Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 10.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Електрокар без батериянови  
Автор Krassimir Parvanov (непознат )
Публикувано26.10.11 01:02



Здравейте, интересува ме може ли някой да даде идея как да подкарам електрокар без батерия, а да е свързан постоянно с кабел на ток. Смяна на ел.мотора или трансформатор под седалката или ............



Тема Re: Електрокар без батериянови [re: Krassimir Parvanov]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано26.10.11 10:22



Aко става, смени двигателя с асинхронен такъв. Трябва да е с подходящи габарити и присъединителни елементи. Еднакъв по мощност или по-малък, според честотата. Чифтовете полюси да са колкото може повече.
Вземаш и едно честотно управление за асинронен двигател със съответната мощност. Тъй като то може да вдигне около 3 пъти по-висока честота т.е. 150Хц то с 3 пъти повече чифтове полюси ще вдигнеш същите обороти, но мощността на двигателя ще се вдигне над номиналната.
Скоростта я управляваш с едно потенциометърче само. За заден ход, обаче ти трябва контактор. Би трябвало честотното /някои марки/ да може да управлява контактора.
А!,
двигателят го избираш с номинални обороти колкото може по-малки от тези на постояннотоковия, който е оригинален. Ограничение е, обаче, оборотите х чифтовете полюси да не превишава 9000. Мощността да е 2 пъти по-малка
/това да се изпробва?/ .

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Тема Re: Електрокар без батериянови [re: Exhemus]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано26.10.11 10:56



Според мен, по-добре да си сложи овехтялата батерия до едно стационарно зарядно и по електрокара да не пипа.

Ако е мераклия и има възможност, може да си направи контактна мрежа.



Тема Re: Електрокар без батериянови [re: enarei]  
Автор Krassimir Parvanov (непознат )
Публикувано26.10.11 18:13



Благодаря ти за идеята, но аз купувам електрокара без батерия с умисъла да го купя много евтино и да го подкарам без батерия / но с неудобството да е със свързан кабел т.е. намален обсег на движение /



Тема Re: Електрокар без батериянови [re: Exhemus]  
Автор Krassimir Parvanov (непознат )
Публикувано26.10.11 18:16



Благодаря ти Exhemus за изчерпателния отговор. Дали ще е проблем да ми звъннеш или да ми дадеш телефон за връзка. Моя е 0899171212.



Тема Re: Електрокар без батериянови [re: Krassimir Parvanov]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано28.10.11 00:25



Просто няма смисъл.Пробвано е вече.Накрая купихме нова батерия и всичо е О.К.За да има смисъл твоето начинание, трябва да си го купил под цената на скрабта(металите в него) и да не го разкарваш много надалеч и да не прави сложни маневри.Ако може и да е подарък електрокра, защото от старите батерии взехме доста пара като скрп и тя ни изби част от новата батерия.Останалото е вятър работа.
Успех!



Тема Re: Електрокар без батериянови [re: hidrazin4o]  
Автор Krassimir Parvanov (непознат )
Публикувано28.10.11 00:39



Да знам това, но мен ми трябва само за разтоварване на хартиени ролки и няма да има голямо движение / няколко метра /. А се пускам в това приключение защото електрокара е почти нов / купих два за без пари, но и без батерии /. Аз съм в Търговище където се правят тези батерии, но за по няколко часа на седмица не си заслужава 8000 лева за батерия. Затова не ме бърка да е с кабел вързан.



Тема Re: Електрокар без батериянови [re: Exhemus]  
Автор облъчен (замундец)
Публикувано28.10.11 21:54



На всички честотни регулатори посоката на въртене на двигателя се управлява по логически вход с едно ЦК ключе

Господ здраве да Ви дава , има кой да Ви го вземе



Тема Re: Електрокар без батериянови [re: Krassimir Parvanov]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано28.10.11 22:08



ми значи просто един достатъчно мощен токоизправител.
колко В и А му трябват пиково ? а може и да се направи една батерия с малък капацитет, да обира пиковете , доста по-малък изправител.
малко сметки и тва е.



Тема Re: Електрокар без батерия [re: Krassimir Parvanov]  
Автор qumen (новак)
Публикувано28.10.11 22:44



В отговор на:

Да знам това, но мен ми трябва само за разтоварване на хартиени ролки и няма да има голямо движение / няколко метра /. А се пускам в това приключение защото електрокара е почти нов / купих два за без пари, но и без батерии /. Аз съм в Търговище където се правят тези батерии, но за по няколко часа на седмица не си заслужава 8000 лева за батерия. Затова не ме бърка да е с кабел вързан.




И като всичко е готово, внимавай с кабела, електрокара да не мине през него докато правиш маневрите. Няма да бъде лошо един човек да си назначиш да го пази или пък вдигни кабела въздушно. Така човека отпада от сметките.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.