Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:12 21.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Препоръчайте UPS замерващ фактор на мощносттанови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано31.03.14 23:24



Казано по-езотерично - "съвкупност"/функция от cosФ-тата на хармониците.



Тема Re: Препоръчайте UPS замерващ фактор на мощносттанови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано31.03.14 23:50



Нищо не си разбрал, както и можеше да се очаква.
Ето ти тук едно четиво на английски, ти си наясно с тези неща покрай нанотехнологиите, би трябвало да ти е полезно.


Като го прочетеш, изясни си отново питането и какво точно ти трябва, и пак си задай въпроса.
Трябва освен това да си наясно каква ще бъде целта на този UPS, колко време очакваш да работи на батерии и при пълен товар, колко и какъв е товарът ти.

Редактирано от Chasing Rabbits на 01.04.14 00:29.



Тема Re: Препоръчайте UPS замерващ фактор на мощносттанови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано01.04.14 07:33



Ти от рекламната брошура на Шнайдер ли разбра, какво е фактор на мощността?.



PF трудно се мери и подобрява, особено ако има кой/субект да го влошава!



Тема Re: Препоръчайте UPS замерващ фактор на мощносттанови [re: Heoбoгoмил]  
Автор 2N3O55 (Майстор)
Публикувано01.04.14 10:07



Аз не спя, защото цел номер едно ми е да влошавам фактора на мощността



Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!

Тема Re: Препоръчайте UPS замерващ фактор на мощносттанови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано01.04.14 14:11



Как ще е трудно да се отчита фактор на мощността, при тези всичките нанотехнологии и върхови чипове.

Редактирано от Chasing Rabbits на 01.04.14 15:00.



Тема Re: Препоръчайте UPS замерващ фактор на мощносттанови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано01.04.14 15:25



Ще водите подривна дейност срещу нанотехнологиите и върховите чипове с поялниците ли?





Тема Re: Препоръчайте UPS замерващ фактор на мощносттанови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано25.05.14 20:58







Тема Re: Препоръчайте UPS замерващ фактор на мощносттанови [re: Heoбoгoмил]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано25.05.14 22:21



нанотехнолигии, върхови чипове... пич елементарната електротехника казва че скапаната форма на тока извън синусоидата се приравнява на такава чрез ред на Фурие, не го знам този, заради него 2 пъти ме късаха на Висша математика ама ако не си на ясно за какво става въпрос моля те не драскай из форума глупости а?

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Препоръчайте UPS замерващ фактор на мощносттанови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано26.05.14 07:26



Я да те видим, какво "знаеш" за ред на Фурие и как го свързваш с въпросните измервания от видеото!



Много си късан!



Тема Re: Препоръчайте UPS замерващ фактор на мощносттанови [re: Heoбoгoмил]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано30.05.14 11:30



Е, щом не си на ясно че величината се изразява като сума от хармоници четни и нечетни - това си е твой проблем, дори и формата от осцилоскопа може да се изрази. Ако не си на ясно защо са такива показанията на уредите и какво има в "черната кутия" (споко, не е допълнителен източник на енергия сякаш) май си бягал освен от часовете по теоретична електротехника и от часовете по ел. измерване. На мен ми е интересно защо използва такъв анализатор на мощност а не закона на джаул за мерене на енергията на входа. Все пак съм в режим на предположение а не съм гледал схемата да съм сигурен така че може да бъркам.

Все пак въпроса беше за UPS мерещ фактор на мощност на компютърна конфигурация нали така? Т.е. мерещ входящия ток на импулсен източник на напрежение? Ти виждал ли си какво представлява този ток през осцилоскоп? а защо някои захранвания имат и един дросел вътре и на тях пише че са с PFC?

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.