Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:40 28.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема Пада ми главния предпазителнови  
Автор Stoyan_STZ (непознат )
Публикувано10.08.09 12:43



здравейте, имам следния проблем : става късо съединение и ми пада главния предпазител който се намира на партера а аз съм на 4-тия етаж. това става вече 2 пъти. предпазителите ми бяха със стопяема вложка, смених ги с автоматични но проблема си остана. някакви предложения?



Тема Re: Пада ми главния предпазител [re: Stoyan_STZ]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано10.08.09 16:27



Къде ти пада бе пиле?
Не може нещо от първия етаж да пада на главата на някой от четвъртия.
Има закони на физиката.
А ако ти гори главния бушон е друга песен.
Имаш късо между главното и апартаментното табло.
Отвори всички етажни кутии и премери.
Но ако не разбираш от електротехника ,не се навирай,че може да станеш зян и язък за млада булка и невръстни дечица.





Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Пада ми главния предпазителнови [re: Xoлдън]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано10.08.09 21:21



Може... нямаш си на идея какви пбоклуци се продават напоследък, като изключи 1-2 пъти от късо и после изключва почти без причина.

Вариантите, или предпазителя си е заминал, или някой се е закачил и реално нямаш късо ама претоварваш бушона с твоята и другата консумация на куп (сметките на тока как са?), или при теб ап-то е "крива С" а в таблото е "Крива В" погледни какво пише на предпазителите, след B или C има цифри, само да не се окаже че долу е по-малка цифрата от горе. Колкото до варианта на Холдън не споря, понякога и това е проблем но... много рядко.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Пада ми главния предпазителнови [re: Диaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано10.08.09 21:36



Мани ша зачерни млада булка ,ама може и да я зарадва за един бушон.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Пада ми главния предпазителнови [re: Stoyan_STZ]  
Автор Дoдoв ()
Публикувано11.08.09 18:54



Като сменя предпазителите в апартаментното табло, гледа ли да спазиш ампеража на отделните предпазители - на кръговете. Да не би да си сложил 63А вместо 25А, и той да ти прави проблем. Ако е бил 25А, и ти да си сложил "по-силен" апартаментния не може да изключи, а изключва главния, който ти е 63А.



Тема Re: Пада ми главния предпазителнови [re: Stoyan_STZ]  
Автор Silvesters® (минаващ)
Публикувано11.08.09 20:52



Предпазителят в главното табло на партера трябва да е 63А, а главният в апартаментното ти табло - 50А.



Тема Re: Пада ми главния предпазителнови [re: Xoлдън]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано13.08.09 23:10



обажда се един от село на брат си у градо ..
" Бате, таковата, голямо нещастие стана.. тате се качил на черешата. клона се счупил..и таковата.. абе.. загубихме го тате "
А другиа мълчал мълчал..та попитал.. " абе, брато, .. а под черешата търсихте ли добре? "




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.