Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 19.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема слънчев колектор - течност  
Автор dane78 (непознат)
Публикувано13.10.09 10:48



Здравейте .Монтирах си слънчев колектор вакумно тръбен с външен бойлер и серпентина. Течносста в бойлера е 200 литра и не се сменя само се долива лятно време . През бойлера преминава серпентина в единия край влиза студена вода във серпентината а в другия край излиза гореща. Интересува ме възможно ли е да се напълни с някаква течност подобна на антифриза , за да съм сигурен че няма да замръзне зимата системата.



Тема Re: слънчев колектор - течностнови [re: dane78]  
Автор Дoдoв (спокоен)
Публикувано14.10.09 23:46



Използвай антифриз /етилен гликол/ - концентрация според температурата, която искаш да издържа. Друг вариант - течност на спиртна основа / за чистачки/



Тема Re: слънчев колектор - течностнови [re: Дoдoв]  
Автор Бopиcoв_Бopиcлaв (непознат)
Публикувано16.10.09 15:24



Това с антифриза ще е голем харч...

. Става дума за 200 л. Сигурен ли си, че въпросната течност в системата е вода?!? Ако е така - ЛОША (скъпа) работа

Редактирано от Бopиcoв_Бopиcлaв на 16.10.09 15:25.



Тема Re: слънчев колектор - течностнови [re: dane78]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано20.10.09 08:38



В отговор на:

Автор: dane78
Тема: Re: слънчев колектор - течност

Здравейте .Монтирах си слънчев колектор вакумно тръбен с външен бойлер и серпентина. Течносста в бойлера е 200 литра и не се сменя само се долива лятно време . През бойлера преминава серпентина в единия край влиза студена вода във серпентината а в другия край излиза гореща. Интересува ме възможно ли е да се напълни с някаква течност подобна на антифриза , за да съм сигурен че няма да замръзне зимата системата.




Няма проблем - слагаш антифриз, примерно за -10 градуса.
Подгряване на водопроводните тръби имаш ли?

2v6



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.