Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:31 13.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема Z0нови  
Автор rzgpp (непознат )
Публикувано20.08.09 23:42



Някой може ли да разясни какво е импеданс на нулева последователност....и филтър за токове с нулева последователност.....и има ли разликата между този филтър и дефектнотоковата защита?



Тема Re: Z0нови [re: rzgpp]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано21.08.09 16:38



Чети на английски и се образовай.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Z0нови [re: rzgpp]  
Автор rzgpp (непознат )
Публикувано24.08.09 22:57



Попрочетох доста неща.....които между другото знаех....и пак не ми е ясно.....това само теоретичен модел ли е....и при земно съединение можеш ли да измериш по някакъв начин ток с нулева последователност.....защо на ЗЗ изградена с Феранти казват филтър за токове с нулева последователност?На практика тези токове съществуват ли......защото принципа на повечето земни защити не се отличава от този на ДТЗ....защо тогава филтър за токове с нулева?Ще съм ти благодарен Холдъне ако разясниш!



Тема Re: Z0нови [re: rzgpp]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано25.08.09 09:12



Бе номера е ако някой ток избяга от кошарата да го хване защитата.И земната защите с Феранти и ДТЗ работят с ТТ на феранти.Там където не може физически да се сложи Феранти се правят други гимнастики.
Номера е в сравняване на сумата от токовете на всички фази и нули в захранването.Сумата по единия закон на Кирхов трябва да е нула.И когато е различна от нула е признак за дефект.И тогава действа защитата,за да се предотврати по-голяма беля.
Това е елементарно обяснение за бита.В действителност нещата са доста по сложни,понеже се намесват капацитивните токове на кабелите при по-високи напрежения и разклонени мрежи.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Z0нови [re: Xoлдън]  
Автор rzgpp (непознат )
Публикувано25.08.09 20:20



Холдъне каза неща които и аз знам......и нищо по същество....все пак можеше да се поотпуснеш......опитвам се да си обясня нещо....и колкото повече питам толкова повече разбирам че май не само на мен не са ми ясни....или пък просто на някои не им се казва нищо......да живеят СТАРИТЕ МАЙСТОРИ.....незнам за къде си пазят знанията...честно!Мерси все пак!



Тема Re: Z0нови [re: rzgpp]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.08.09 10:32



Кажи още какво искаш да знаеш.
ДТЗ е измислена от германците и е експериментирана в концлагерите.
Много пъти е коментиран въпроса.Инфо богато има в сайта на Шнайдер.
Тока на нулева последователност е същото.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Z0 [re: rzgpp]  
Автор Tsveten (непознат)
Публикувано27.08.09 12:53



Понятието "ток с нулева последователност" е част от теоретичен модел . Накратко казано , всяка несиметрична трифазна система може да се представи математически като сума от три симетрични съставки - с права , обратна и нулеа последователност. В правата и обратна последователност параметрите в трите фази са симетрични и дефазирани на по 120 градуса , но се въртят в противоположни посоки . За нулевата последователност параметрите в трите фази също са симетрични , но са дефазирани на 0 градуса ( точно от там идва името "нулева последователност" ). На практика това е векторната сума на трите фази . За токове се мери с "феранти" при кабели , а при въздушни електропроводи с паралелно свързани токови трансформатори на трите фази .За напрежения се мери с последователно свързани намотки на трите фази ( отворен триъгълник) .
Това са токовете на "утечка" , които в нормален режим са нула. Появяват се , когато има нарушена изолация . В мрежи ниско напрежение това е навлязло като "ток на дефекта" и от там идва "дефектно токова защита" . Иначе принципа им по нищо не се различава от земните защити в мрежи високо напрежение.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.