Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 24.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпрос за един фризернови [re: Timo]  
Автор Петков (непознат )
Публикувано02.08.12 12:55



Мило момче,
трудно може да се обидя, но благодаря за клипа, защото той ми напомня времето, когато с това трамвайче ходехме в ЦСМТ (Централната станция на младите техници), където се учехме да правим първите постояннотокови двигателчета от ламаринки и 1-V-1 приемници (Атанас Шишков). Тогава истинска радост беше да се снабдим с кохерер или с диод ДГЦ-27. За съжаление, всичко това беше превърнато в средище на педофили, хомосексуалисти и скудоумници. Както е писал ВИЛ: "Религията е опиум за народа", а когато един народ има нужда от опиат или наркотик, то той или е на смъртно легло или е неизлечимо болен. Религията има място само в лечебните заведения и то дотогава, докато менталната и соматична медицина не слязат в диагностиката до нивото на междуатомните и междумолекулните взаимодействия. Докато медицината работи като английското правосъдие (с прецеденти), а именно: синдром на "този" или на "онзи", религията ще е необходима за по-уязвимите човешки души. Затова богословският факултет трябваше да бъде част от медицинска академия, а духовниците да бъдат преди всичко перфектни медици (като отец Ередия например). За съжаление в този форум трудно може да се научи нещо сериозно, така че бъдете щастливи!
Петков.



Тема Re: Въпрос за един фризернови [re: Петков]  
Автор Alerik (минаващ)
Публикувано03.08.12 16:34



Г-н Петков, ти размъти мозъците на клубарите! Наистина, често темите тук се раздуват до неузнаваемост и губят първоначалната си идея. И подкрепям мнението ти, че темите трябва да са по-смислени. Не е ли по-актуално например, повишаването на КПД на хладилниците ни? Особено в тези жеги и след поредното повишаване на цените на тока.



Тема Re: Въпрос за един фризернови [re: mikmakmik]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано06.08.12 11:24



Ще поддържа температурата по същия начин, докато средният свободен пробег на молекулите не стане равен на размерите на фризера. После работата на фризера ще се влоши.
Защо пък средният свободен пробег? Защото до гореспоменатия момент топлопроводността се запазва същата, после започва да намалява. Тя е свързана със свободния пробег.
Деца, слушайте дядовците! Те са мъдри, макар и изкуфяли.



А ти Петков, синко, не си педагог. По-умерено подавай уроците. Човек има граница на възприятието. Ако подаваш повече учениците блокират и после те вземат за мезе.

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Въпрос за един фризернови [re: Alerik]  
Автор Петков (непознат )
Публикувано07.08.12 10:11



Здравейте, Alerik!
Темата е безсмислена, но вероятно провокативна. Абсурдното ми предложение, камерата да се напълни с водород под налягане (30 пъти по-голяма топлопроводимост от тази на въздуха), а цялата камера след това да се постави във вакуум, може би е правилният отговор, тъй като никой не възразява. Провокативна е защото, (според мен) би предизвикала полемика, от която може да излезе нещо свястно. Като пример ще спомена една история-легенда, разиграла се през вт. св. война, когато английското адмиралтейството, поставено в безизходица в борбата с немските подводници, събрало хора с различни професии, за да дадат всевъзможни идеи за изграждане на противоторпедна защита. Условието било, никой да не се подиграва на предложенията на другите. Мозъчната атака била спечелена от счетоводител, който предложил, при нападение, екипажът на застрашения кораб да се събира на палубата и от борда на атакуваната страна да духа с уста, за да отклони торпедото.
Предложението (очевидно глупаво!) прераснало в ефективна система за защита, същността на която (може би?) се е състояла в барботиране на въздух във водата, така че, когато торпедото с носовата си част навлезе в барботираната зона, да "натежи надолу" и да промени ъгъла на тангаж. Вероятно, бърза жироскопна система за стабилизация на трите ъгъла на торпедата не е имало? Дали историята е вярна не знам, но е забавна и поучителна.



