Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:16 29.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: Timo]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано29.01.14 21:08



Лека му пръст и на втория колега:



Като чета проблема го е имало от много врме, гледам през 2011 е имало заявление че нещата "не са баш у ред" и двамата са го разписали и 3 години по-късно пак са били на работа... за последно.

Само аз ли като видя че нещата не са много в ред просто си пускам молбата и се махам без да се надявам че на мен няма да ми се случи? Може би докато има хора които по един или друг начин "си пазят хляба" и си натискат парцалите разни шефчета ще икономисват средства за сметка живота на колеги.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано29.01.14 21:35



обгоряха от гръмнал прекъсвач

Заради аварията близо 20 000 жители на Ихтиман и околните села останаха 9 часа без ток при минусови температури.

Загиналите Минкин и Пейчинов са сред 10-те работници, подписали през 2011 г. заявление, в което сочат лошото състояние на подстанцията, липсата на резервни части и консумативи.

Токът от подобни съоръжения се използва от енергоразпределителните дружества, без те да дават и стотинка за поддръжката им.

Тука са за разстрел!

И какъв е този "прекъсвач" ? По скоро е ЗРУ с клетка! Диспечера на ски поход ли е бил?
Без да знам си представям заземена линия и гръмнала клетка!


Само аз ли като видя че нещата не са много в ред просто си пускам молбата и се махам без да се надявам че на мен няма да ми се случи?

Споко не си само ти

, по-скоро е синдрома на страх и безисходица.



Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: Fordesc]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано29.01.14 21:43



Някога, когато бях млад, съм настройвал релейните защити там.

Да не се окаже че след теб никой не ги е пипал и сега да те подмъкнат.





Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: Timo]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано29.01.14 22:18



При затваряне на разединител не стават такива бели, дори и да заземиш със стационарен земен при наличие на обратно напрежение. Гледам имало е "без ток" и са "възстановявали" - по-скоро сякаш някой е отворил разединител под товар. Тук вече се задават въпросите дали са работили блокировките, дали е имало нужното осветление и дали диспечерските наименования ги е имало и са били добре видими. Ако беше диспечерска грешка нямаше как да не го обявят - всички разговори се записват първо там проверяват и и няма как да се скрие подобна грешка. Другия вариант който се сещам е изключване на прекъсвач без масло или прегорял нож на разединител под товар докато са били наблизо.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано29.01.14 22:32



Да, да и това го има все пак е старо оборудване.



Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: Timo]  
Автор asahi (познат от преди)
Публикувано30.06.14 20:22



За лични предпазни средства нищо не се споменава.



Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: asahi]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано30.06.14 21:10



Не бре моме, става въпрос за други предпазни средства.



Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: asahi]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано30.06.14 21:51



Ъъъъ пич к'во си пил напоследък?

Извинявай за въпроса ама какво разбираш под "лични предпзни средства"? Каската може би? винаги съм се чудил за какво се ползва в уредби средно и високо напрежение - сигур 'щото е пластмасова да не те перне някой заблуден ток? или защото се вижда от далеко и е любимото нещо за заяждане на ТБ-то? историята помни не един или 2-ма изградили кариерата си на каски било чрез бинокли и дори фотоапарати с телеобективи ИЛИ ръкавиците - ама те не са основно предпазно средство, ако се загледаш ги дават за допълнително предпазно и са до 1000 волта т.е. да те пазят от индуцирано напрежение (т.е. да не те пипериже при допир). Същото между другото важи и за ботите и килимчетата където ги има и са изпитани. От много време не съм чувал за предпазни щитове и очила да се говори - ако някой знае нещо по темата ще ми е добре дошло че наближава поредния изпит за група.

Не познавам колегите лека им пръст на хората. Ама да им се раздигат кокалите с подобни изказвания мисля че е неетично да не се изразя по по-груб начин. Дано да не се повтаря и всеки да знимава малко повече за себе си - по-добре е да стоиш гладен от колкото някой да те събере с метла и лопатка.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано30.06.14 22:03



От много време не съм чувал за предпазни щитове и очила да се говори
При мен са задължителни. Основно е DC. Не се гаси той що не гасне.





Тема Re: Какво е станало в Ихтиман?нови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано30.06.14 22:16



А ко праш при DC авария? Бягаш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.