Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 27.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Избите на входа са вързани към моя електромернови  
Автор landing ()
Публикувано08.01.14 17:24



Здравейте! Моля, който е наясно да ме посъветва как да процедирам в този случай. Съвсем случайно открих, че всички избени помещения на кооперацията, в която ползвам магазин под наем са свързани към моя електромер. От фирмата доставчик на енергия, казаха че не е техен проблем. Предварително благодаря.



Тема Re: Избите на входа са вързани към моя електромернови [re: landing]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано08.01.14 19:07



Няма значение кой е доставчика ти на ел. енергия то неговите правомощия, отговорност и собственост са до изходящия предпазител - какво става зад него си е твой личен проблем стига да не препродаваш енергията (там има лицензи и т.н.). Като съвет - ми викаш си някой дето "е в час" и изрязвате излишните кабелаци и оставяте само твоя, пък етажната собственост да се оправя с откриване на нова партида и т.н. Друг вариант... ама не знам до колко ще си навит - да се постави допълнителен електромер и да ти плащат на теб тока на избите което си е пак вид търговия и... наказуемо от закона сякаш.

Ако си под наем - тези неща трябва да ги оправи наемодателя, поне ще си спестиш доста ядове със съседите.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Избите на входа са вързани към моя електромернови [re: landing]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано08.01.14 19:13



Намери си ел.техник и да ги изключи след това те сами ще те потърсят и така ще вземат участие в сметката.
Има малки

и може от там да ги закачиш за да си вземат участие в плащането на изразходваната енергия.



Има и много по евтинаи под 100 лв.



Тема Re: Избите на входа са вързани към моя електромер [re: Timo]  
Автор landing ()
Публикувано09.01.14 10:30



Щом могат да се разкачат от специалист, ще направя това. Предположих, че е сложно и трябва да се къртят стени, да се търсят кабели и т. н.. А ако ги изключа, няма и да ме потърсят, защото две години преди мен не е имало наемател в помещението, където съм сега, те не са имали ток в избите и са си карали така на тъмно. Аз така и разбрах- един съсед ми каза, ти дойде и на нас ни светна в избите, провери нещата. Благодаря, че ми изяснихте нещата, ще търся техник.



Тема Re: Избите на входа са вързани към моя електромернови [re: landing]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано09.01.14 16:17



Ето тук идва въпроса "а дали си струва". С други думи в блока в който живея тока на мазите месечно е от порядъка 3-10 лева, ако ще викаш техник все пак и той трябва да яде и не си мисли че ще започне да рови за 5 лева, трябва да прерови доста голяма част от инсталацията за да намери включването така че може да му отнеме поне 1-2 дни. Може самото включване да не е в таблото а от някоя кутия по пътя или от самия магазин, така че ще се наложи и къртене и пак може да не го намери. Всичко това са проблеми със живущите - да имаш достъп на всякъде и да се кърти, така че е добре наемодателя да свърши тази работа.

Лично мнение - за тези пари не си струва да се караш с хората, ако го намериш къде е включването му сложете някой стар индукционен електромер и се разберете да ти плащат парите на теб, няма смисъл да се дават 100+ за нов електромер и труд за техник или 500-700 на някое ЕРП за откриване на нова партида.

И все пак като платиш на техника колко ще ти е далаверата? И дано да случиш на някой дето отбира че се е напълнило с разни дето май само пари вземат и лъжат хората, на смяна се сблъсквам с поне 2-3 такива индивида или с тяхното "творчество".

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Избите на входа са вързани към моя електромернови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано09.01.14 17:36



В Перник че уморите от глад техниците.


Според мен си струва защото съм виждал как от асансьора взимат ток и си варят компотите.
Имах един обект под абонамент. След тотален ремонт и нова ел. инсталация дойде зимата и започна да изключва предпазител и така тръгнах по жицата оказа се 30А а кабела отиваше на горе към етажите.
Такива комший ко ги правиш?
За питащата е по добре да потърси хазаина и да отбие от цената на наема или да си оправя бакийте!

Редактирано от Timo на 09.01.14 20:02.



Тема Re: Избите на входа са вързани към моя електромернови [re: landing]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано09.01.14 18:43



Кофти работа. А партидата на електромера, който ти плащаш на чие име е?
На твоя хазаин или се води на мазетата на хората?
Би трябвало хазаина ти да го реши този проблем.
Принципно би трябвало нова партида, или за теб, или за мазетата.
Препродаването на ел. енергия с поставен някакъв електромер не е законно, но може и така, ако само вие си знаете, и щом от ЕРП-то не ги интересува.



Тема Re: Избите на входа са вързани към моя електромернови [re: Chasing Rabbits]  
Автор landing ()
Публикувано10.01.14 13:58



Партидата на електромера е на магазина. Предишните наематели на този магазин въобще не са разбрали, че избите са вързани към тях. Не мисля, че е направено умишлено, по скоро е още при направата на инсталацията след построяването на сградата. Вече наистина се чудя дали си заслужава да се занимавам, щом е толкова сложно. Наемодателката ми е дала картбланш да оправя това, защото е много заета, освен това живее на друг адрес, но пък не искам да й натреса излишен ремонт, вместо да платя тока на пет крушки, включвани за по 10 мин в месеца.
Но ако се разсъждава по принцип е тъпо, че тези неща не са регламентирани и в някои случаи са предпоставка за проблеми и неприятности, без да има институция, която да съдейства за това.



Тема Re: Избите на входа са вързани към моя електромернови [re: landing]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано10.01.14 17:53



Гледай да не повредиш пломбата на клемната капачка! Без съгласието на наемодателя, избягвай да режеш кабели!

Ако са прикачени между главния предпазител и електромера, можеш да подадеш сигнал за НТЗ в Отдел за работа с клиенти на ЕРПто ти. Ако заснемеш и мястото на прикачване, още по-добре. Имат и телефон за клиенти.

Мазетата трябва да се свържат към електромерите на съответните апартаменти.
Или те са по етажите им? Иначе - към този на стълбищното, с опция за контролни електромери.



Тема Re: Избите на входа са вързани към моя електромернови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано10.01.14 20:24



- Сине, това калкулатор ли е?
- Не бабо, това е iPad
- А?
- Таблет бабо...
- К'во?
- Уфф... компютър бабо, измислили са го Бил Гейтс, Стиф Джобс ...
- Заеби, исках само да ти кажа, че изглеждаш като педал с него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.