Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 01.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема енегетиканови  
Автор stoianova (непознат )
Публикувано25.03.12 13:45



Купихме си парцел на Боровец Юг Варна.Без ток и вада.Тока там е на кооперации.Виза и разрешително за строеж вече имаме,проблема ни е с Е ОН.
Не ни позволяват да се включим към вече съществуващата кооперация за ток ,Трябва да прекарваме кабел от най близкия травопост.А той е доста далеч.Разрешение от кооператорите имаме ,но проблема си остава.Защо Е ОН постъпват така и има ли начин да се включим към съседите си.



Тема Re: енегетиканови [re: stoianova]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано25.03.12 16:08



ЕОН искат да си вземат такса присъединяване,която е доста голяма.Ако някой от кооперацията е съгласен да се влключите след неговия електромер няма проблеми с ЕОН.Но след време могат да възникнат проблеми със собственика към когото сте се прикачили.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: енегетиканови [re: stoianova]  
Автор expert /ne vinagi / (член)
Публикувано26.03.12 09:46



А преди да се купи парцел, елементарна проява на здрав разум е да се проверят инфраструктурните възможности- ток, вода, канал, път. Най-вероятно са слушани съветите на тъп брокер и после- олеле.
Така зададен въпросът не е ясно какво ще се строи, каква мощност е необходима и тоя строеж, след като има разрешение за такъв, трябва да има и одобрен проект за електрозахранване, съгласуван с Е.ОН.



Тема Re: енегетиканови [re: stoianova]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано27.03.12 12:11



Извинявай ама нещо не ми се връзва

там по принцип енергото на времето и сега ЕОН ги изнудват да си строят само трафопостовете и да си правят кооперации после щели да ги изкупуват. Моя съвет е да се погледне чия собственост е въпросната кооперация като трафопост и инфраструктура (жицата) и кой събира сметките (имаше едни при които ЕОН следеше само главния електромер а те се оправяха след него по кооперативному). Ако се окаже че всичко е собственост на кооперацията няма как да ти дадът разрешение за закачане към тях защото не са собственици а към собствената си мрежа. Така че ще трябва да се обърнеш към член-кооператорите.

Тук ми идва на ум и още една причина за отказа - липса на мощност на трафа на кооперацията. В общи линии на времето 10 човека са се събрали и са си купили траф за себе си, после са присъединили още 20 и претоварват трафа в пиковите часове. Ако е такава ситуацията ще имаш в последствие въпроси от типа на "изгоря ми хладилника какво да правя", "печката не грее", "телевизора не иска да работи" или "нормално ли е 160 волта в контакта, защото май трябва да е 220".

Между другото забележката за мисленето първо за инфраструктурата е съвсем уместна, защото може да се окаже и че цената на енергията в кооперацията е доста по-сериозна спрямо тази на ЕОН и ще ти е по-лесно и по-евтино да сложиш фотоволтаици на покрива

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: енегетика [re: Диaн]  
Автор toni11bg (новак)
Публикувано28.03.12 19:18



Това с фотоволтаиците ми хареса :) Аз още след първия си разговор с местното енерго (чез) им показах един среден пръст (буквално) и започнах да действам по въпроса с алтернативното захранване. Сега не ми се налага да плащам ток...



Тема Re: енегетиканови [re: toni11bg]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано13.06.12 18:45



Това си го знаем.Караш на дърва и всиччки смърдите.Къпите се два пъти в годината.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: енегетиканови [re: Диaн]  
Автор ramzes1977 (член)
Публикувано15.06.12 06:37



Там действително са на кооперации и мисля че имаше някъде подобна тема , но за преисяединяване към друг електромер вобще да не става дума , Има точка в закона която забранява това , ще обвинят Легалният в прдажба и т.н . става чудо .Виждъл съм кво става



Тема Re: енегетиканови [re: ramzes1977]  
Автор elenmet (лентяй)
Публикувано15.06.12 14:09



А кооперацията има ли лицензии за разпределение и за търговия с електрическа енергия по реда на ЗЕ ?!





Тема Re: енегетиканови [re: elenmet]  
Автор qumen (новак)
Публикувано15.06.12 15:24



Моето мнение е, че всичко може да направи Еон без запънки когато има техническа възможност, в случая присъединителна мощност. Но при Еон важи настроението. Ясно е, кооперацията няма право да продава електрическа енергия, но могат да ги свържат преди меренето на кооперацията и да станат клиенти на Еон, вече имат разрешение от кооперацията. Е има подробности които не знаем, например на кого е линията до кооперацията и ако е на кооперацията Еон трябва да им плаща за пренос и др. такива, но както казах Еон е трябвало да им обясни това.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.