Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:13 18.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема 3 фазен електромер  
Автор rzgpp (непознат )
Публикувано08.08.09 16:40



При трифазен електромер....питам се има ли значение ако объркам последователността на фазите?Няма схема,електромера е много стар и не си личи нищо.....директен е...без токови трансформатори....Не съм се занимавал с такъв досега и ще съм благодарен ако някой сподели опит!Не знам и какъв е...дву или три системен....но ако не спазя последователността на фазите какво ще се получи?



Тема Re: 3 фазен електромернови [re: rzgpp]  
Автор technic (новак)
Публикувано08.08.09 23:24



Някой двигател със сигурност ще се завърти обратно. За друго не се сещам.



Тема Re: 3 фазен електромернови [re: rzgpp]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано09.08.09 09:53



Естествено,че има значение.
Ако си по грамотен отвори го и си проследи веригите.Елементарно е.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: 3 фазен електромернови [re: rzgpp]  
Автор rzgpp (непознат )
Публикувано10.08.09 20:42



Холдъне...трисистемен е....за активна и реактивна енергия....според мен няма значение за самия електромер и отчитането му.....а ако има двигатели след него ми е ясно...просто се питам дали трябва да спазя фазовия ред....на новите електромери съм гледал че има едно означение за посока на въртене на фазите....ама трябва ли да наредя фаза А,B,C или само да се въртят в определен ред?...ще съм благодарен ако кажеш това което имаш в предвид.....ами ако е двусистемен(схема Арон) за активна и реактивна енергия?А електромера не съм го отворил още....предстои...ама ако на теб ти е елементарно на мен може да не ми е.....нали затова е тоя форум....!



Тема Re: 3 фазен електромернови [re: rzgpp]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано10.08.09 21:08



По спомени няма значение за реда на фазите, това че имаш 3 скали това означава че се превключва между дневна, нощна и върхова (активна) а не отчита активна и реактивна едновременно. Пак по спомени би трябвало първите 6 клеми трябва да са големи на тях се закачат вход-изход на фаза (мерни с мултицет че не помня точния ред, токовите намотки са с ниско съпротивление) от входната токова клема по принцип с мостче се взема сигнал за съответната напреженова намотка (малка клема). След това е нулата - понякога с 3 малки клеми на късо понякога само 1 клема и вече нататък е управлението на тарифите. По принцип ако спазиш това няма начин да го завъртиш на обратно.

Ако искаш да го въртиш на обратно - ами... трябва да обърнеш входовете и изходите на напреженовите намотки.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: 3 фазен електромернови [re: Диaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано10.08.09 22:04



Значи малко поправка.За обратното въртене Диан не е съвсем прав. Електромерите(качествените механични) имат спирачка за обратен ход.Това по принцип са фирмени като Ландис,Данубия и др.За статичните (електронни) не коментираме.
БГ и СССР производителите не ги броя.Те са извън класацията.Факта,че за търговско мерене при соца за крупни консуматори ползваха само Ландис (Швейцария гр.Цуг) е показателен.
Другото Диан го е обяснил.Ако електромера е оригинално за 220/380 волта на някакви ампери значи е триелементен.Но ако е за 100 V /5/1 А може да е за схема Арон т.е. двуелементен за система с изолиран звезден център.
За свързването е важна последователността на фазите.Редуването е A,B,C но коя е фаза " А" е въпрос на избор.В BG около 90 те години мисля се направи синхронизация и сфазиране на мрежата 400/220 /110kV.Нo не на всички места.Имаше проблеми много.Промяната на фазите в първичната комутация трябваше да се отрази и във вторичните схеми.Отделно цели заводи с непрекъсваеми производства трябваше да се изключат.
Та нещата не са много елементарни.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: 3 фазен електромернови [re: Xoлдън]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано10.08.09 23:31



Директен без токови трансформатори пише човека - вероятно от старите битови а не от промишлените, някои дори са с 3 диска на 1 ос за всяка фаза по отделно спрециално за несиметрични товари. А колкото за обратното въртене - ако не пише изрично "със спирачка" е много вероятно да няма, достатъчно съм виждал обратно въртящи се, и при мен има 1 такъв ако изявяваш желание мога да ти направя и филмче.

Нека все пак питащия да направи малко снимков материал да не се чудим "из тъмното" какво е и защо е.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: 3 фазен електромернови [re: rzgpp]  
Автор Дoдoв ()
Публикувано11.08.09 18:29



За такъв ли електромер става дума?
От ляво на дясно:
вход фаза А - изход фаза А, вход фаза В - изход фаза В, вход фаза С - изход фаза С, нула, нула, импулс за превключване на тарифите.



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Дoдoв на 11.08.09 18:35.</EM></FONT></P>

Редактирано от Дoдoв на 11.08.09 18:41.



Тема Re: 3 фазен електромернови [re: rzgpp]  
Автор rzgpp (непознат )
Публикувано12.08.09 19:18



Съжалявам че не мога да пусна снимка....до няколко дни ще се опитам...Електромера е за промишлени потребители...т.е. мери и реактивна енергия....и е директен...не е като този на снимката.....и ако не е по схема Арон пак ли има значение фаза А,B,C?Имам странното усещане че Холдън може да ми бъде още доста по-полезен....

....!Мерси на всички за отговорите....и на тези които си премълчават това онова!Помагайте...може утре и аз да съм ви полезен с нещо...кой знае!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.