Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 26.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Руски генератор  
Автор rrd (непознат )
Публикувано15.01.11 18:10



Поради очакващите се пак проблеми с тока през идващото лято се сдобих(подариха ми го) с руски 3Ф електрогенератор.Лошото е че фазното напрежение е 127 волта, а линейното е 230 волта.Пише на табелката че максималният му ток при активен товар е 10 ампера.Чудя се какво да правя имам няколко варианта:
1 Да го върна и да си купя друг
2 Да го пренавия за 230/380 (възможно ли е?)
3 Да вдигна напрежението с автотрансформатор(заслужава ли си и възможно ли е?)
Ако използвам линейното напрежение 230 волта ще мога ли да захраня компютър тоест дали ще изгърми?



Тема Re: Руски генераторнови [re: rrd]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано15.01.11 18:27



Как позна за проблемите чак след няколко месеца?


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Руски генераторнови [re: Xoлдън]  
Автор rrd (непознат )
Публикувано15.01.11 20:06



Проблеми има всяко лято.На мен ми трябва най-вече за осветление и за компютър и касов апарат.Ако има повече мощност и други неща включвам. но тези са с предимство.Досега използвах генератор който не беше мой и трябваше да го върна.



Тема Re: Руски генераторнови [re: rrd]  
Автор enarei (познаващ ГИ)
Публикувано16.01.11 12:09



Компютърът може да го превключиш - виж захранването.



Тема Re: Руски генераторнови [re: enarei]  
Автор expert /ne vinagi / (новак)
Публикувано17.01.11 10:58



Смело ползвай, но не като трифазен. На компютъра и другите неща не им дреме как им наричаме напрежението. 220 В/ 50 Хц са си 220 В/50 Хц .
Даже може да ползваш 2 х220 В, едната намотка обща. Разбира се, няма да ползваш пълната мощност на генератора, но за компютър, касов апарат и хладилник за бира - ще има...





Тема Re: Руски генераторнови [re: rrd]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.01.11 11:31



Нещо не си в час.
Най трудните периоди са зимните.
Тоя занаят съм го работил над 30 г.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Руски генераторнови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор enarei (познаващ ГИ)
Публикувано17.01.11 13:08



А убеден ли си, че генераторът му не е на 60Hz?



Тема Re: Руски генераторнови [re: Xoлдън]  
Автор enarei (познаващ ГИ)
Публикувано17.01.11 13:35



Ти си работил гат нямаше климатици и застрояване по Черноморието, с много резервни мощности за през лятото.
Да не говорим, че газификацията прие много зимни електропотребители.



Тема Re: Руски генераторнови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор qumen (непознат )
Публикувано17.01.11 14:10



Колеги, искам да обърна внимание и на безопасността.
Уредите които ще се включват към агрегата са клас 1 и имат защитна клема РЕ. Така, че като давате съвети имайте предвид каква защита срещу допир ще препоръчате.
И все пак моето мнение е: темата има повече теоретично значение отколкото практично.



Тема Re: Руски генераторнови [re: rrd]  
Автор rrd (непознат )
Публикувано17.01.11 23:21



Използвам го само лятото, зимата не ме интересува.Генератора работи на 50 Hz.Исках да използвам едната фаза за обща вместо нула.Не знам обаче дали няма да изгърми я касовия апарат я компютъра.Виждам, че колега е казал че няма значение дали му подавам две фази или фаза и нула стига да е 220 волта и 50 Hz.Ако иплозвам едната фаза за обща би трябвало да мога да използвам наполовина от мощността на генератора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.