Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:18 30.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Някой поглеждал ли енови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор atd112 (член)
Публикувано10.06.13 18:30



Понеже офисът ми е в индустриална зона още преди години си имах проблем с формата на тока. Доста скъпа японска апаратура беше с тиристорно импулсно захранване, което направо забиваше. Проблемът го решихме като направихме филтри за мрежата в офиса, но ние нямаме големи консумации.
По принцип явно и по-зле ще става, икономичните крушки може да са с малка мощност, но са милиони бройки, като добавиш и зарядни за ГСМ-и, телевизори, компютри с китайски евтини захранвания, сет топ и картинкат става грозна. Скоро ми донесоха захранване 12В 350 Вт. без изобщо да има ПФС. Ако аз произведа такова нещо ще ме разчекнат, ма на китайците копче не казват.
Освен това, като имаме в предвид кои са инвеститорите и как са правени фотоволтаиците у нас, няма да се учудя ако инверторите са някои евтини с правоъгълни импулси, а не скъпи синосуидални.





Тема Re: Някой поглеждал ли енови [re: atd112]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано10.06.13 20:57



Абсолютно грешно мнение!
Не се заяждам, не го приемай така но даже и да няма филтрация захранването на вампирчетата е изправено.
Проблем може да е в неправилното подбиране на кабелите за захранване и още ред други фактори но не и новите крушки и тем подобни.
Синусоидата зависи на каква честота я търси човека понеже електромерите от новите си пускат дневният отчет колкото и странно да ви изглежда а има и много други устройстра които си приказват по мрежата като едно от тях за което се сещам са някой видове климатици не само инверторните.
На питащият да го питам и аз за какъв чеп му е синусоидата?

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Някой поглеждал ли енови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор П Пeтkoв ()
Публикувано16.06.13 21:07



Тази синусоида много прилича на вторичното на трансформатор, работещ с гранична, (повишена) индукция. Може да се направи експеримент с малък траф (например на ANG) и повишаващ ЛАТеР, като входното се вдигне до границата, при която подмагнитващият ток започва да нараства рязко. Ако има във вторичната изправител и капацитевен товар (без PFC), формата на вторичната синусоида е горе долу такава.



Тема Re:Холдъннови [re: Xoлдън]  
Автор П Пeтkoв ()
Публикувано18.06.13 17:08



Тъй ще да е!
Не знам дали някой, някога превключва степенните регулатори на първичната, но при високи индукции и нисък товар синусоидата не е много читава. Особено и, ако трафа не е "зиг-заг". Нямам почти никакъв опит в силовата ел.техника и винаги съм се чудел защо няма (или поне аз не съм виждал) пълен "зиг-заг". Имам предвид, напрежението на всяка фаза (на вторичната), да се сумира геометрично и от трите магнитни вериги, а не само по 2/3 от основната и 1/3 от съседната? От векторната диаграма е ясно, че това е възможно. Дали проблемът е в преразхода на мед и кръстосването на много изводи в казана? Господ знае!



Тема Re:Холдъннови [re: П Пeтkoв]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано18.06.13 21:18



Зиг-заг е по-скъпо и се ползва при мощни токоизправители за изравняване полетата на отдлните ядра.В бита няма такива,освен ,ако някоя малка фирмика се захранва от битов траф и генерира хамоници.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re:Холдъннови [re: П Пeтkoв]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано18.06.13 21:21



В София се следи напрежението.Някои подстанции имат автоматини регулатри на трафата.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re:Холдъннови [re: Xoлдън]  
Автор asahi (познат от преди)
Публикувано26.07.13 22:17



Аз пък хубава синусоида в мрежата никога не съм виждал. Пък и не се сещам откъде може да се появи. Трансформаторите са нелинейни, хармоници се пораждат и унищожават, качеството на магнитопроводите пада, медта се икономисва, всичко е оптимизирано многократно по цена. И да са перфектни консуматорите изкривяванията си съществуват.

Какъв е стандартът за хармониците, btw?



Тема Re: Някой поглеждал ли енови [re: Timo]  
Автор Heoбoгoмил (андролог)
Публикувано07.08.13 19:59



В отговор на:

На питащият да го питам и аз за какъв чеп му е синусоидата?




Как за какъв чеп, като директно консумираните въртящи машини, без електронно преобразуване, си заминават?!

Освен ДВГтата и електродвигателите тръгнаха с по една торба електроника.

След един естествен или изкуствен ЕМП...



Тема Re: Някой поглеждал ли енови [re: Heoбoгoмил]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано07.08.13 20:00



Ами ти не знаеш ли за световната конспирация?



Тема Re: Някой поглеждал ли енови [re: hidrazin4o]  
Автор Heoбoгoмил (андролог)
Публикувано08.08.13 06:28



По-интересна е репродуктивната система на конспираторите!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.