Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:17 28.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Акумулатори за фотоволтаична системанови  
Автор toni11bg (непознат )
Публикувано17.03.12 10:23



Здравейте колеги. Искам да попитан някой запознат тук, някой който има понятие от стационарни акумулатори, читави ли са монбатските батерии. Идва ми време да си сменявам моите, и гледам че Монбат произвежда стационарни акумулатори на много приятни цени. Ако някой има наблюдения, ще съм благодарен да сподели.



Тема Re: Акумулатори за фотоволтаична система [re: toni11bg]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано18.03.12 14:29



Варта си е Варта! Имам впечатления от автомобилните, пък смятай стационарните същата фирма са същото качество.
Та тази зима на първото затрупване въртях на стартер до спиране. Изоставих я. След месец месец и половина аку се беше възстановил и завъртя, че даже и запали. Изоставих я и сега по топлото си я запалих без проблем.
Монбат при тези условия се скапва.


Има ноухау в материала на плочите и голяма разлика от фирма до фирма.

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Акумулатори за фотоволтаична система [re: toni11bg]  
Автор DT (новак)
Публикувано18.03.12 22:31



Имаш предвид "тягови" батерии. Тези които им викат "гелови, " не са зле за цената си. Разбира се не са нещо от Зоненшайн. Много голямо значение оказва условията на експлоатация на акумулаторите - подзарядно напржение, температурната му стабилизация ..и др. Ти към какво ще ги възрваш

Не столько страшен русский танк Т34, сколько его пьяный экипаж!


Тема Re: Акумулатори за фотоволтаична системанови [re: DT]  
Автор toni11bg (непознат )
Публикувано19.03.12 14:02



Имам хидрогенератор на реката и фотоволтаици на покрива. Посредством контролер зареждат акумулаторите. В сайта на Монбат има три вида стационарни батерии, но нямат човек, който да ми обясни разликите между тях, и да ме насочи кои да избера.



Тема Re: Акумулатори за фотоволтаична система [re: toni11bg]  
Автор k8l8 (тъпанар)
Публикувано19.03.12 14:54



Стационарните батерии MVR показват изключително надеждни резултати, при употребата им за нуждите на железопътните компании, както за подсигуряване на осветителните и сигналните системи, така също и за релейните станции и телекомуникационните системи. БДЖ успешно прилага в своите съоръжения батериите 2MVR400 и 6MVR200, но най-често употребявани са 12-волтовите батерии с челно присъединяване 12MVR80TA и 12MVR100.
Това ще ти свърши работа



Тема Re: Акумулатори за фотоволтаична системанови [re: k8l8]  
Автор toni11bg (непознат )
Публикувано19.03.12 15:37



Благодаря много, колега, за мнението, искам само да вметна нещо, и ще съм ти още по-благодарен ако коментираш забележката ми. Аз имах акумулатори 12MVR150, преди 3 години ги монтирах, насочих се към тях, защото пак така ми ги похвалиха. Само че след като ги монтирах, още след два месеца показаха намаляване на капацитета, и сега, след три години, от 150 А/ч са останали около 15 :( Според това което четох за тези батерии, те са предназначени за резервно захранване, и са идеални за тази цел - имат адски дълъг живот. Ползват се широко в БДЖ, ползват ги мобилните оператори, но на тези места акумулаторите седят постоянно на подзаряд, работят само в аварийни ситуации. Оказва се, че имат много строги изисквания към подзарядния ток (в таблиците стойностите са с точност до третия знак след запетаята), освен това в никакъв случай не бива да се оставят да седят дълго време изтощени. Соларната система не може да отговори на тези изисквания, тъй като слънцето е много непостоянна величина - през зимата се случва по 2 месеца да няма слънце, през това време батериите падат почти до пълен разряд. Явно това е причината да се скапят толкова бързо. От Монбат ми препоръчаха акумулатори от серията megalight power, пише че са специално за соларни системи.
Виждам, че имаш поглед върху въпроса ми, ще се радвам да споделиш мнение. Зная, че има много фирми,. които проектират и изграждат соларни системи, но тъкмо от такава фирма ми продадоха акумулаторите, с обещанието, че ще издържат 10 години :( Затова търся тук мнение - като го няма финансовият фактор ще е по-реалистично.



Тема Re: Акумулатори за фотоволтаична системанови [re: toni11bg]  
Автор DT (новак)
Публикувано19.03.12 19:44



Беше ми попаднал в ръчичките един такъв акумулатор мегалайт палар. Различни технологии са в сравнение с МVR-a. Под лепенките в горната му част имаше капачки. И след малко доливане на дестилирана вода, колкото да намокри капацитета му се върна, а беше умрял напълно поради причина че са го държали на малко топло место. Възможно е този тип да имат повече цикли разряд-заряд. Технологията му е много близка до старите оловно-киселинни акумулатори. Но основно зависи с какви параметри работи контролера ти. А тези акумулатори са по чувствителни към външни условия

Не столько страшен русский танк Т34, сколько его пьяный экипаж!

Редактирано от DT на 19.03.12 19:46.



Тема Re: Акумулатори за фотоволтаична системанови [re: toni11bg]  
Автор toni11bg (непознат )
Публикувано19.03.12 23:21



Да не би да говориш за акумулатор тип монолит палар - тях ги слагат на електрокари и разни други електрически машинки. До колкото ми обясниха от Монбат мегалит палара нямат капачки, и са херметични, освен това вместо електролит имали някакъв гел. Не знам, ама ми ги препоръчаха от завода, но нали се сещаш - това им е най-скъпата продукция, имат интерес да ми я продадат.



Тема Re: Акумулатори за фотоволтаична системанови [re: toni11bg]  
Автор expert /ne vinagi / (член)
Публикувано20.03.12 08:30



Нали миналата година искаше да пробваш с контролер от ветрогенератор да зареждаш акумулаторите през хидрогенератора, когато няма слънце ? Ти тая зима изобщо изкара ли я в родопското кътче, или се прибра в София ?





Тема Re: Акумулатори за фотоволтаична системанови [re: toni11bg]  
Автор k8l8 (тъпанар)
Публикувано20.03.12 10:44



Тони, трябва да имаш реле, което отцепва консуматорите, когато напрежението падне под 10,8 волта. Затова си скапал акумулаторите. Схеми дал господ. Какъвто и акумулатор да сложиш като падне под 10,8 волта пиши го бегал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.