Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:13 23.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: чез и отпадане на фазанови [re: 666666]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано26.11.10 01:12



Какво значи "втора 50 %"?

Оръжието на 21 век-бедствия



Тема Re: чез и отпадане на фазанови [re: DTMF]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.11.10 09:21



Би трябвало да е 110 волта,вместо 220.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: чез и отпадане на фазанови [re: Xoлдън]  
Автор 666666 (член)
Публикувано26.11.10 11:00



Карам по ред на постовете:

В наредбата за качеството изобщо не се споменава липса на фаза от трифазно захранване а камо ли за час и половина.
Това дето изглежда нереално се случи реално и продължи от 21 до 22,30 и не се виждаше да гори нещо наоколо.
Изследвал съм всичките си цифрови уреди(а имам таман 4 )до 10 кхц пренебрегваме грешката в нашия случай.

Стойностите дето ги дадох са около защото от яд не ги записах но включих крушки и на трите фази за да ги гледам,и тъй като имах включен инкубатор захраних къщата с генератор.
В началото питах "възможна ли е такава повреда" но с оглед на нормални съоръжения на нормални ел.разпр.дружества,а не от техническа гледна точка.

И последно - да - около половината.
Само че аз съм краен консуматор и не трябва да съдите по тези показания за съответните в трафопоста.



Тема Re: чез и отпадане на фазанови [re: Xoлдън]  
Автор vangnay (непознат )
Публикувано26.11.10 11:14



Колко е напрежението по всяка една от двете "болни"фази НН зависи от отношението на включения към тях монофазен товар.
Но Холдън е прав, че сумата от двете измерени фазни напрежения по тях требе да е равна на стандартното.

Редактирано от vangnay на 26.11.10 11:17.



Тема Re: чез и отпадане на фазанови [re: 666666]  
Автор vangnay (непознат )
Публикувано26.11.10 11:20



Това реално се води като авария по ел. съоръженията и е изяснено в "Общите условия за доставка на...."



Тема Re: чез и отпадане на фазанови [re: 666666]  
Автор zvjar (непознат )
Публикувано21.03.11 20:25



Имам трифазна термопомпа вода-вода. В елтаблото на машината е вградено устройство, което от фирмата производител на термопомпите- Геосолар В-63 наричат "монитор на фази". Много ми хареса този монитор, защото показва с лампа 1 отпадане на фаза, с лампа 2 обръщане на фазите и с лампа 3 ниско и високо напрежение извън границите. Там, където живея- близо до Кюстендил- се случва да отпадне фаза или да има силно несиметричен трифазен ток. Ако хората от Геосолар не бяха сложили такова устройство сигурно компресора на машината да е гръмнал.



Тема Re: чез и отпадане на фазанови [re: 666666]  
Автор qumen (непознат )
Публикувано21.03.11 21:43



Нека и аз да си дам мнението по въпроса на 666666:
"Става дума за ниско напрежение - пурва фаза ок,втора 50 %,трета около 20%.Трифазен мотор колко време ще работи преди да изгори?"
Трябва да се има предвид, че един трифазен мотор да се върти без проблем е важно не да са равни фазните напрежения, а да са равни линейните напрежения т.е. U12=U23=U13=380 V. Ако линейните напрежения са били равни, а фазните не, това означава, че нулата не е добра. Техниците от компанията са разбрали това и след един час са оправили нулата и проблемът е отпаднал.
Доп. редакция. Съгласен сам и с Холдън, че такова понижение на напрежението може да се получи и при непълна фаза на Ср.н. Лично съм го изпитал. И може би по вярно е отпадането на фаза Ср. н. Но точна оценка може да се даде, ако са били замерени стойностите на фазните и линейни напрежения на Н. н.

Редактирано от qumen на 21.03.11 22:47.



Тема Re: чез и отпадане на фазанови [re: qumen]  
Автор 666666 (член)
Публикувано22.03.11 08:24



Интересно, че все още се интересувате от този проблем!Дискусията изгежда нормална за инженери,но прави ми впечатление ,че нито един от вас не отговори на основния въпрос а само си чешете езиците:и аз съм от тази гилдия,но ми е гадно като си спомня колко колеги станаха инженери и нямат нито един ден стаж по специалността.
Та да се върнем на думата си...
Защо електроразпределителното дружество не монтира едно тъпо устройство,каквото всеки от нас е виждал,с две релета,дето реагира на отпадане на фаза и да защити клиентите си,или и техните инженери само се чешат?



Тема Re: чез и отпадане на фазанови [re: 666666]  
Автор qumen (непознат )
Публикувано22.03.11 09:26



Бъди благодарен, че има още инженери и техници които ти отварят очите, защото и те ще изчезнат.



Тема Re: чез и отпадане на фазанови [re: 666666]  
Автор vangnay (непознат )
Публикувано23.03.11 13:03



Щото има стандарт и наредби, които разрешават до определена стойност на тр-ра, охрана трафо да се изпълнява със стопяеми предпазители, а комутирането му да става с апарати с ръчно задвижване.

П.П. Като сложиш това "тъпо устройство,каквото всеки от нас е виждал,с две релета,дето реагира на отпадане на фаза и да защити клиентите си", то с него какво ще управляваш.

Редактирано от vangnay на 23.03.11 13:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.