Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:46 26.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема интересна "схема"  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано18.02.14 11:14




Малко не ми е ясно как ще осъдят ЕРП, обвинило абонат, че краде енергия, т.е. как ЕРП би завело дело за кражба, ако не може да я докаже.
Но схемата за източване на пари е интересна, особено ако може да се приложи към омразната ми Топлофикация София.



Тема Re: интересна "схема"нови [re: Chasing Rabbits]  
Автор wallis-197157 (реквизитор)
Публикувано18.02.14 14:14



Но схемата за източване на пари е интересна, особено ако може да се приложи към омразната ми Топлофикация София.

Може, може, пише го по-надолу в същата статия. Апропо, веднъж някой да натрие носовете на тези гъзурковци! Браво на тях!

Всяко постижение в науката започва с опит и свършва с него.

Редактирано от wallis-197157 на 18.02.14 14:16.



Тема Re: интересна "схема"нови [re: wallis-197157]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано18.02.14 14:20



Пише го, но всъщност само се споменава, без да е обяснено как.
Както вече писах, аз не се сещам за начин да бъде осъдена Топлофикация, но евала на такива пичове, които са успели.



Тема Re: интересна "схема"нови [re: Chasing Rabbits]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано18.02.14 19:18



А бе добре са го описали хората, доста добра е схемата особенно ако се има в предвид следното:

Фактите обаче са факти - ЕРП-то очевидно не плаща доброволно разноските по дела. Докато е така, изкупвачите на дългове ще печелят добре, а потребителите ще са доволни от тях.

Ако си плащаха без да хитруват нямаше да го има това "разбиване на дълга" на 10 и повече части и на всяка част по отделно да се начисляват разноски за адвокат и ЧСИ. Все пак човек си иска парите т.е. взема ги по пътя на най-малкото съпротивление и за това си продава дълговете.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: интересна "схема"нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано18.02.14 21:19



Съгласен съм.
Само че колко са тия дела, спечелени от потребителите?
Колко са тия, обвинени в кражба на електроенергия, за които не може да се докаже, че са присвоявали такава, обаче са хванати и дадени на съд за това?
Да речем, че има такива, и са достатъчно. Е тия от ЕРП-тата рано или късно ще се усетят, и ще почнат или да не завеждат дела без доказателства, т.е. такива за които не са сигурни, че ще спечелят, или да си плащат разноските след всяко загубено дело, в противен случай може тези загуби да им станат непосилни.
Или казваш - всяка загуба на такова дело, и дълг изкупен по описаната схема ще се разпределя по сметките на останалите хора, и те ще ги плащат...

Редактирано от Chasing Rabbits на 18.02.14 21:20.



Тема Re: интересна "схема"нови [re: Chasing Rabbits]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано19.02.14 19:58



За съжаление са доста делата спечелени срещу ЕОН и сега Енерго-про. Много са хората "изпищели" от една партида електромери която се бъгваше и показваше в пъти под потребената енергия без външна намеса и след това от служители се констатираше "повреда в измервателното средство" и ти преизчисляваха сметките за 6 месеца назад спрямо констатираната грешка за момента. При така наречените "кражби" пак въпроса дали ще те осъдят е на кантар - има си куп вратички които се ползват от определени опитни адвокати на които не мисля да те открехвам. Явно някой не си е защитил позицията за да загуби в съда или не е имал позицията и необоримите доводи за да обвинява някой в кражба и въпроса е бил "ако се стреснат ще платят".

Колкото до това дали това ще мине за "разход" и да влезе в ценообразуването мисля че не бива ДКЕВР да го признават за такъв и да се смъква от печалбата на дружеството. Тук вече топката е в тяхното поле.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: интересна "схема"нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано19.02.14 20:37



Добре, да речем че за електроразпределителните дружества е така. Казваш, имало бъгава серия електромери, имало други начини, не ме интересуват, нито искам да ме "открехваш" тъй като нямам намерение да крада електроенергия.

Но как стои въпросът с топлофикация? Тук съм пуснал нова тема за тях, намерих твърде интересен сайт, интересно зна мен четиво. Може би имаше само едно нещо, с което не се съгласих от написаното в него. Всичко друго поне на мен ми изглежда достоверно.
Та, как може човек да осъди топлофикация? Май е почти невъзможно.



Тема Re: интересна "схема"нови [re: Chasing Rabbits]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано19.02.14 21:38



Можеш да ги осъдиш ако са престъпили закона макар и формално или на тях не им се занимава. В случая какъв е зора ? просто спорт или какво?

