Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 09.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема намерих нещонови [re: DTMF]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано08.01.11 07:42



http://www.aidetek.com/New_products_info/Datasheet/huayi/MS681220091230.pdf

това реално е генератор+приемник НО не знам до колко може да ти свърши работа в случая с екрана, дават го че с него се рови из UTP кабели (за компютърна мрежа) които по принцип са екранирани и в инструкцията пише "до 24 волта да не се ползва за високо напрежение" но....
Иначе ги има в Конрад, пощаджиите ги ползват, аз щях да си купувам преди време ама бизнеса се разсъхна и като не ми трябва и идеята оттече.

Та това което намерих за "онези" клещи които си гледал.
Книжката е "Устройства за електро-безопасност" на В. Корабльов, изд. Техника 1981.

Та там е описано как се търси повреда в мрежа с изолиран звезден център под напрежение - В общи линии се ползва генератор на звукова честота 800-1200 херца включен между фазата с пробив към земя и земята. За търсене се ползват преработени токови клещи Ц 30 със филтър на 1000 херца и реагират само на тока от генератора а не на товарния ток 50 херца, захранването е от батерия 1.5 волта - има изход и за слушалки. Схемата и описанието за преработката ги има ако искаш мога да ти ги щракна. За генератора е дадено само че е с мощност поне 15 вата а тока трябва да е поне 3-4 А (явно ще има самодейност).

Редактирано от Диaн на 08.01.11 10:34.



Тема Re: намерих нещонови [re: Диaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано08.01.11 17:49



Знам,че си умно момче.
Дано да израстнеш в иерархята.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема :)нови [re: Xoлдън]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано09.01.11 20:36



За израстване в иерархията не се иска да си умен а да си послушен

А аз май не съм от най-послушните особенно като се налага да попрескоча някое правило свързано с безопасността или ако някой началник не си е свършил работата и се чуе добре познатото "ааааа не знам оправяй се някак си".

Интересен ми е генератора на мен... Води се "генератор на звукова честота" и само това е описано и това че се свързва пред кондензаторна батерия директно в линията под напрежение :) Ако имаш някакви спомени какво да търся по руските сайтове че и на мен ми е интересно :)

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: :)нови [re: Диaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано10.01.11 06:18




А с безопасноста не се шегувай.Погребал съм колеги ,които се заиграват с безопасността.Да не изброявам,че ще стане тъжно.
Мисля писах,че съм доставял за 24 часа лекарства от Швйцария.Един сак 10 кг. с мехлеми .Обгаряне при счупен разединител на 110 kV.Беше огнено кълбо над 2-3 метра.
Големите фирми на запад имат бърза помощ за доставка на лекарства за техни служители по всяка точка на света.

Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Редактирано от Xoлдън на 10.01.11 06:45.



Тема Re: намерих нещонови [re: Диaн]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано10.01.11 16:25



Много интересен метод! Но първо заземен двyкратно разделителен трансформатор.заземена маска и бушон на ВВ кондензатор!!! Но първо би трябвало тестовите 1000Hz да се подадат през разделителениен трансформатор към обекта.Последователен резонанс на вторична с ВВ кондензатор позволява усивателя да е на 12V с чип за мостов автомобилен усилвател.За по добра селекция,генератора може и да управлява фазов детектор за сигнала от амперклещите(синхронизация може да е с дребна радиостанция(не ДЖИ-ес-ем)

За екстра-PLL,145-2900Hz ,синхронизиран по текущите 50.007Hz

Редактирано от Totopet на 10.01.11 16:42.



Тема Re: намерих нещонови [re: Totopet]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано10.01.11 17:42



Метода е за търсене на утечки в мрежи с изолиран звезден център под напрежение без изключване. Там се ползва "генератор на звукова честота" - въпросното чудо което ми е интересно какво е и преработените ампер-клещи. За целта се прави изкуствен звезден център от 3 кондензатора и между него и "земята" се включва въпросния генератор и вече тръгваш с ампер-клещите да търсиш по коя линия е утечката и се изключва само повредената машина/участък. Няма толкова екстри колкото си мислиш НО просто по него време транзисторите са били нещо... а в преработката на клещите има усилвател от цели 3



Значи казваш за генератора - генератор с нискочестотен усилвател (ТДА2005 например) и разделителен траф 12/220 ще свърши работа?

Иначе в линковете на Холдън има доста интересна техника НО... вече ми минаха мераците за собствена лаборатория.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Редактирано от Диaн на 10.01.11 17:57.



Тема Re: електронна схема индикатор за 20 kv?нови [re: DTMF]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано10.01.11 20:09



Снимка на схема -кабелотърсач-индикатор за кабели.Според вас ще засече ли наистина 20 kV действащ кабел под 1м(екранирана оплетка) , или е само за кабели НН?
BF1 е датчик на ел.магнитно поле,чиповете изглеждат оп.усилватели.


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от DTMF на 10.01.11 20:10.</EM></FONT></P>

Редактирано от DTMF на 10.01.11 20:12.



Тема Re: намерих нещонови [re: Диaн]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано11.01.11 01:09



"Например, компьютерный салон-магазин испытывал трудности с продажей мониторов, поскольку на экранах ЭЛТ-мониторов в демонстрационном зале наблюдались
волнообразные искажения растра, которые покупатели принимали за дефект. Искажения оставались даже при переключении компьютеров на питание от ИБП. На матричных мониторах искажения не наблюдались. Причина заключалась в утечке тока с одной из фаз питающей сети в распределительном щите." CRT..Например, компьютерный салон-магазин испытывал трудности с продажей мониторов, поскольку на экранах ЭЛТ-мониторов в демонстрационном зале наблюдались
волнообразные искажения растра, которые покупатели принимали за дефект. Искажения оставались даже при переключении компьютеров на питание от ИБП. На матричных мониторах искажения не наблюдались. Причина заключалась в утечке тока с одной из фаз питающей сети в распределительном щите."
CRT..


http://market.elec.ru/nomer/8/obsledovanie_eloborud/ Трафа може би е нужен само като разделител и с малко преводно-зависи от импеданс на товари около 1Khz
Изкуството е екранировка и безопасност на клещите.Утечката може да еволюира в всеки момент,по вероятно към късо.Добрите мрежови магнитопроводи пропускат 1Khz,но имат голямо фазово изместване(при фазов детектор за шумоустойчивост трябва компенсация).
За заровени кабели.

...Интересно ми е за злополуки в сервитутна зона на 20КV-чия е отговорността?

Редактирано от Totopet на 11.01.11 01:16.



Тема Re: намерих нещонови [re: Totopet]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано11.01.11 01:49



"Использование: при создании приборов для определения места обрыва и короткого замыкания в линиях электропередачи и связи и для определения их длины. " http://www.sciteclibrary.ru/rus/catalog/pages/6819.html "СИСТЕМА ПЕРЕДАЧИ СИГНАЛОВ ПО ЛИНИИ ЭЛЕКТРОСНАБЖЕНИЯ ДЛЯ ОБНАРУЖЕНИЯ ГОЛОЛЕДНЫХ ОТЛОЖЕНИЙ НА ПРОВОДАХ" http://www.sciteclibrary.ru/rus/catalog/pages/6034.html




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.