Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 19.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема от ТКЗС до АЕЦнови  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано02.10.09 18:40



Цитат:
Атомните енергетици за АЕЦ “Белене“ ще могат да бъдат обучавани в Русенския университет и в Санкт Петербург, съобщиха от висшето училище в Русе.
На среща на представителя на Санкт Петербургския държавен политехнически университет Виктор Елистратов с ректора на Русенския университет Христо Белоев е било уточнено, че за да започне образователния проект, двата университета ще изчакат споразумението между България и Русия относно изграждането на атомната централа.
Съвместно с университета в Санкт Петербург, Електрофакултетът в Русе е разработил нова магистърска програма по възобновяеми енергийни източници. Русенският университет днес е утвърдил договор за сътрудничество в областта на науката, техниката и подготовката на кадри с Московския държавен агроинженерен университет "В. П. Горячкин". Документът, предварително подписан от ректора на московското висше училище, е ратифициран и от Христо Белоев в рамките на Международния форум по енергийна ефективност и селскостопанско инженерство, който продължава в Русе до 3 октомври.
Университетският обмен между Русе и Москва предвижда пълно или двустранно обучение на студенти и докторанти, съгласно програмите на сродните специалности, както и реципрочно изнасяне на лекционни курсове от преподаватели от двете висши училища.
Сред най-актуалните цели, които партньорите си поставят, са подготовката на общи проекти, кандидатстващи за финансиране по европейски програми, развитието на съвместни учебни планове или отделни учебни програми за студентите от двата университета и изследователски обмен.


Тоя велик университет обучава селскостопански специалисти.
Майка ни жална като започне да обучава специалисти за АЕЦ.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: от ТКЗС до АЕЦнови [re: Xoлдън]  
Автор niki_eeeo (непознат )
Публикувано02.10.09 23:59



Най-великите университети ще обучават атомните ни енергетици





Тема Re: от ТКЗС до АЕЦнови [re: Xoлдън]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано03.10.09 07:48



Ти май имаш нещо лично против Русе а?

Иначе... много зависи от това що за стока са студентите, то ако са там само защото мама и тати имат някой лев за харчене, където и да ги пратиш нищо няма да излезе.

Според ТЕБ лично, като човек видял доста в областта на енергетиката, къде трябва да се обучават бъдещите ни специалисти?

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: от ТКЗС до АЕЦнови [re: Диaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано03.10.09 10:26



Нямам нищо против Русе.Аз съм от Русе и съм завършил електротехникума там.
Но и през ум не ми е минавало да кандидатствам във Висш институт по механизация и електрификация на селското стопанство.
Кандидатствах в София и Варна.Бях приет и в двата института,като във Варна беше по добра специалност , но оригинала на дипломата ми беше в София и трябваше да ходя до София да я взема и после да ходя да се записвам във Варна.Нямах пари от София да пътувам до Варна и така останах в София.
Това са най добрите технически институти в БГ.Всички останали са имитация,че и професори произвеждат.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Тема Re: от ТКЗС до АЕЦнови [re: Xoлдън]  
Автор Cтyдeнт_EE (помощник)
Публикувано03.10.09 22:35



Много взехте излишно да се палите от вестникарски университетски напъни.


Длъжноста "Оператор на ядрен реактор" може да се заема само от хора завършили магистратура по спец.Топло- и ядрена енергетика в ТУ-София или спец.Ядрена физика в СУ Климент Охридски или друга подобна извън България.
Та когато построят АЕЦ Белене (дано я построят) има достатъчно подготвени кадри, а и ще се подготвят та писанията за РУ Ангел Кънчев са плод на контактите на някой тамошен преподавател с някой журналист. Не че не могат да си направят каквато искат специалност и сигурно ще привлекат някой друг студент в повече (те и за това я правят специалноста), но какъв ще е смисъла за горките заблудени студенти?

С желание и труд всичко се постига!

Тема Малко инфо за бъдещи студенти!нови [re: Xoлдън]  
Автор Cтyдeнт_EE (помощник)
Публикувано03.10.09 22:38



още малко инфо!

С желание и труд всичко се постига!

Тема Re: от ТКЗС до АЕЦнови [re: Xoлдън]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано05.10.09 10:34



ТКЗС отдавна няма, ... както и отдавна не се изучават в университетите: История на БКП, Научен комунизъм и Марксизъм-Ленинизъм, ... та всички се стремим да се преустройваме, според изискванията на времето, в което живеем.
ПП: Не съм нито завършила, нито работила в Русенския университет, ... но мисля, че мнението ти за Университета (тогава - Институт) - е от преди повече от 20г!



Тема Re: от ТКЗС до АЕЦ [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано05.10.09 10:58



Ти мислиш ли,че нещо се е променило.
Навсякъде е пълно с измислени професори и доценти.В т.ч. и в ТУ София.
Обучението е под всякаква критика.
Висше образование следва всяка тъпа секретарка.И то все световен менижмънт в измислен университет.
Да не говоря за новоизлюпените университети с гръмки имена,които нямат сметка да късат студенти,за да може баламурниците да им пълнят гушите.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: от ТКЗС до АЕЦнови [re: Xoлдън]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa® ()
Публикувано05.10.09 11:25



Ами по тази логика - да не доверяваме и на медиците ни, ... което не е далече от истината.
Наскоро една студентка по медицина 2-курс искаше синът ми да й покаже нагледно как се прави бинтова превръзка на глава, ... а той беше член на МБЧК и там са ги обучавали.
За това повечето младежи заминават да учат и работят в странство. А за тези, които остават тук - им измислят специалности, ... а в крайна сметка - къде и какво могат да работят?



Тема Re: от ТКЗС до АЕЦнови [re: Бeзkoмпpoмиcнa®]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано06.10.09 09:27



Недей така, всичко е до човека, аз като защитих дипломна работа и след 1 месец вече бях назначен, изкарах 2 месеца и ме пуснаха да се оправям сам в производството. Изкарах около година и половина ама ми писна да бачкам наравно с останалите а като стане въпрос за заплатата "ти си млад, кинти не ти трябват" и просто си намерих друга работа. Така и не разбрах мисленето на работодателите - "човек над 40 му трябват пари и много разбира ама като си под 30 хич". Просто си намерих по-мързелива работа за повече пари, бившия шеф беше много силен "такива като теб под път и над път", назначиха 3-ма един след друг - всеки изкара по 5-6 месеца като никой не беше допуснат до самостоятелна работа, най-накрая случиха на човек по-точно "си откраднаха" от друго място за повече пари.

Та това е много кофти, завършваш с някакви надежди, като завършиш пък нямаш стимул да се научиш... и да се мъчиш и да не се мъчиш да научиш нещо понеже си "с жълто покрай устата" ти се плаща не колкото заслужаваш а колкото решат . Човек при това положение губи стимул да се усъвършенства и учи. И после отстрани изглежда "ами то от университетите нищо качествено не излиза". А не е така,образованието е като основа върху която можеш да градиш, друг е въпроса дали го има стимула да продължиш.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.