Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 26.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема "Ръководство за електрически уредби"нови  
Автор niki_eeeo (непознат )
Публикувано19.02.11 17:01



Здравейте колеги! Днес видях в една книжарница "Ръководство за електрически уредби" издадено от Шнайдер електрик и е на български. Но струва 60лв!!! Потърсих в сайта на Шнайдер за pdf версия на ръкводството, но не го намирам. Моля ако някой от вас колеги разполага с такова копие нека го сподели или тук във форума или на майла ми: niki_eeeo@abv.bg

Благодаря ви предварително!



Тема Re: "Ръководство за електрически уредби" [re: niki_eeeo]  
Автор qumen (непознат )
Публикувано19.02.11 21:17



Ще ти предложа да провериш за диск в магазините които продават апаратурата на Шнайдер. Например Валтроник и по нататък успех. И преди две години диска струваше пак 60 лева.



Тема Re: "Ръководство за електрически уредби"нови [re: niki_eeeo]  
Автор Cтyдeнт_EE (помощник)
Публикувано21.02.11 00:57



Версията на български няма да я намериш никъде на .pdf, тя за това се и продава и струва 60лв.

Преди година, когато и аз го търси, намерих варианта на английски в един от сайтовете им. Но за съжаление не изтеглих или поне не се досещам, но съм сигурен че го имаше. Вече не го и търся, защото си го купих. Не мога да ти кажа дали си заслужава или не защото справочници от този тип има много издавани, просто са "конфигурирани" по различен начин. Например от сайта на ABB България, можеш да си изтеглиш подобно ръководство на български напълно безплатно. Разликата е че ръководството на АББ е с около 20% по кратко, но пък нещата са обяснени по друг начин. Сега ако Холдън прочете темата ще ти препоръча Switchgear Manual на АББ. Това е най-пълния и подробен справочник в областа на енергетиката. Последната 10-та версия може да се изтегли, но ако не го намериш ми пиши лично съобщение и ще ти го пратя. За добро или лошо го няма на български до колкото знам от предтавители на АББ са правили опити да го преведат, но е сложно и най-вече струва пари. Та така пиши и ще ти помогна с каквато имам справочна литература.

С желание и труд всичко се постига!

Тема Re: "Ръководство за електрически уредби"нови [re: Cтyдeнт_EE]  
Автор niki_eeeo (непознат )
Публикувано21.02.11 07:56



Наръчника по ел инасталации на АББ го имам, но нямам Switchgear Manual, не можах и да го намеря в сайта им. Ако не е проблем да ми го постнеш на мейл. :)
Иначе ръководството на шнайдер може би направо ще си го купя, че така ще ми е по-удобно за ползване :)

Редактирано от niki_eeeo на 21.02.11 07:57.



Тема Re: "Ръководство за електрически уредби"нови [re: niki_eeeo]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано21.02.11 11:08



Не става по мейл.Обема е 10 МВ.
Става само на диск,или флеш памет.Ако си от София пиши ми на ЛБ да се уточним.Последната версия не е 10 ,а 11.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Редактирано от Xoлдън на 21.02.11 11:23.



Тема Re: "Ръководство за електрически уредби"нови [re: niki_eeeo]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано21.02.11 11:52






Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: "Ръководство за електрически уредби"нови [re: Xoлдън]  
Автор niki_eeeo (непознат )
Публикувано21.02.11 18:19



Благодаря





Тема Re: "Ръководство за електрически уредби"нови [re: Xoлдън]  
Автор ivan_tt (непознат )
Публикувано18.09.12 16:13



Това ръководство имали го на български ??? защото яко ровене из сайтовете направих и нищо не намерих



Тема Re: "Ръководство за електрически уредби"нови [re: ivan_tt]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано19.09.12 11:52



Не.Преди години говорих с колегите от АББ да го издадем на български,но не става.Авторите са много и трябва тяхното съгласие.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: "Ръководство за електрически уредби"нови [re: niki_eeeo]  
Автор elenmet (лентяй)
Публикувано21.09.12 10:02



http://www.twirpx.com/file/19611/?rand=3329063

http://www.twirpx.com/file/231857/?rand=4637948




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.