактори. Има си регулатори при които е възможно управлението и на 2-те. За това попитах "кое е обратна енергия"?

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Обратна енергия!!!нови [re: hidrazin4o]  
Автор fordesc (Улав,ама много!)
Публикувано13.11.14 13:02



НЯКОЙ не обръща внимание на това КАКВА реактивна енергия е нужно да се компенсира! В посочения линк се устройството е за компенсиране на КАПАЦИТИВНА енергия! В повечето случаи проблемът е компенсирането на ИНДУКТИВНАТА енергия. Разпространеният метод е с кондензаторни батерии. Навремето в Радомир се произвеждаха ККУ (кондензаторни компенсиращи устройства). В редки случаи, при наличието на по-мощни синхронни двигатели, косинуса се компенсира с превъзбуждането им.
Поздрави!



Тема Re: Обратна енергия!!!нови [re: fordesc]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано13.11.14 17:34



Е ами то аз се опитах по-нагоре да подскажа ама ...
Аз пък имам да компенсирам реактивна от кабелни линии.

Редактирано от hidrazin4o на 13.11.14 17:35.



Тема Re: Обратна енергия!!!нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор mx43-207333 (лаик)
Публикувано14.11.14 06:04



Преди време трябваше да помогна на колеги, които имат Радомирски ККУ-та, за които нямаше документация. Затова се наложи да свалям схеми на цялата уредба, включително и на регулатора. Проблем действително има със 63А, чехски контактори, които слепваха поради голям ток при включване на батериите. тъй като конд. групи се включваха последователно - четни и нечетни, при слепване не можеше да се изключват вече включените групи, а само да се добавят нови. Мога да пусна цялата документация, заедно с описанието, което сътворих доста подробно, ако някой се интересува. Лошото е, че компенсацията е на ниското напрежение, като се мери се само на едната фаза, а батериите са трифазни, а подмагнитващия на трафовете не се компенсира - разчита се на капацитета на кабела СН до подстанцията. На един от трафовете, който е по-малък, но с по-голям подмагнитващ ток, към него е включен втори, входен кабел, на който другия край виси, само и само да вкара допълнителен капацитет на първичната.



Тема Re: Обратна енергия!!!нови [re: mx43-207333]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано14.11.14 09:59



Схемата я имаме с всичките и ъпгрейти.
Де се губиш "Приятно ми е Петков"


Виждам че комунистите и са те прекръстили.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.