Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:29 19.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема THDнови  
Автор rzgpp (непознат )
Публикувано22.01.11 16:39



Според вас слагането на филтър за хармоници.....ще намали ли по някакъв начин сметката ви за ток.Според мен има смисъл за доброто на мрежата и съседите,но няма да повлияе на собствената сметка,доколкото генериране пак си има,като си плащаме за него.....с тази разлика,че не преминават смущенията в мрежата.Може би е рекламен трик,тези които ги произвеждат си твърдят за такава полза.



Тема Re: THDнови [re: rzgpp]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано22.01.11 17:34



Доста сложна материя е за обяснение.По принцип е за промишлено приложение,а не за бита.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: THDнови [re: rzgpp]  
Автор enarei (познаващ ГИ)
Публикувано22.01.11 18:29



Ще помогне, особено ако имаш комшии като Холдън.
Най-малкото няма да ти горят често електроуредите.



Тема Re: THDнови [re: enarei]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано22.01.11 20:08



Много си прав.Писах,че в тоя бранш ми е почти целия трудов стаж от над 30г.
Знам дузини хитрини.В Столично има отдел "Енергиен контрол".И от тях съм научил доста номера.Мога книга да издам.
А с електротехника се занимавам от дете.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: THDнови [re: Xoлдън]  
Автор enarei (познаващ ГИ)
Публикувано22.01.11 20:51



Ще си вадиш ли нов паспорт?





Тема Re: THDнови [re: rzgpp]  
Автор qumen (непознат )
Публикувано22.01.11 20:54



Може ли да поясните за какъв уред става въпрос. Да не е за рекламираните и предлаганите през 2009 год уреди тип IES-BOX или SD-001.



Тема Re: THD [re: rzgpp]  
Автор Дoдoв (спокоен)
Публикувано23.01.11 10:21



Прочети тази тема и ще разбереш, че това е една заблуда за хората.


С тези устройства, които ги рекламират и предлагат за пестене на ел. енергия, не се получава 30-40% по-малка сметка на ток.
Преди година много се ядосах на две фирми, едната беше Пловдивска, които ми пращаха писма на служебната поща, и направо ме засипваха с техните реклами да си купя такова енерго спестяващо устройство. Отговорих им, че с един кондензатор от 6микро фарада няма как да ми намалее сметката за ток с 30-40%, който е монтиран в кутийката. Именно този кондензатор изпълнява най-важната функция от тези устройства, да обира хармониците от битовите електроуреди, ако може да ги обере. Изпратих им и схемата да видят какъв ментак и фалшификат продават и да не се правят на толкова умни.



Тема Re: THDнови [re: Дoдoв]  
Автор enarei (познаващ ГИ)
Публикувано23.01.11 10:30



Ти недей да бъдеш такъв умник!

За какво напрежение е този кондензатор от 6мF?





Тема Re: THDнови [re: rzgpp]  
Автор qumen (непознат )
Публикувано23.01.11 14:38



Въпрос: Според вас слагането на филтър за хармоници.....ще намали ли по някакъв начин сметката ви за ток.
Отговор: Ако Вие сте установили, че наистина имате в къщата си хармоници, те във всички случаи са ви увеличили сметката за ток. В такъв случай Вие трябва да си сложите филтър за хармоници. Филтъра за хармоници ще унищожи съществуващите и сега трябва да се намали сметката ви за ток. Затова още един път проверете за наличието на хармоници и тогава смело слагайте. Затова и питах, какви Ви предлагат.



Тема Re: THDнови [re: qumen]  
Автор rzgpp (непознат )
Публикувано23.01.11 15:29



Не,никой не ми предлага нещо,просто се чудя!И ако се сложи такъв филтър,според вас какво ще доведе до намаляне на сметката....хармониците си ги има...т.е. генерирам си ги...което води до по-голям разход,тъи като безплатен обяд няма...генерираш ли нещо,плащаш си...,въпроса че няма да влияеш на съседите и те да плащат повече заради теб се решава с филтъра,правиш добро и на мрежата....но какво от това....като ти продължаваш да си генерираш нещо което вече си се затваря през филтъра.....да ще подобриш може би косинуса си,но не вярвам да доведе до такава икономия.....относително е..според мен....и ефекта няма да е кой знае какъв.За промишлени обекти с високо ниво на смущенията нещата най-вероятно добиват смисъл.......ако някой се е сблъсквал да сподели....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.