Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 20.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Въпроснови  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано21.03.13 15:30



Как да намаля консумацията на електрическа енергия на електродвигател ?
С подобряване на косинус Фи на товара (ел.двигател) или с нещо друго ?

Благодаря

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\"Песен за Бхагават\"


Тема Re: Въпроснови [re: Thenewold]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано21.03.13 15:38



Инвертор!
Едното е за сметка на другото.

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Въпроснови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано21.03.13 16:13



Ами то е хубаво да каже за какво става дума. Инвертора може да му регулира оборотите - примерно за водна помпа когато не е необходим голям дебит, циркулационна помпа за парно, вентилатор... А ако примерно при двигател 2,2kW и му трябва мощност от 2kW постоянно - с нищо.





Тема Re: Въпроснови [re: Thenewold]  
Автор qumen (новак)
Публикувано22.03.13 08:54



Ето един философски отговор: Като го натовариш по малко.



Тема Re: Въпроснови [re: qumen]  
Автор П Пeтkoв ()
Публикувано22.03.13 14:16



Отговорът е точен!
Ако двигателят по мощност покрива 100% от товара, единствената възможност е да се ползва двигател с по-високо КПД. Ако двигателят работи със запас от мощност, възможно е да се избере по-маломощен, така че да се намалят допълнителните загуби, които при по-малките двигатели са по-малки.
Дали двигателят е избран по мощност подходящо, може да се разбере, като се измери консумацията при номинално натоварване и се сравни с тази на табелата му.



Тема Re: Въпроснови [re: П Пeтkoв]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано22.03.13 17:01



По спомени кпд-то на двигателите е над 0.85 за тези над 1 киловат, тези над 10 вече скача и над 0.92 (от много време не съм се занимавал, не помня). Просто не виждам със подмяната на двигателя колко ще се спечели. Виж обаче ако се ползва "двигател с екранирани полюси" те там вече кпд-то ти е плачевно - мисля около 10-15% и подмяната на двигателчето (15-20 вата макс ама ако го върти UPS са си много) би имало голям ефект. Така че по-добре да се обърне внимание на това което върти двигателя, въпрос на конкретна ситуация иначе вариантите са много.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Въпроснови [re: П Пeтkoв]  
Автор qumen (новак)
Публикувано23.03.13 07:40



Благодаря за подкрепата г-н Петков,
В потвърждение на вашите думи, тези които измерят натоварването на мотора и той е под 45 % , ще спечелят ако го заменят с по малък, ако натоварването е между 45 и 75 %, то трябват изчисления за да се разбере дали ще спечелят. Ако пък е натоварен над 75 % и да го заменят няма да спечелят.



Тема Re: Въпроснови [re: Диaн]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано25.03.13 00:58



Ако двигателят работи със запас от мощност, възможно е да се избере по-маломощен, така че да се намалят допълнителните загуби, които при по-малките двигатели са по-малки.
По спомени кпд-то на двигателите е над 0.85 за тези над 1 киловат, тези над 10 вече скача и над 0.92
Аз виждам сериозно противоречие между двата цитата.
Според единия, КПД на двигателя се увеличава с намаляване на мощността на двигателя, а според другия е обратното.
Аз да си призная, не си спомням от моето учене нищо по този въпрос. Просто не съм се занимавал с двигатели, и не ми е трябвало, а вероятно и не съм наблегнал на електрическите машини достатъчно, когато му е било времето. Иначе щях да помня все нещо.

Къде е истината? Трябва да се рови в учебниците явно, но няма да го направя сега.



Тема Re: Въпроснови [re: нekoй cи]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано25.03.13 09:17



Със увеличаване на мощността се увеличава и КПД кое не е ясно?

Просто теорията на асинхронния двигател е като тази на трансформатора. Проблема идва от това че имаш въздушна междина между ротора и статора т.е. имаш разсейване. Тази въздушна междина по технологични причини не може да бъде под определени стойности и за двигатели под определена мощност е константна и вече става относително голяма и започва да влошава КПД-то. Друг фактор който влошава КПД-то ти е константната дебелина на изолацията (канална и на намотките) която пак води до разсейване и намаляване на магнитопровода. Като сложиш и това че не можеш да щанцоваш ламелите с точност под определената така че или имаш пренасищане или ограничаваш каналите за полагане на проводника.
Та при малките машини това с подмяната на двигателя с по-малък може да ти изиграе лоша шега ако ме разбираш - по-малкия да харчи пак толкова или дори повече при едно и също натоварване. За това мисля съм написал че трябва да се погледне конкретната ситуация, нека питащия да разясни за какво става въпрос.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Въпроснови [re: Timo]  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано25.03.13 15:57



Благодаря на всички, които участват в дискусията.
Аз питах обаче, каква е връзката между фактора на можността (косинус фи) и изразходваната енергия.
Другояче казано, някакъв товар с единица мощност ще изразходва ли по-малко енергия, която ще се заплати на доставчика, ако му се подобри косинус фи ?

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\\\"Песен за Бхагават\\\"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.