Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 23.09.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема бобининови  
Автор sandoS (непознат)
Публикувано07.09.09 15:20



здравеите.Имам нужда от помощ по един може би глупав за вас специалистите въпрос.Монтирах едни изключвателни бобини на десетина автомата и сега искам да ги пробвам преди да си сдам обекта.Бобините са на 24VDC но нямам под ръка нито изправител нито нищо.Единствено един лабораторен автотрансформатор от 0 до 250 волта променливо напрежение.Та въпросът ми е може ли вместо 24 право да подам някакво променливо но незнам колко.Ако може да ме посъветва някой ще съм му много благодарен.Става въпрос само за пробата.



Тема Re: бобининови [re: sandoS]  
Автор niki_eeeo (непознат )
Публикувано07.09.09 19:14



Аз днес си направих подобен експеримент, но с тази разлика, че моите изключвателно бобини бяха за 220V постоянно напрежение и им подадох 220V променливо направо от мрежата и електромагнитите заработиха.





Тема Re: бобининови [re: sandoS]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано07.09.09 19:43



Не знам точно за какви бобини става въпрос НО можеш да се поразкараш до някой магазин за електроника и да купиш един грец - по спомени 6А 1000 волта грец е около 1-2 лева, после от автотрансформатора си подаваш необходимото напрежение и си готов. Има разлика в магнитните системи за прав и променлив ток, разликата не е само в това че единия магнитопровод е плътен а другия не е.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: бобининови [re: Диaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано07.09.09 19:59



Няма разлика в магнитните системи ,а в пълния импеданс.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: бобининови [re: Xoлдън]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано07.09.09 20:51



тц...има...
Затворените системи за променлив ток например при контактори и релета имат "екрани" на полюсите т.е. 2/3 от полюса е обхванат с един меден пръстен на късо който ала-бала-дефазира-тока (сега точно ме мързи да обяснявам) и позволява на магнитната система да залепне и да не трака. При липсата на този пръстен при магнитните системи за постоянен ток като подадеш променлив и системата почва да трака или бръмчи и не залепва. От друга страна сериозните системи за постоянен ток и те си имат своите тънкости.

Има и един среден вариант при който просто намотката се прави с 3 извода - за прав и променлив ток - проблема е че намотката на късо дава закъснение при изключването и нещо май от "сериозните" избягват да ползват този вариант.

Не съм сигурен каква точно е системата - за това препоръчвам един грец за 1-2 лева и да се презастраховам.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: бобининови [re: sandoS]  
Автор niki_eeeo (непознат )
Публикувано07.09.09 21:07



Подай си 24 променливо. Колкото за пробата няма да имаш проблеми, и без изправяне. И с променливото котвата ще се мръдне колкото да освободи разните лостченца там. Ако искаш може и няколко волта в повече (за кратковременен режим няма проблем) да подадеш тъй като електромагнитната сила при променливия ток е по-малка.



Тема Re: бобининови [re: Xoлдън]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано08.09.09 09:40




Това го знам.Може би не се изразих правилно.
Исках да кажа за импеданса на бубините,че има голяма разлика дали ще ги захраниш с постоянен,или променлив ток.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: бобини [re: niki_eeeo]  
Автор sandoS (непознат)
Публикувано14.09.09 14:19



намерих един траф 220/24В променливо и стана.мерси за съветите




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.