Тема Re: Въпрос за един фризернови [re: Alerik]  
Автор Петков (непознат )
Публикувано07.08.12 10:51



Продължение на писмото до Alerik.
Що се отнася до КПД-то на хладилниците, аз не разбирам много (познанията ми са кръстословични), но мисля че "свирепите" фирми на компоненти и изделия в тази област (Данфос, Копеланд, Йорк, Бош и т.н.), работят от години и са изцедили всичко възможно (честотно регулирани компресори, фреони (407) и т.н.), така че място за радиолюбителски занимания в стил "Радиото ли? Че то е много просто!", просто няма. Невъзможно е да се изстиска валцована с точилка туба от паста зъби! И изобщо, както е писал Уйлям Сидни Портър: "Много трудно е да се прославиш като злосторник сред хора, които цял живот са наблягали над изкуството да бъдат свирепи." Имам колега, който години наред работеше в ИХТ (сега е съсобственик на сериозна хладилничарска фирма- Айсберг 92) и ще го питам: "Що е това хладилник и защо винаги е празен?" Последното, като шега, е въпрос достоен за обсъждане във форума.
Мисля, че интересна тема е изградената елекроенергийна система в САЩ и Канада и разликата и с нашата. Средното напрежение е 12.5kV, което се "разхожда" на дървени стълбове до всяка къща, където "кофи" го свалят до 115V, като видимо няма нито разединители, нито ВВ предпазители, газови релета, силикагел, маслоразширители и т.н.. А всичко това работи и то добре!
Ако някой знае подробности нека сподели.
Поздрави!



Тема Re: Въпрос за един фризернови [re: Timo]  
Автор Петков (непознат)
Публикувано09.10.12 12:40



Здравей, Тимо!
Разглеждайки старите реплики, попаднах на тази, която или съм я пропуснал или не съм и обърнал достатъчно внимание. Разбира се, темата за миене на краката не е за този форум, но познанията във всички области често помагат при асоциативното мислене. Затова без натрапничество и добронамерено ще се опитам да ти обясня, че мнозинството от хората не знаят как да си мият краката. Това се отнасяше и до мен, докато един ден не направих нещо, което след това ме убеди в истинността на твърдението. Опитай да си измиеш краката както го правиш, а след това направи следното: Разтвори в леген с топла вода калиев перманганат (около една чаена лъжица), а след това, докато седиш пред компютъра си потопи краката до глезените във водата за около половин час. Това е стар, препоръчван от медиците метод за унищожение на гъбични инфекции по крайниците и профилактично е полезен и при липса на такива признаци. След като си извадиш краката, с учудване ще установиш, че те са черни! Перманганата има странното свойство да окислява само мъртвите епителни клетки, а местата където краката наистина са измити и няма мъртви клетки са светли (за негрите- кафяви). След изтриване на окислените повърхности (с по-твърда гъба), отдолу се показва чиста розова кожа! При петите и възглавничките на пръстите това е по-трудно, а за ноктите е невъзможно. След няколкодневно последователно измиване с твърда гъба, краката блясват като нови! Що се отнася до ноктите, когато в къщи ме видяха с черен "маникюр" ми казаха, че съм "преминал на левия тротоар" и съм заприличал на онзи новобранец от филма "Коса", който отказваше упорито да си свали чорапите пред донаборната комисия. Разбира се воден разтвор от лимонтозу , нанесен с памук, решава проблема.
Надявам се, това все някога, някому да е полезно.


P.S. Процедурата може да се прави и с воден разтвор на формалин, но "спектрално" не е толкова ефектна. В овцевъдството, гъбичните заболявания на копитата причиняват окуцяване на животните и се лекуват чрез "маршируване" на овцете през вани с формалин. Може би някой е виждал как овце пасат на колене, а това се дължи именно на това заболяване. Формалинът е мощно и незаменимо антисептично средство и се използва в медицината. Преди дисекциите, труповете в учебните секционни зали се "киснат" около една година във вани с формалин, а миризмата е отвратителна, но поносима. И така темата е дискомфортна, но изчерпана!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.