Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 09.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: защита при отпадане на неутралатанови [re: 741]  
Автор DEL. (непознат )
Публикувано03.11.09 21:18



Това с обединяването на на защитен и неутрален проводник след дтз май няма да заработи.
Автора я виж какви са ти реалните мощности. Това с щепслела и десетките кВА май много ми се вижда. Ако за трифазния ЮПС не е фатално липсата на нула (има такива , дано имаш късмет) и имаш малко повече средства , място в камиона и мускули, направи няколко прехвърлящи трансорматорчета 380 на 220 като първичната ти е в триъгълник и всичко ще е ОК.





Тема Re: защита при отпадане на неутралатанови [re: DEL.]  
Автор нekoй cи (непознат )
Публикувано04.11.09 02:04



741 и DEL., благодаря за интересните идеи.
DEL, може мощностите да ти се виждат много, но такива са. заповядай с амперклещите да провериш, ако не вярваш на амперметрите, които съм сложил, и на показанията на UPS-а. по въпроса за дтз - трябва да помисля как точно да се включи за да работи, не ми остана време тия дни да работя по този проблем.

"трансформаторчетата" в случая ще излязат бая големи и тежки и скъпи.
повече ми допада идеята с втория кол. по-лесна е за осъществяване, макар и да изисква допълнителни усилия за забиване и опроводяване на втория кол при всяко включване. би могло да се направи следяща схема с контактор, захранвани от UPS-а.

Редактирано от нekoй cи на 04.11.09 02:06.



Тема Re: защита при отпадане на неутралатанови [re: нekoй cи]  
Автор n@x (непознат)
Публикувано11.11.09 23:05



Реле ТС70 на Комеко Пловдив
http://www.comecogroup.com/corp/cgc/pdf/tc70.pdf

Следи наличието, поредноста и големината на трите фази и наличието на нулата, при отпадане на фаза, нула и промяна на напрежението на фазата извън диапазона 170-270V сработва. Бонус контролира и фазовия ред. Праговите стойности на напреженията изглежда подлежат на коментар при заявката.

Друг вариант 3 минимално напреженови релета на трите фази. Има и комбинирани варианти нампример на Елмарк MN2 сработва при <170V и >270V и се монтира странично на техен автоматичен прекъсвач.

И Шнайдер имат няколко варианта на минималнонапреженови изключватели със същото означение MN кой от кого е крал

Редактирано от n@x на 11.11.09 23:33.



Тема Re: защита при отпадане на неутралатанови [re: n@x]  
Автор нekoй cи (непознат )
Публикувано14.11.09 12:04



Ето това ми трябваше!
Благодаря! Супер! Това пловдивско реле изглежда, че перфектно решава проблема.
Ще разгледам и другите варианти които споменаваш, но това е като по поръчка за мен правено, само дето аз не захранвам двигател.
благодаря много



Тема Re: защита при отпадане на неутралатанови [re: n@x]  
Автор нekoй cи (непознат )
Публикувано17.11.09 10:30



днес се обадих на телефона, посочен в pdf-а, цената е 60 лв без ДДС, дотук добре, обаче трябвало авансово да платя, да направя поръчка, и те в срок от 10 дни да го изработят..., т.е. нямат нито едно готово на склад.
малко странно, и малко съмнително.



Тема Re: защита при отпадане на неутралатанови [re: нekoй cи]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано17.11.09 10:54



Виж на сайта на Елмарк (има и ценова листа мисля че там беше около 30 лева) къде са им дистрибуторите, обади се дали го имат и отиди виж дали има "контрол на неутралата" на място. Ако искаш провери и при Шнайдер ама там цените са по-солени.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: защита при отпадане на неутралатанови [re: Диaн]  
Автор нekoй cи (непознат )
Публикувано17.11.09 11:16



знам един дистрибутор на елмарк, но там гледат по каталог и поръчват.
като ги питаш нещо по същество, и гледат умно и не знаят или отговарят уклончиво, както повечето търговци. те просто гледат да ти продадат нещо и да приберат печалбата, не ги интересува какво и защо купуваш и дали ще ти върши работа. ще стане твърде сложно и на място да тествам.
може би ще рискувам с тия пловдивските, но като си представя разправията с изпращането на проформа фактурата до счетоводството, подпис на финансиста за да я платят, после не знам колко време размотаване, и накрая ако тъпото реле не изключи при прекъсване на неутралата, ще си го сложа в музея на безполезните купени неща





Тема Re: защита при отпадане на неутралатанови [re: нekoй cи]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано17.11.09 11:27



Я тогава пусни едно запитване директно до Елмарк, по принцип са културни и отговарят. За София:

БЪЛГАРИЯ, СОФИЯ
бул. Гео Милев 160
Тел./Факс +359 2 971 15 60 / 61
E-mail: officesofia@elmarkgroup.eu

Просто им пусни "Господа интерисува ме вашия продукт ХХХ дали има функцията "защита от отпадане на неутралата" защото в описанието не става ясно, ако може да пратите пълната му документация и схема на свързване. Също така от къде и как (поръчка или го имате в наличност) може да се закупи в София"

Същото може да пратиш и на Шнайдер - контакти в сайта, ама като знам как си набират персонала... по-зле може да са по-зле от дистрибутора на Елмарк. Хем че за офиса във Варна на Елмарк мога само хубави думи да кажа - винаги са ми давали конкретни решения.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: защита при отпадане на неутралатанови [re: Диaн]  
Автор нekoй cи (непознат )
Публикувано17.11.09 12:30



окей, те са ми даже почти комшии


колкото до шнайдер, веднъж ги питах като купувах аресторите, не можаха нищо конкретно да ми обяснят. само увъртаха.



Тема Re: защита при отпадане на неутралатанови [re: нekoй cи]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано17.11.09 13:05



Имаш ЛС за тънкостите при монтажа на арестора, надявам се, че ще ти светне защо не е изключил



"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.