Иначе мисля не питаш в правилния форум правилните хора, мисля че трябва да се обърнеш към юристи по въпроса.

Колкото до ЕРП-тата и съдилищата - няма нужда да се буташ сам между шамарите, както казах единия от вариантите е да дойдат 2-ма усмихнати служители и да ти кажат "виж ся, електромера ти отчита 20% от изразходваната енергия ама нямаш скъсани пломби я подпиши тука че ти го сменяме" - подписваш и ти идва сметка преизчислена за 6 месеца назад с корекционен коефициент 80% и вече доказваш че нямаш сестра в съда и т.н. Друг вариант е, някой да не си е свършил работата както трябва и да е видял 1 като 7 и да ти дойде сметка... или просто някой да му е било любопитно какво има в таблото и да е бърникал...

Просто не знаеш кое от къде ще ти дойде, като мислиш че си прав единственото място където можеш да го докажеш е съда. Вариантите са много и не винаги зависят от твоите действия.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: интересна "схема"нови [re: Chasing Rabbits]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано23.02.14 11:59



Тая (а и всяка друга) схема за източване на пари от монополисти е просташка и малоумна и демонстрира наглостта на властимащите.
Не ми е ясно как правосъдната система се забърква в такива схеми за източване. Как така може дългът да се разделя на части.
Щом ЕРП-то е завело дело значи е открило намеса върху електромера, а не просто повреда!!! Ако повредите по електромерите се извършваха от служители на ЕРП-то с цел после не представяйки доказателства да бъде загубено делото, изобщо нямаше да се стигне до дело, защото коректният абонат ще плати глобата знаейки че е плащал по-малки сметки.
Очевидно е че в тая схема са замесени и съдии. На тези абонати им е казано, че могат да пипат електромерите си и после да спечелят делото!!!

Източването на монополистите ограбва целия български народ, всички честни българи, печелят само грабителите!
Това не е кражба, кражбата се извършва тайно, това се върши явно, грабеж е!!!

Единственото престъпление на ЕРП-тата в случая е, че в претенциите си за увеличаване цената на тока излагат други причини, а не че са ограбвани и източвани.

Така, че изобщо не се радвайте ако не участвате в този бандитски грабеж.
Грабежът си е грабеж, независимо кой е замесен в него, замесването на съдии в него само го превръща в още по-тежко престъпление!!!


послепис:
1 цитат:
Всъщност всичките тези дружества се занимават с изкупуване на дългове. Схемата е безотказна - Любомир и Велизар купуват от обикновени граждани съдебните разноски, които са им присъдени, след като са спечелили дела срещу ЕРП-то или друг монополист. Според Любомир, който е юрисконсулт на фирмите на брат си, това са разноски от дела, които дружеството е завело срещу абонати, обвинявайки ги в кражби на ток. Впоследствие са им направили корекция на електромерите и сметките са се увеличили в пъти.

2 цитат:
Смята, че дружествата сами са си виновни, тъй като не изпълняват съдебни решения и не си плащат на абонатите разноските, които им дължат. В противен случай схемата би била невъзможна.

Какви разноски може да дължи на абонатите, нали ЕРП-то ги съди да платят, ЕРП-то губи делото и абонатът не плаща, а ЕРП-то трябва да плати съдебните разноски!!!
Значи съдът разпродава на части вземанията си!!!

Редактирано от kyx4o на 23.02.14 12:46.



Тема Re: интересна "схема"нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор kyx4o (абсолют)
Публикувано23.02.14 12:24



За съжаление са доста делата спечелени срещу ЕОН и сега Енерго-про. Много са хората "изпищели" от една партида електромери която се бъгваше и показваше в пъти под потребената енергия без външна намеса и след това от служители се констатираше "повреда в измервателното средство" и ти преизчисляваха сметките за 6 месеца назад спрямо констатираната грешка за момента. При така наречените "кражби" пак въпроса дали ще те осъдят е на кантар - има си куп вратички които се ползват от определени опитни адвокати на които не мисля да те открехвам. Явно някой не си е защитил позицията за да загуби в съда или не е имал позицията и необоримите доводи за да обвинява някой в кражба и въпроса е бил "ако се стреснат ще платят".

Колкото до това дали това ще мине за "разход" и да влезе в ценообразуването мисля че не бива ДКЕВР да го признават за такъв и да се смъква от печалбата на дружеството. Тук вече топката е в тяхното поле.


О да разбира се, че няма да мине за разход, няма как да влезе в ценообразуването за тази година. Те просто ще искат от ДКЕВР по-висока печалба за следващите години, не могат да работят на такава малка печалба като досега. Това ще се случи, няма какво друго!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.