Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:30 23.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Нова ПАВЕЦнови [re: тapaтaнчo]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано12.06.13 12:10



Ми щом липсата на тракери я поевтинява значително, трябва и изкупната цена от неподвижните фотоволтаични системи да е значително по-ниска.
Ще, ще. Ще им го турнат отново.






Тема Re: Нова ПАВЕЦнови [re: hidrazin4o]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано12.06.13 12:57



Дано е значително намалението, че тия 70 ст. са пладнешки обир.



Тема Re: Нова ПАВЕЦнови [re: hidrazin4o]  
Автор atd112 (член)
Публикувано12.06.13 13:43



Хе хе, пореден дървен философ. Само, че си пропуснал да кажеш че тракера освен че оскъпява добива с 40% повече енергия от същия панел. Освен това като имаш тракер можеш да ползваш и по-модерни клетки с КПД 36% та от същата площ се получава да имаш към 4 пъти повече енергия.
Това за солите ще го оставя без коментар, само ще се посмеем малко.





Тема Re: Нова ПАВЕЦнови [re: atd112]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано12.06.13 14:14



С до 40% процента по-точно. Само с до.... Всичко е въпрос на сметки. Те и от BOSCH сигурно са глупави та затова не си слагат тракери на панелите. Ти да не ги продаваш тези боклуци че ги препоръчваш така горещо?
За солите и приложението им у нас - наистина голям смях падна. Естествено за твоя сметка.
Относно дървения философ - има огледала. Погледни и ще го видиш.





Тема Re: Нова ПАВЕЦнови [re: atd112]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано12.06.13 19:17



Ти младежо май не си се занимавал на практика с панели?
На един приятел му хвърчаха трекерите последната буря.
Той я усетил и хукнал да позиционира хоризонтално, но токът спрял
и нещо от системата отказало... Сега не ще и да чува за трекери.

Ползата от тях, даже и без пари да ги дават, не може да се сравни с
рискът от използването им.

... Освен ако не се снабдят с някаква заключваща система при буря.



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Нова ПАВЕЦнови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано12.06.13 22:25



Аз си правих тракер, доста гледане на филмчета беше и смея да твърдя че стана много успешен но за сега съм замразил проекта и си чака паричките.

Имам идея на него да сложа ултразвукови детектори и камера с автофокус да се заяжда с хората.

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Нова ПАВЕЦнови [re: Exhemus]  
Автор atd112 (член)
Публикувано13.06.13 13:07



Ми какво да ти кажа има тракери и тракери. Разработвали сме управление на тракер за клиент, имаше си задължително датчик за скоростта на вятъра в заданието. Експерименталната установка е в София от 4 години и досега не е мръднала при никакви бури, въпреки че тая опция е изключена нарочно. Но си е доста корава конструкция, проектирана е в България от български инженери и напора на вятъра е взет под внимание при проектирането. Действително съм виждал доста кекави решения на пазара, но все пак инвеститорът трябва да си мисли като си хвърля парите, а обикновенно ако хвърля пари в област от която не разбира нищо има голяма вероятност да изгори.





Тема Re: Нова ПАВЕЦнови [re: atd112]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано13.06.13 13:37




Експерименталната установка е в София от 4 години и досега не е мръднала при никакви бури, въпреки че тая опция е изключена нарочно.

Пич, ако кажеш че у София има бури то в Сливен и североизточна България трябва да има урагани, я погледни бумагите на строителните инженери за натоварване при вятър и не говори глупости. На въпросните места съм виждал ламарина 2мм метър на метър вятъра да я носи над 8 етажен блок, ако ми кажеш че въпросната ваша система е "тествана" - тествайте я при тези условия и не си лъжете клиентите че държи на бури

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Нова ПАВЕЦнови [re: Диaн]  
Автор atd112 (член)
Публикувано13.06.13 14:37



Ся да поясня, нямам комерсиален интерес от тракери. Каквото се искаше от нас като проект го направихме и си получихме парите. Само казвам като инженер, че ми хареса работата на машинните и стоителните инженери и проблемите с ветровете са взети под внимание при проектирането. За 4 години в София имаше достатъчно прилични бури със съборени дървета, а тракера издържа без да се включва хоризонтирането му. По-нататък какво ще тестват и какво ще продават едва ли ще науча.



Тема Re: Нова ПАВЕЦнови [re: atd112]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано13.06.13 17:37



На Емсекарите (МСК-Казичене) в София на Герена преди няколко години им падна покрива на Била щото им се запушиха воронките от дъждът, И там ""инджинерите"" бяха смятали , но проблема си дойде.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.