Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 24.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хидразине ;)нови [re: dnaunseq]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано12.07.12 08:23



С датчик на Хол става но не е така чувствителен, ще трябва да се доближиш опасно близо до трафото за да си направиш замерването.



По добре питай Хидразина колко луминуфлорни еденици го облъчва защото на база облъчването му се полага кисело мляко.

Редактирано от Timo на 12.07.12 08:29.



Тема Re: Хидразине ;)нови [re: Timo]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано12.07.12 15:40



Абе, едната причинно-следствена връзка е сега да работи и на мига да го усетиш, че ти влияе. А другата е свързана с "нездравословна околна среда" - с времето да предизвика хронични състояния или да увеличи риска от определени заболявания.



Тема Re: Хидразине ;)нови [re: dnaunseq]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано12.07.12 16:03



Всеки проект има част по безопасност и здраве.Така,е няма нищо страшно с трафопоста.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Хидразине ;)нови [re: ramzes1977]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано12.07.12 18:32



Да, но клетките на мобилните оператори наистина поразяват. Симптомите са едни и същи (безспокойство, главоболие, безсъние и др.)



Тема Re: Хидразине ;)нови [re: Xoлдън]  
Автор ramzes1977 (член)
Публикувано12.07.12 18:49



дигаш ръкава на горе влизаш в трафото и гледаш Косъма на къде тръгва - на там не тръгвай , пробвъл съм !





Тема Re: Хидразине ;)нови [re: Timo]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано12.07.12 19:15



Токато говориш по мобито е най опасно,че ти е залепен за главата.А мощността въобще не е малка.1-2 вата.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Лъчения от трансформаторнови [re: Totopet]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано14.07.12 05:36



Да, но въпроса е дали топлото ги привлича, или електромагнитното поле?
Виждал съм много електроуреди, пълни с хлебарки.



Тема Re: Лъчения от трансформаторнови [re: нekoй cи]  
Автор mikmakmik (непознат )
Публикувано16.07.12 20:13



Тия гадини хлебарките нищо не им влияе. Правил съм всевъзможни опити с тях. Привлича ги единствено храната. Най-често се срещат в електроуреди свързани с готвене и храна. Винаги остават миниатюрни частички храна достатъчни за тях и плюс това е сигурно убежище. Уредите не се разглобяват с години.
Иначе най-много хлебарки на едно място съм видял в апартамента на един човек когато му махнаха ламперията в антрето.



Тема Re: Лъчения от трансформаторнови [re: mikmakmik]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано16.07.12 20:44



Те издържат и на радиация.Но аз съм се справил.Всички отваряеми крила на прозорците са с мрежи.Дограмата ми е PVC и няма никакви пролуки.Входната врата е метална ,уплътнена без пролуки.Освен това слагам лентички против хлебарки,ако някой внесе отвън.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Лъчения от трансформаторнови [re: mikmakmik]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано16.07.12 21:42



Така е, но ги привлича и топлината, не само храната.
Виждал съм хлебарки в телевизори и видеомагнетофони, перални и какво ли още не, в което едва ли има частички храна. Освен това съвсем явно се забелязва, че се активизират повече през лятото, когато е топло, а през зимата се топлят по мазетата, където има топли тръби на парното.
Да си видял хлебарка на улицата през зимата, когато температурите са под нулата? Аз не, но през лятото редовно виждам по улиците на София, и не само, особено през нощта.
А това което каза за ламперията, представих си как са махнали дървенията, и отдолу са пъплели плътно хлебарка до хлебарка, отврат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.