Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:16 21.09.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: изключване на трафнови [re: Диaн]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано22.04.13 19:04



Абе за китките си прав. Стига да има кой да ги купува де. Те и за салата не стават. Иначе за ламбите и за жълтото - мешаш ги с натриевите.





Тема Re: изключване на трафнови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано22.04.13 19:44



Ама то и не е ясно какво точно имат. Като чета за тези живачни камбани ми се въртят едни мисли в главата че едва ли имат прекъсвач на този траф. Все пак е едва 1000 и нищо чудно да имат само някой РОС и башони във високата страна. Едва ли имат силов прекъсвач или пък КТП. Та за броя изключвания едва ли ще има проблем.





Тема Re: изключване на трафнови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано22.04.13 20:04



Аз така ги разбирам "работодателите" като клиенти а не като чорбаджий, трябва да си плаща да мислиш за него. Поста енергетик е формалност за БГ с цел да го отнесе служителя иначе го отнася работодателя. На мен номера с живачните лампи ми харесва така щефа ще го търсите на стачките за високата цена на тока.


Към "ЕнергетикА" тръгни от почистване на прозорците и лалетата така шефа ше спести от чистачка а ако е обратен шефа чистачката го отнася.

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: изключване на трафнови [re: hidrazin4o]  
Автор elpetar (новобранец)
Публикувано22.04.13 20:10



Тука нещо май бъркам:
Ако 400 Вт - 22000 лм,закачена на 6 метра: 22000/36 = 611 лукса
Ако 250 Вт - 12500 лм,закачена на 4.5 метра: 12500/21= 595 лукса

Та според мен нещата стават.

Кажете къде бъркам?



Тема Re: изключване на трафнови [re: Timo]  
Автор elpetar (новобранец)
Публикувано22.04.13 20:14



Това да го разбирам като нищо да не правя,че да съм си спокоен.
Аз затова търся и мнения ,по може би,глупавите ми мисли.
Но все пак сега започвам.



Тема Re: изключване на трафнови [re: elpetar]  
Автор Fordesc (Улав,ама много!)
Публикувано22.04.13 20:17



Помислете за равномерността на осветлението, ако има някакво изискване! Иначе, идеи много! Но когато не се знае работното място и изискванията към него - говорилня!
Поздрави и успех!



Тема Re: изключване на трафнови [re: elpetar]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано22.04.13 21:04



Бъркаш. Сега си представи че имаш само една камбана в цеха 400W на 6 метра. Какво петно ще ти направи на пода?
Сега си представи че имаш само една камбана в цеха 250W на 4,5 метра. какво петно ще ти направи на пода?
Ще имаш еднаква осветеност но при втория случай ще е на много по-малка площ. Извода - ще имаш тъмни участъци или не добре осветено между ламбите. Решението - "насищане" с повече ламби. Ефект - никакъв и по-точно лош за шефовете. Повече тела, повече пари.
Съвсем друго е ако сложиш вместо живачни МХЛ на същата височина и в същите тела. Ще имаш същата осветеност, по-добро цветопредавне и по-малко сметки за ток.
По-горе ти казах. Вземете само една за проба и преценете.



Тема Re: изключване на трафнови [re: hidrazin4o]  
Автор elpetar (новобранец)
Публикувано22.04.13 21:29



Ученото си е учено.
Тези подробности не съм ги отчитал.
Разбрах - само замяната с МХЛ-250 на същата височина решават нещата.
Ще направя едно проучване за цени на ПРА и ще се помъча да вникна по дълбоко в нещата-дали може да се използва същата камбана,фасунка и т.н.
Пък ако помогнете с някой още съвет,ще съм благодарен.

За сега...МНОГО БЛАГОДАРЯ за това,че изгубихте време с моите простотии.



Тема Re: изключване на трафнови [re: elpetar]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано22.04.13 22:11



Камбаните са еднакви. Фасунгите при теб вероятно са Е40 така че стават. Трябва ти дросел, запалка и ламба. Ето малко за размисъл:







Тема Re: изключване на трафнови [re: elpetar]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано23.04.13 00:20



Ял съм хурката и за това ти казвам че колкото и да се стараеш ще го отнесеш. Не ги мисли шефовете че са толкова тъпи и не са чували за енергоспестяващи крушки и устройства даже съм сигутен че в домовете си имат всякакви щуротийки за икономия на ток. А и до колкото разбрах са помияри щом са изгонили ел.техник с опит (техник не се става за два дена) а са предпочели някой друг. За тях ти не си незаменим така че давай по кротко. Нещракай трафа за щяло и нещяло защото белята веднъж става. Виж Шнайдер имаха такава програма ако не я намериш ще я потърся и ще ти я пратя за осветеност.
Енергетика не е проектант и е длъжен да знае всеки кабел и машина, да чува шумове (но не от космоса) и предпазва от аварии или злополуки.

Успехът се гради на знания и собствена религия!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.