Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:40 16.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Някой поглеждал ли енови  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано06.06.13 14:50



скоро формата на мрежовото напрежение?

Току-що писах в "40-50", ама тук сте от бранаша - въобще нема нищо общо със синусоида, поне при мен. (И при още един колега се оказва - писа току-що и той).

Та - само при нас ли е тъй или навсякъде?



Тема Re: Някой поглеждал ли е [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано06.06.13 21:40



Огромна част от битова техника е с грец и eлектролити(пик фактор 10) и по квартали отгоре синусоида е компресирана.Близо до трафопост би трябвало да се мери.Интересно е по обяд 800МВа инвертори на фотоволтаици дали оцапват повече мрежата?



Тема Re: Някой поглеждал ли енови [re: Totopet]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано07.06.13 11:05



Е хубаво, и аз до тоя извод стигнах, ама в 7:30 вечерта в института вече няма хора, т.е. няма напускани компютри, а формата си остава същата.



Тема Re: Някой поглеждал ли енови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор П Пeтkoв ()
Публикувано07.06.13 14:04



Ако трансформаторът няма "триъгълна" намотка, в подмагнитващия ток липсват нечетните хармоници, които са кратни на 3 (3, 9, 15, 21 и т.н.) и фазовите напрежения при малки натоварвания се изкривяват. Линейните обаче са си е наред и затова проверете формата им. Тази тема май я дъвкахме преди време и с "некой си" си разменяхме "учтиви" любезности.





Тема Re: Някой поглеждал ли енови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано07.06.13 16:35



Добре!
И какво от това?
Явно наблизо има прибори с тиристорно управление.Обикновенно те оплескват синусуидата.
Проблемите обикновенно са в предприятия с механизми с тиристорно управление.
Аз гледам да ми работи техниката в къщи.И телевизора и компа си работят добре.Пералнята също.
Преди години копирната машина в службата се ошашаваше като пуснеха наблизо мощен тиристорен преобразувател.
За съжаление техниеския напредък за едни е в полз,за други проблеми.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Някой поглеждал ли енови [re: П Пeтkoв]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано07.06.13 19:16



Линейни няма как да измеря - еднофазна ми е мрежата.



Тема Re: Някой поглеждал ли енови [re: Xoлдън]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано07.06.13 19:29



Добре!
И какво от това?


Ми не знам какво от това - силовиците да кажат. Аз работя с токове от порядъка на милиампери и напрежения до 12 волта, напоследък всъщност основно 3.3 волта.

(Добре де - понякога и с киловолти, ама тогава па токовете са около милиампер)

Ефективно - всеки един активен товар би трябвало да консумира повече мощност при подобна форма на напрежението.


Енергото ми предлага напрежение, което много-много не отговаря на синусоида. Реално - почти трапецовидна е формата, защото освен, че има ясно изразено плато по върховете, "страничните" линии на синусоидата също не са синусоидални, ами са почти прави. Което пък значи, че асинхронните и синхронните машини няма да се чувстват особено добре.

Проблемите обикновенно са в предприятия с механизми с тиристорно управление.

Нямаме си особено много тиристорни преобразуватели в института. Да не кажа - хич. А формата е една и съща - и в работно, и в извънработно време. Нещо повече - същата е и вкъщи, а в блока решително няма тиристорни устройства, пък апартаментът ми е първи вход до трафото.

Жив трапец.
Такава е формата на напрежението, което ми подават от енергото. Не за сефте все пак виждам мрежово напрежение и не за сефте виждам синусоида. Нищо подобно на нея.
И - до сега, за... айде да кажем 25-30 години "електронстване" не съм забелязвал такова мрежово напрежение.
Пак казвам - не съм "силовик", но не съм забелязвал до сега подобна "синусоида". Ако искате мога да перна и снимки.

Интересно наистина - какви ли са инверторите на бандитите с ВЕИ-тата?

П.С. Телевизорът и компютърът ти няма да забележат дори и постоянно напрежение да им пуснеш.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 07.06.13 19:31.



Тема Re: Някой поглеждал ли енови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано07.06.13 19:53



Ами у нашата банда са такива - по 500 и 630kW ама не са с тиристори. Имат си филтри и регулатор на косинус хи, хи, хи...






Тема Re: Някой поглеждал ли енови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано07.06.13 20:11



За да не звуча голословно:

Вкъщи:



На бачкане:





Тема Re: Някой поглеждал ли енови [re: hidrazin4o]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано07.06.13 20:18



И ти ли Бруте...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.