Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:21 24.09.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Грешките при ВН са фатални. Какво се обърка тукнови  
Автор technic (новак)
Публикувано21.08.09 21:46



Какво според вас обърка техника в това КРУ:





Тема Re: Грешките при ВН са фатални. Какво се обърка тукнови [re: technic]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано22.08.09 11:42



Ти сега какво?
Ще ни тестваш колко сме грамотни?
И ако мислиш ,че сме толкова тъпи ,за да видим ,че това е постановка бъркаш.
Я бягай да духаш супата!


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Грешките при ВН са фатални. Какво се обърка тук [re: Xoлдън]  
Автор technic (новак)
Публикувано22.08.09 15:37



Нищо не тествам, просто не можах да схвана какво стана и знам, че тук има специалисти в тази област, които могат да ме светнат. Съжалявам, че поста ми е прозвучал по друг начин. Ако наистина е монтаж излиза, че по-скоро аз съм тъп за да не го схванах.



Тема Re: Грешките при ВН са фатални. Какво се обърка тукнови [re: technic]  
Автор eng,vasilev (непознат )
Публикувано21.09.09 22:20



Какшо се объркало ? Ако не е монтаж (дай Боже да е ) просто грешката е наличие на напрежение при отворена врата на КРУ т.е. не е сдействала защитата. Грешката е и на монтьора ,че не е проверил да за отсъствие на напрежение.А пък най-кардиналаната грешка е онзи дет го е допуснал до работа.
Еми това е.Ако греша кажете.



Тема Re: Грешките при ВН са фатални. Какво се обърка тукнови [re: eng,vasilev]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано22.09.09 09:07



Май не си работил с КРУ.
При КРУто се вади количката под напрежение.Иначе трябва да изключиш цялата уредба.Има блокировка за вадене и вкарване на количката при включен прекъсвач.Има блокировка за вкарване на количката при включен земен нож.Никога не се проверява за наличие на напрежение преди вадене на количката.Някои КРУ нямат тая възможност за достъп до изходни шини без частично разглобяване.
Проверява се само механичния индикатор за състояние на прекъсвача.
Блокировките са в общи линии механични,но има и електрически.
При скъсана щанга на някоя фаза е възможно да стане авария поради оставена във включено състояние на някоя фаза.
Има КРУ с индикация за наличие на напрежение.Прави се с изолатори-капацитивен делител и индикатор.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Екстрасенсааааааанови [re: eng,vasilev]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано22.09.09 10:16



Господин инженер-Екстрасенс, моля не давайте "компетентни" мнения само по картинка. Ако в университета са ви прекарали през курс по гледане на кафе или карти (може би кристално кълбо), хвърляне на боб, леене на куршум или други подобни техники, много ви моля да споделите с коя от гореизброените техники стигнахте до тези изводи.

Иначе нищо лично ама... внимавай с тези изказвания за напред, не е много хубаво да се изказваш когато само си видял нещо без да си се запознал на място със съоръжението и неговите особенности, наряда ако има такъв, условията на работа и последните записи където и да са направени. Иначе има голяма вероятност да сбъркаш и да станеш смешен в очите на подчинените - а веднъж загубено уважение не се печели с години.

Имай в предвид че изолационната щанга за 20 киловолта е около 2 метра текстолит и завършва с метален накрайник, щангите за преносните земни са около 1.50 м (има и 1-метрови) и пак са с метален накрайник в повечето случаи. Ако се появиш точно след някое подобно събитие и почнеш да даваш подобни мнения без да си се запознал със ситуацията, документацията и без да питаш "я си кажете ко стана" (ако има кого де) е много вероятно някой в състояние на афект да пробва здравината и годността на личните предпазни средства не по стандартния начин.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Грешките при ВН са фатални. Какво се обърка тукнови [re: technic]  
Автор eng,vasilev (непознат )
Публикувано23.09.09 23:07



Господа, моля Ви не ми се навхърляйте.С този тъп пост от моя страна исках просто да разбуня духовете с цел не всеки да са прай на велик и важен ( както и Xoлдън в началото),а да сподели какво мисли по въпроса и защо се стигнало дотук.



Тема Re: Грешките при ВН са фатални. Какво се обърка тукнови [re: eng,vasilev]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано23.09.09 23:57



Погледни какво съм написал, стоя твърдо зад него. Не можеш да имаш и да изказваш някакво мнение при положение че само гледаш последиците а не си запознат със съоръжението, ситуацията и предприетите мероприятия предвидени за безопасни условия на труд или както там ги водят. Както и за конкретните действия на персонала за даденото работно място. Това за излолационната щанга го казвам сериозно, когато се е вдигнал адреналина точно някой да философства не е най-доброто му решение. Може би ако някой от колегите в Габрово беше употребил щангата не по предназначение вместо да се връзва на акъла на шефовете, нещата нямаше да завършат по този начин.

Във случая какво се е объркало - ами не знам, нямам си на идея за какво КРУ става въпрос, за това с какви блокировки разполага и какви са били условията за извършване на работа, за това не изказвам мнение или вземам отношение.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Грешките при ВН са фатални. Какво се обърка тукнови [re: eng,vasilev]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано24.09.09 09:43



Не се правя на велик и важен.
Работил съм 33 г. с най различни системи КРУ и знам принципите.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Грешките при ВН са фатални. Какво се обърка тукнови [re: Xoлдън]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано24.09.09 22:20



:) и най-важното - оцелял си :) значи не си правил много грешки, щото те вашите грешки са малко като пилотските - не можеш да се учиш от своите грешки :)

много ме кефи тази мисъл - "Почваш с торба пълна с късмет, и празна торба опит. Номера е да напълниш втората торба, преди да се е изпразнила първата"


абе, верно ли е това, че ако пушиш , по пошека може да те тресне? обясняваша, че имало радиоактивни вещества в тютюна, и йонизирали леко, но достатъчно въздуха ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.