Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 11.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема като гледам  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано11.05.12 17:01



кой управлява адрената ни енергетика ме хваща страх




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: като гледамнови [re: Xoлдън]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано12.05.12 11:12



Е, какво да те е страх? От 3-ма 2-мата са икономисти които я знаят за какво става въпрос я не. като икономисти ще видят кое да отрежат от разходите и за лош късмет всички посягат на парите за ремонта и транспорта. В един момент им обясняваш как трябва да се купят материали за профилактиката (най-елементарното смазка парцали, кореселин) а те ти обясняват "а бе ние и предния път не зехме нищо не е станало техниката си бачка що да вземаме, като се счупи ше я прайми". Шефовете спират да ходят на проверки а кога излязат е само да накажат някой (да оправдаят излизането), народа започва да работи по собствени правила с мисълта "а бе като дойде шефа така и така ще ме накаже, поне да има защо"... Добре че няма голямо текучество във тази сфера и старите кадри малко или много си държат трудовите навици придобити през годините иначе е страшно да се работи с шефове дето гледат само финансите без да познават материята на работата.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: като гледамнови [re: Диaн]  
Автор нekoй cи (новак)
Публикувано13.05.12 13:46



Е аз като гледам само мацката очевидно не си е на мястото, макар че не ги познавам и тримата. Мацката 100% е сложена там от някого за да слуша и изпълнява и очевидно няма как да има качества и компетентност.
За другите двама - единият е завършил МЕИ - двг, преди да стане икономист, все пак е нещо, другият е стар кадър, енергетик.
Нямам представа какви са тия хора, но случайно не се става шеф на АЕЦ.



Тема Re: като гледам [re: нekoй cи]  
Автор expert /ne vinagi / (член)
Публикувано13.05.12 18:10



Парашутистите никога не се отразяват добре на мотивацията на останалия персонал, а това не е фабрика за салам...





Тема Re: като гледам [re: expert /ne vinagi /]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано14.05.12 00:34



Какво да ти кажа, неделя почивам и съм решил да поспя - случва ми се 1 път на 4 месеца ама сутринта в 7:42 ми звъни телефона "голяма беля, направих всичко дето трябва по инструкция ама нищо не става не знам ко да прая, никой не си дига телефона ако можеш ела" и след 12 минути съм в службата - добре че ченгетата нещо и те не бяха на работа за да остана без книжка. Отивам и решаваме проблема с манивелата а маслото ври през това време (а има заповед манивела да не се ползва). В същото време този проблем е от преди повече от година, опитваха се да го оправят на местно ниво, "идваха от София" а бе само дойдоха да си направят 2 плажа ама на никой не му пука, само казаха "ааааа знаете ли на място ХХХ има същия проблем, ама да знаете с манивелата са оправят, за напред така и вие и не ни занимавайте трябва да се смени ХХХ ама то няма пари кой ще го поръчва сега, ако знаете колко работа има не е работа". После разписаха че проблема е отстранен и сега всичко е въпрос на молитва "дай боже да не ми се случи на мойта смяна".

Определено парашутистите не са хубаво нещо... демотивирания персонал още повече.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: като гледамнови [re: нekoй cи]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано15.05.12 22:36



Тя ще слуша някого, но дали може да чува? Бакалавър не стига за добър слух


Не е на добро

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: като гледамнови [re: Exhemus]  
Автор нekoй cи (новак)
Публикувано16.05.12 18:19



Този, когото слуша може и да е още по-некомпетентен. Най-вероятно политик, или богат бизнесмен, или и двете.
Между другото понякога не е най-добре да се поставя техническо лице за шеф на нещо, защото за ръководно-административни работи се искат качества съвсем различни, от тези на един инженер. Просто трябва да има компетентни съветници, и да се вслушва в тях.



Тема Re: като гледамнови [re: нekoй cи]  
Автор expert /ne vinagi / (член)
Публикувано16.05.12 23:01



Най-добрите икономисти са инженерите, вЕрвай ми !


Слагат техни хора да контролират връзките с външните фирми за ремонти и доставки. Политическия конкурент като го лишиш от финансови приходи...
Но по цял свят е така, няма какво да се заблуждаваме...



Тема Господа, господа!нови [re: Xoлдън]  
Автор Heoбoгoмил (андролог)
Публикувано26.05.12 08:01



Защо си представяте, че тия трябва да са се вторачили в Централата, загърбили Пазара?!
Тя е тяхна диригентска палка, с която са ги сложили, да дирижират енергийния пазар на България и не само.


Нищо чудно, след още някоя ядрена катастрофа, да станат още по-смели във взимането на решения.
..................................................

Скоро ще се премине към далеч по-безопасни реактори, в които ще горят и U238.



Тема Re: Господа, господа!нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.05.12 09:13



Не е толкова елементарно.
Когато продажните ни политици продадоха електроразпределителните дружества ,новите собственици стиснаха кесията и не даваха пари за нищо,дори за най елементарните неща.От друга страна сключваха глупави договори и наливаха пари в свои фирми.Отделно,че цялата печалба се изнасяше към фирмата-майка.
И това не са приказки чул-недочул. Работех в системата на доста високо ниво и съм видял какво се случва.
Същата история беше и с Кремиковци.Подариха комбината на един циганин.Той го опоска и след това му подариха и Оловноцинковия комбинат,та и него окраде.Същото лице беше с няколко задгранични паспорта на различни имена (виждал съм им копията).
Но се пита защо все така се случва.Истината е,че тези мошеници наливаха пари на тези,които им подариха заводите.
Аналогично преди преврата ,когато свалиха Тодор Живков бяха раздадени огромни суми на свои хора ,за да завъртят бизнес и да върнат парите на основните играчи.И когато това не се стана, на някои хора започнаха да им се случват мистериозни злополуки и загадъчна смърт.
И това не са слухове,а ги знам от действителни участници.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.