Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 14.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема пожарогасене  
Автор nikiko80 (непознат )
Публикувано28.10.10 09:43



Здравейте,
интересеува ме има ли някъкви нормативни изисквания за гасене на пожар с пожарогасителни инсталации (ПГИ) в кабелни тунели и канали 6kV, и полуетажи 0,4kV. По-точно ме интересува има ли забрана да се използва дренчерни и спринклерни ПГИ с вода. В наредба Iз-1971 нищо не открих. Моля, дайте материали за ПГИ.



Тема Re: пожарогасененови [re: nikiko80]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано30.10.10 17:27



Има всичко,но най правилния начин е да почерпиш с обилна трапеза пожарникарите,които ще я одобряват и да им бутнеш нещо на ръка.
Аз така си пуснах парното на блока,след безуспешните опити на другите съкооператори.
По аналогичен начин след катастрофа действах ,като катастрофирах, със застрахователите.Писаха ми щети 2 пъти по-големи от реалните.
Повече качествен алкохол и добри мезета оправят нещата.
Като работех, пожарникарите ми бяха най скъпи гости и добри приятели.В кабинета ми имаше винаги качествено уиски и безалкохолни.Секретарката ми беше инструктирана перфектно.
По някое време имах и безотчетни пари,за които не се искаше фактура.Хладилника беше винаги зареден с всичко.
Освен това с фактура купувах най различни неща .Вярно беше забранено да купуваме алкохол,но свои магазинери, вместо алкохол пишеха безалкохолни.
Стига да си хитър, начини много.
Хората по тоя начин дворци си направиха,та бутилка уиски ще се опре.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Нема ли край тоба бреееееееенови [re: Xoлдън]  
Автор Пoп Cтaвpи (Одитеминакурами)
Публикувано31.10.10 06:48



дееби рушветчийската държава



Пием с мярка.............до насиране




Тема Re: Нема ли край тоба бреееееееенови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано31.10.10 09:15



Рушветите не са Български патент.Има ги по целия свят.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Нема ли край тоба бреееееееенови [re: Xoлдън]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано31.10.10 23:13



Ако напоркаш достатъчно добре подходящия пожарен инспектор не стига че ще подпише ами и ще каже какво точно да си вземеш да си подготвен за евентуално "застрахователно събитие" и никой друг да не ти проси почерпка.

По темата - праховите пожарогасители мисля бяха до 6 киловолта или до 0.6 не помня... а вече ЦО-тата и те бяха за под напрежение. На самите пожарогасители си пише кое за какво е. Истината е, че пожарния инспектор ако си разбира от работата ще даде следния съвет "виж ся, мойто момче, ти си малд и зелен (тук се кима усилено и се налива), ако гасиш с прахов на цялото помещение му се е... мамата, имаш да чистиш като изоглавен, половината табло ще изхвърлиш, ама виж ако е CO, няма какво да оплескаш, само дето са по-тежки и по-специфични за употреба"

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Нема ли край тоба бреееееееенови [re: Диaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано08.11.10 12:20



Малко се отклони.Става дума за стационарна ПГИ , а не за преносими пожарогасители.Разликата е там,че при преносимия има допир на човешкото тяло до апарата за пожарогасене и там е много важно флуида да е добър изолатор,ако се гаси под напрежение.
Независимо от това при пожари в РУ ВН, винаги пожарникарите ме караха да подпиша декларация,че няма части под напрежение.
Участвал съм в много следпожарни възстановявания на ел.съоръжения,че мога книга да напиша.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Нема ли край тоба бреееееееенови [re: Xoлдън]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано14.11.10 11:22



Съгласен съм за това което казваш, трябва да си съвсем откачен за да гасиш нещо под напрежение и да вярваш да не се случи нищо.

Просто ако се накисне нещо с вода или с пяна или набие с прах - после всичко най-вероятно ще трябва да се изхвърли. Помня че имаше някакви системи с газ НО газа беше много отровен и е имало нещастни случаи когато системата се е задействала при наличие на човек в уредбата.

Просто е добре да се обърне към специалист който да го насочи кое и как.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Редактирано от Диaн на 14.11.10 11:23.



Тема Аерозолно пожарогасененови [re: nikiko80]  
Автор Kosiobg (--!!--!!--)
Публикувано18.11.10 23:32



Здравейте, мисля, че в дадения случай най-изгодния и ефективен вариант би се оказал използването на аерозолни генератори (АГС)
1. Сухо гасене
2. Диелектрик, гаси под напрежение
3. Автономни, автоматизирани и ръчни системи за гасене, специални разработки
4. Безвреден, екологично чист продукт
5. От 5 до 50 пъти по-икономичен вариант спрямо води, прахове, пяни, а камоли газ.
Системите се признават от главната дирекция. Вижти сайта на вносителите -






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.