Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 03.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема По-висока сметка за ел.енергия. Защо?  
Автор Cтyдeнт_EE (помощник)
Публикувано17.02.13 14:37



Здравейте Колеги,
Моята сметка за януари, както предполага и на повечето от вас е по-висока. Моята от 75 на 168 лв. Отчетния период е с 5 дена по-дълъг за декември, но това не виждам как може да ми вдигне сметката с 100% да кажем че аз се отоплявам изцяло на ток, но имам познати, които са на парно с газ и при тях сметката е двойна. Видях в моята сметка, че отчетената средно дневна консумация е двойно по-висока за декември спрямо ноември, предполагам че и при другите е така. Говорих и с инкасатор от енерго-про, който също е с по-висока сметка и няма обяснение. Някой имали идея от какво могат да се влияят показанията на електромерите, нещо различно от напрежението. Например хармоници, честота? Разсъждавам в тази насока тъй като проблема е в цяла България.
Ще се радвам ако направим една чисто техническа дискусия.

С желание и труд всичко се постига!



Тема Re: По-висока сметка за ел.енергия. Защо?нови [re: Cтyдeнт_EE]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано17.02.13 14:57



Зелената енергия ти е дошла малко в повечко, плюс такси за пренос и прикачане и малко за баницата на ЕРП-тата.
Нали си студент обясни го ти, ние сме го учили на времето.
Обясни и това как при намаляне на напрежението печката за да си свърши работата изисквала повече време и така електромерът ти го нататрузвал повечко от отчакваното.
Интересно е друго : Всички ли в БГ са малоумни че даже и го тиражират в медии и парламента?
Аз предлагам на управляващите малоумници да въведат Данък "КАКА" и така ще намалим сметките за ток а и все ще се намери някоя хуманна организация за да ги обезпаразитява.



Успехът се гради на знания и собствена религия!

Редактирано от Timo на 17.02.13 15:01.



Тема Re: По-висока сметка за ел.енергия. Защо?нови [re: Timo]  
Автор Cтyдeнт_EE (помощник)
Публикувано17.02.13 15:20



Зелената енергия не "играе" тъй като са отчетени просто повече "киловатчасове". Това с напрежението също е несериозно... Дори и да допуснем че това е основната причина то значи има някаква конспирация и някой :) е наредил в цяла България за кратко време да се променят настройките на регулаторите за напрежение. В този форум има много хора работещи в подстанции щяха да знаят нещо :) Значи идеята, причината да е напрежението отпада.
Между другото от 5 години не съм студент :) и в момента гледам през прозореца две трансформаторни машини по 50 MVA :)

С желание и труд всичко се постига!



Тема Re: По-висока сметка за ел.енергия. Защо?нови [re: Cтyдeнт_EE]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано17.02.13 15:43



Как се начислява зелена енергия и другите такси? Мисля че сам си отговори!
А това че седиш до прозореца и не виждаш "КакИ" си е друга тема.


Понеже сега гледам Сашо Диков и виждам каква простотия и тъп народ сме и се нервя, има малки пиклювци където незнаят къде се намират електромерите но стачкуват и тъпи ченгета където се бият с народа а народа защитата родителите им.
А не е ли по добре агресията на народа да премине срещу политоически партии, управляващи и народни представители? Къде е Онбуцмана?
Каква е работата на един народен представител?
А и мацката от ДКВР нещо абдикира днеска.
Луда работа, луда държава.

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: По-висока сметка за ел.енергия. Защо?нови [re: Cтyдeнт_EE]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.02.13 15:50



Според мен причината е в отчитането на електромерите веднъж на три месеца.Двата месеца пишат показания както им падне,а третия месец отчитат електромера.Това го правят, понеже съкратиха инкасаторите.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: По-висока сметка за ел.енергия. Защо?нови [re: Xoлдън]  
Автор Cтyдeнт_EE (помощник)
Публикувано17.02.13 16:03



Виж за това не се досетих да попитам, дали във Варна реално всеки месец отчитат електромерите.
Но както каза Timo, протеста вече не трябва да е срещу ЕРП-та или Топлофикация, а срещу този който разрешава да се яде от баницата. Защото проблема е че доходите на хората са ниски, ако всички имахме високи доходи нямаше много много да се събудят хората.

С желание и труд всичко се постига!



Тема Re: По-висока сметка за ел.енергия. Защо?нови [re: Cтyдeнт_EE]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано17.02.13 16:38



И друго да си кажа, печката ми е от тези клас "А" с керамични котлони а тенджерите са с големина на котлона с две думи тока да е евтин.

Обаче как прецениха производители вносители че е клас "А" щом като включа фурната вътре има една миньонка която работи постоянно и няма как да се изключи а и по законите на Мърфи от къде да се вземе крушка ако изгори тази нали са забранени вече а новите във фурна се дразнят да бачкат а и друг в въпроса ако тази крушка гръмне върху манджа.
И това ако не е влязло с подпис на народен представител тип "Кретен" здраве му кажи!

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: По-висока сметка за ел.енергия. Защо?нови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано17.02.13 16:48



Миньонките не са забранени.





Тема Re: По-висока сметка за ел.енергия. Защо?нови [re: Timo]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.02.13 19:37



В моята печка крушката е защитена с доста дебело стъкло,така,че при мен няма такава опасност.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: По-висока сметка за ел.енергия. Защо?нови [re: Xoлдън]  
Автор expert /ne vinagi / (член)
Публикувано17.02.13 22:54



Аз лично си водя от години една статистика за потреблението на енергия /топлинна и ток/ у дома. Не намирам аномалии. Част за обясненията са две - масово се изпосмениха електромерите с по-чувствителни такива. Второ-у всеки дом се намножиха малките енергиини вампирчета -глимки,рутерчета, ЛСД и плазмички във всяка стая, дисплеи на готварски печки, стенбай режими и т.н., ако иска някой да посмята, мен ме мързи


Не споменавам надбавките за зелена, кафява енергия, невъзстановяеми разходи, такси пренос и разпределение - те са друга тема. Говоря само за разхода на енергия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.