Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 02.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Работа в енергетикатанови  
Автор Toshko lvanov (непознат )
Публикувано25.12.10 21:42



Какви са възможностите за новозавършил електроинженер да започне работа по специалността? Имайте в предвид, че нямам трудов опит по специалността. Бихте ли ми дали насоки за търсенето?



Тема Re: Работа в енергетикатанови [re: Toshko lvanov]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.12.10 09:33






Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Работа в енергетикатанови [re: Xoлдън]  
Автор Toshko lvanov (непознат )
Публикувано26.12.10 10:23



Вече близо няколко месеца подавам автобиографии в jobs и другите подобни сайтове. Всички изискват професионален опит по специалността. Някои ме канят на интервюта, но получавам отказ, защото търсят хора с опит. Е добре може ли да ми кажете къде мога да придобия този опит?



Тема Re: Работа в енергетикатанови [re: Toshko lvanov]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.12.10 11:14



За съжаление това е горчивата истина.Всички чорбаджии искат да назначават човек с опит.Но това понякога им изиграва лоша шега.Ако един човек е сменил няколко работни места за нула време , има нещо ,което не е наред.А се води човек с опит.
Аз моя опит като електроинженер го придобих в Кремиковци.Това беше почти денонощна работа.За мен нямаше ден и нощ,нямаше празници.Резултата е разбита нервна система.Прибираха ме от дома по всяко време, дори и на Нова година,но не ме връщаха в къщи.Спях,ако остане време подпрян на масата.
Сега съм електроинженер с голям опит,но това което остана от мен го довършва синът ми.Скоро ще съм физически труп.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Работа в енергетикатанови [re: Xoлдън]  
Автор LZ5PL (непознат )
Публикувано26.12.10 12:17



Холдън, не е точно така, или поне не за всички работодатели. Ние обикновено назначаваме млади инженери директно от университета. Някои от тях даже преди да са завършили последната година. Вярно че повечето от тях през първите 4-5 месеца трудно могат да си изкарат заплатата, но в замяна на това възприемат културата на работа на фирмата. Човек с опит идва също така с навиците от предишните си работни места, които не винаги вършат работа при нас. Така че тези начални месеци ги смятам за инвестиция, която после се връща. С малки изключения съм доволен от всички, които сме назначавали. Е, разбира се има по-добри и по-слаби, но това е нормално - хората са различни все пак.
Колегата има лошия шанс да търси работа точно в този кризисен момент, когато няма много работа и съответно няма търсене на хора. Преди 3-4 години конкурентите буквално си измъквахме добрите випускници на ТУ.



Тема Re: Работа в енергетикатанови [re: LZ5PL]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.12.10 12:34



Това е и политика на много западни фирми.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Работа в енергетикатанови [re: Xoлдън]  
Автор Toshko lvanov (непознат )
Публикувано26.12.10 16:22



В момента софтуерните фирми са във възход и 90% от ел.инженерите, които завършваме започваме на такива места. Но за съжаление 5 години да триеш скамейките за едно и да работиш друго си е някак си загуба на време като имате в предвид, че получаваме специфично обучение за работата в такива фирми. Но както и да е аз възприемам такава работа като временна и затова продължавам да търся по специалността. Доста хора ми казват, че като ел.инженер бих получавал по-малко стартово отколкото сега, но аз искам да придобия опит по специалността си без значение от стартовото възнаграждение.



Тема Re: Работа в енергетикатанови [re: Toshko lvanov]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано26.12.10 18:01



По-горе са ти писали, че сега е кризисен момент и реално производството е в някакъв колапс, отделно из енергетиката си мерят... някои работи. Ако си следил обявите в jobs.bg щеше да разбереш че се сменя целия управленски (и не само) състав и сега тече "преструктуриране". За това си има и друга дума НО ако я употребя може и да ме уволнят от работа, да речем че се пенсионират и уволняват хора.

Нека да ти кажа истината от моя гледна точка за енергетиката - аз бях "поканен" за работа на място където трябва да умре някой за да се назначи друг. Искаха ми - английски, компютърна грамотност, висок успех и куп други нещица които модерно се пишат по обявите... Истината като си отидох на работното място беше брутална - най-новата техника беше от 70-те години едни облепен с тиксо телефон, техниката беше от 60-64 година сякаш времето беше спряло. Е, честно да ти кажа - ако не броим това в което аз се ровя и образовам сам в професионален план развитието го смятам като крачка назад. Само едното натрупване на стаж остава.

В частния бизнес съм бил - точно това което ти обяснява Холдън. Ти ще си единствения и незаменим, ще те търсят и викат по всяко време и ще те юркат за всичко, ще чуваш постоянно "не знам опрай са" и т.н. В един момент ще си една физическа и психическа развалина от многото работа и никаквото свободно време. Ако имаш приятелка дано да и вярваш много



"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Работа в енергетиката [re: Toshko lvanov]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.12.10 18:03



Имаш много добра амбиция.Мисля си прав.И аз като млад инженер започнах с ниска заплата.Тези със средно образование имаха по-високи заплати.След време натрупваш опит и заплатата расте.
Но иска много труд за човек без връзки.А аз бях такъв.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Работа в енергетикатанови [re: Диaн]  
Автор enarei (познаващ ГИ)
Публикувано27.12.10 07:24



А да си чувал за "енергийните курове"?
Шайки ограничени субекти, оглавявани от рабфашко(или подобно) говедо, усвоило ускорено съкровените тайни от ГОЭЛРО.

Няма да се учудя, ако Холдън си е разнебитил здравето от пиеньето и яденьето, освен от отровите и нервите.
....

Изглежда "Газпром" им провежда и курсове по газификация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.