Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 18.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпроснови  
Автор kry6ka (непознат )
Публикувано15.04.13 16:47



Здравейте! Имам нощна лампа и на нея пише, че е подходяща за крушки с мощност 40W.

Днес си закупих от енергоспестяващите крушки и на кутията с голям шрифт пише 11W, а в страни е нарисувана една малка класическа (от обикновените крушки) и върху нея пише 55W. Това трябва ли да означава, че тази енергоспестяваща крушка има мощност от 11W, но излъчва светлина като 55w-а класическа крушка? И тази енергоспестяваща крушка подходяща ли е за моята лампа?



Редактирано от kry6ka на 15.04.13 16:48.



Тема Re: Въпроснови [re: kry6ka]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано15.04.13 16:59



Слагай спокойно. Пък дали излъчва колкото 55 - божа работа. Сам ще прецениш. Нали вече си купил.



Тема Re: Въпроснови [re: hidrazin4o]  
Автор kry6ka (непознат )
Публикувано15.04.13 17:15



Абе за крушката ми е все тая, колкото ще светлина да излъчва... Въпроса е в нощната лампа, че за нея доста пари се изръсих, нещо да не й е мощна крушката и да хване да се повреди лампата.

Нали аз писах, че имам лампа подходяща за крушка от 40w. и съм си купил енергоспестяваща крушка, на чиято кутия пише, че е 11w, а в страни е нарисувана класическа крушка с надпис 55w.

Редактирано от kry6ka на 15.04.13 17:20.



Тема Re: Въпроснови [re: kry6ka]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано15.04.13 18:48



Слагай спокойно, пише 40 вата заради топлината която се отделя от класическата "крушка" при енергоспестяващата както си се убедил нагряването е много по-малко.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Въпроснови [re: Диaн]  
Автор бай иван (член)
Публикувано15.04.13 21:10



Ако лампиона е с плавно регулиране ,не е подходяща.



Тема Re: Въпроснови [re: Диaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано15.04.13 21:13



Има една немаловажна подробност.Енергоспестяващите имат честотен спектър,който не е подходящ за очите.Имат и "фликер" ефект,поради липсата на инертност както е при тези с нажежаема жичка.Т.е.излъчваната светлина трепти с честота 100 херца.По тази причина в големи зали с такова осветление се поставят тела с по 3 пури,всяка свързана на различна фаза.Освен това луминофора на някои от тях излъчва леко жълта светлина,която е най- добра за очите.
Бях купил за в къщи,но след 1-2 часа ги изхвърлих.Очите са ми по-важни от една келява икономия от 2-3 лева на месец.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Въпроснови [re: Xoлдън]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано15.04.13 21:36



Има и друго, всичките излъчват

което изсушава очните дъна.

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Въпроснови [re: Timo]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано16.04.13 06:50



Една малка подробност.Ултравиолетовата светлина преминава само през кварцово стъкло.А на обикновенните крушки стъклото е обикновнно и то спира ултравиолетовото излъчване.
С кварцово стъкло са специалните лампи за нагревки и ампулите на живачните лампи.При живачните лампи външния балон е от обикновенно стъкло и то спира UV излъчване.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Въпрос [re: Xoлдън]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано16.04.13 09:51



Колкото и странно да ти звучи аз със луминисцентни лампи от тия модерните си облъчвам фотоемулсията за ситопечат.
Наистина стъклото поглъща UV.
По старият ми вариант беше с металхалогенна лампа но грееше като печка и минах на този с лум.лампи.
За мене тия луминисцентни лампи са много вредни и опасни.

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Въпроснови [re: Xoлдън]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано16.04.13 17:46



По принцип съм съгласен с всичко друго без честотата. Гони 40 000Hz. Общо взето варира в диапазона 20-60kH според производителя но най-често е около 40.


И аз много ги мразя.

Редактирано от hidrazin4o на 16.04.13 17:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.