Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:34 11.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Продава се повишаващ трансформатор НН  
Автор dido_en (непознат)
Публикувано07.03.10 11:53



Устройството е предназначено за повишаване на напрежението в райони, където ел. мрежа е пренатоварена или силно амортизирана и напрежението е прекалено ниско. Апаратър е разработен от Технически университет специално за тази цел. Мощността му е предвидена за нормална фамилна къща с монофазно захранване, като предпазителят му е 63А. Устройството е закупено преди около 3-4години и сега се демонтира поради подмяна на остарялата мрежа с усукани изолирани проводници.
При интерес мога да пратя снимки на оборудването вътре. За съжаление няма схема и ръководство.

Моля без излишни мнения. Все още има райони в които хората пропищяват заради изгорели уреди поради ниско напрежение и най-добре знаят какво е.



Тема Re: Продава се повишаващ трансформатор ННнови [re: dido_en]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано07.03.10 15:26



Казваш без излишни мнения, а уточяващи въпроси може ли?

- Мощност (изходяща)
- работно напрежение от... до...
- автоматичен ли е и ако ДА - в какви граници поддържа изходящото напрежение, стъпково или с плъзгач става регулирането.

Ето ти и малко линкове.... хората отдавна си продават техниката:



а тези са със автотрансформатор вътре... идеални са за плавно регулиране, аз лично съм ги монтирал в дискотека за защита на апаратура и на ефектите, вече 3 години без оплакване като напрежението е от 170 до 200 волта :



подобни чудесии има и в Бриколаж. Та дай някаква по-подробна информация де... нищо лично ама сега продаваш "котка у чувал"

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Продава се повишаващ трансформатор ННнови [re: dido_en]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано07.03.10 16:15



Професионално направените са стабилизатори на напрежение.Иначе става лошо.
НО!
Има отрицателен ефект за другите консуматори.Тяхното напрежение спада,поради по високия включен товар.
А на разработките на ТУ не вярвам, нищо ,че съм го завършил.Там са студентски дипломни работи експлоатирани от доценти и професори. Има частни фирми с доста по-добър потенциал.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Продава се повишаващ трансформатор ННнови [re: dido_en]  
Автор dido_en (непознат)
Публикувано07.03.10 17:07



Както казах за съжаление, няма нито схема, нито ръководство, респективно и информация за изходяща мощност. Работило е до сега включено на входа на захранването на фамилна къща.
Колкото до принципа - има повишаващ трансформатор, а регулирането е посредством силови полупроводникови прибори (тиристори или може би симистори). Разработката е на преподавател в ТУ и не е изпълнена по тема за дипломна работа.





Редактирано от dido_en на 07.03.10 17:07.



Тема Re: Продава се повишаващ трансформатор ННнови [re: dido_en]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано07.03.10 19:42



Това прилича на направи си сам .С толкова неугледен монтаж ще отблъсне всеки клиент.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Продава се повишаващ трансформатор ННнови [re: Xoлдън]  
Автор dido_en (непознат)
Публикувано07.03.10 20:10



Разбрахме кристално ясно устройството и се захванахме за вида.


Не се поставя на видно място във всекидневната, а ако става въпрос за вътешността - затваря се с капак.



Тема Re: Продава се повишаващ трансформатор ННнови [re: dido_en]  
Автор нekoй cи (непознат )
Публикувано10.03.10 01:45



наистина е много неугледен монтажа.
това, че ще се скрие с капак не променя факта.
особено недоумение буди у мен надписа, че вложка трябвало да има само в един от предпазителите. а какво се случва, ако някой дето не чете сложи и в двата?
предполага лесно човешка грешка да доведе до авария.

това си е чисто "направи си сам". неугледният монтаж води и до ниска надеждност и е показателен за качествата и професионализма на въпросния "преподавател", който го е произвел.
ръждясали гайки, завинтени на ръждясали шпилки, някои хванали на половин резба, липса на кабелни обувки, монтирани хвърчащо елементи по платката, омотани с изолирбанд кабели... транзистори 2T6551 от времето на баба ми, запоени директно върху крачетата на интегралната схема резистори...
рязани накриво и на ръка разни гетинаксови и алуминиеви плочки, омотан и с отрязан край жълтозелен проводник (липса на заземяване?)
всичко говори за мизерия и мърлящина.

Редактирано от нekoй cи на 10.03.10 01:54.



Тема Re: Продава се повишаващ трансформатор ННнови [re: нekoй cи]  
Автор Дoдoв (спокоен)
Публикувано10.03.10 15:26



Хайде сега снимка няма да си правим с това устройство.

На преподавателя му казали направи ми такова устройство, и той го направил. Какво толкова кусури и недостатъци му търсите. И аз на времето съм правил апаратури, викам си, само да видя как ще работи дадена апаратура., после като тръгне, ще я направя както е по всички правила, с шлаухи, скобички, ъгълчета и др. Но после, човека като го види , че работи ми казва - няма да го пипаш, така си е добре. А за тези транзистори от времето на баба ти. Не та знам колко си работил с тях, но ако натовариш някой китайски боклук до моксималния ток и напрежение, каквито са параметрите на 2Т6551 и 2Т6821 познай кой ще остане здрав. Пластмасата ли е по-добра за топлоотдаване или метала? Говоря за транзистор, който не е поставен на радиатор.



Тема а бре "нekoй cи"...нови [re: нekoй cи]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано10.03.10 21:20



А бре пич, аз си драскам из клуба и не ме е срам да си призная кой съм, дори и да не съм писал в особенно трезво състояние, поне напиши кой си да може да се свърже човек с теб ако има нещо конкретно да те пита или каже.

Колкото до въпросния уред - ако си забелязал въпросите ми са "какъв точно е уреда, принцип на действие и параметри" защото това са нещата които интерисуват въпросния ползвател. Ако ще коментираме изработката... ами... дал съм линкове, стабилизаторите които са с автотрансформатори са произведени по спомени в Индия и цялата им електроника е с 4 или 6 транзистора а платката все едно аз съм я правил по трудово като съм бил на 14-15 години - това не им пречи да регулират +/- 1-2 % изходното напрежение. Въпроса е чудото какво точно върши, дали ще издържи климатик или хладилник заради пусковия ток... Колкото до 2Т6551.... разгледай му характеристиките и после кога е произведено устройството, може би тогава е бил един добър транзистор.

Някой беше казал "който не може да създаде нещо започва да критикува или да преподава". Така че обяви какво си създал... и на тази база да определим дали монтажа е кофти.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: а бре "нekoй cи"...нови [re: Диaн]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано11.03.10 09:14



а изходната мощност каква е?

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.