Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 18.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема сланчев колекторнови  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано01.05.12 21:36



Монтираха ми сланчев колектор,бойлера ми е 120л,но неможе да затопли повече от 20Со,моля някой да ме посъветва нещто



Тема Re: сланчев колектор [re: tenko2]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано01.05.12 22:14



Обезвъздуши си системата и я сложи на 3 бара.

Интересува ме как прецени че въпросът ти е за енергетика?



Тема Re: сланчев колекторнови [re: tenko2]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано02.05.12 00:58



Ами не може да стопли защото е слАнчев и е слАнчасал.
Като стане слЪнчев ще стопли.
Да не споменавам че неможе се пише не може и нещто се пише без Т - нещо. Като не смятам градусите си направил само три грешки в едно изречение!Ти неграмотен ли си?
Освен това тук никой не хвърля боб за да разбере елементарни неща като какъв ти е колектора, къде и как е монтиран, как е изпълнен тръбния път...
Все малки и незначителни неща!!!Защо не питаш тия дето ти го монтираха?
Ами защото най-вероятно си се пробвал сам да сътвориш нещо - и си успял!





Тема Re: сланчев колекторнови [re: hidrazin4o]  
Автор ViktorKrummm (dark)
Публикувано03.05.12 08:26



пак си се изказал "компетентно" и без никакви хейтърски залитания





Тема Re: сланчев колекторнови [re: tenko2]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.05.12 14:19



По законите на физиката топлата вода е по-лека от студената и респективно се стреми да е най отгоре и не може да отиде по естествен път във водосъдържателя.Предполагам има и водосъдържател към системата за съхранение на топлата вода.Той е доста по ниско от колектора.Или казано с прости думи ти трябва малка циркулационна помпа,която да изпомпва топлата вода от колектора към бойлера.В противен случай няма да имаш никаква полза от него.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: сланчев колекторнови [re: tenko2]  
Автор ramzes1977 (член)
Публикувано17.05.12 20:29



Бягай на Вторични изкопчи помпа от пералня за 2,3-5 лева и си реши проблема. колко ти е денивилацията на Изобретяването , отворена ли е системата ? или затворена , дай малко инфо

Редактирано от ramzes1977 на 17.05.12 20:29.



Тема Re: сланчев колекторнови [re: ramzes1977]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано18.05.12 01:32



Помпите от перални не устискват на продължителна работа.
Същото се отнася и за електроклапаните им.Пробвано и то не веднъж.



Тема Re: сланчев колекторнови [re: hidrazin4o]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано20.05.12 11:39



Какво им се разваля?

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Тема Re: сланчев колекторнови [re: hidrazin4o]  
Автор ramzes1977 (член)
Публикувано20.05.12 17:41



Идеята ми беше да ПроБва , ако му завърти водата значи може да си сложи по-читава помпичка.



Тема Re: сланчев колекторнови [re: tenko2]  
Автор Петков (непознат )
Публикувано21.05.12 15:56



Слънчевите панели за БГВ (битова гореща вода), ако са двуконтурни (не вакуумни) се комплектоват с диференциални термостати, циркулационни поми, разширителни съдове (обикновено около 20 литрови в зависимост от дължината на тръбната разводка), предпазни вентили и т.н. Диференциален термостат се предлага от Петьо Тодоров (Интиел), а циркулационната помпа трябва да е Вило или Грюндфос. Инерпретации не са допустими, защото по проспектни данни температурата на топлоносителя на изхода на панела може да достигне 183С. Помпата се поставя във връщащата част от контура. Тръбите трябва да са медни и се запояват със сребърен припой (твърд припой, а не ПОК60). Изолацията им е минерална вата, а не "К флекс". Първият контур се пълни с монопропилен гликол, а не с етилен-гликол. Първият е неотровен.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.