Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 20.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема нула и земянови  
Автор sf7878 ()
Публикувано08.06.09 16:50



на вилата си прекарах осветление до тоалетната ,но само с един проводник с едно жило(+),за нула забих един железен кол наблизо и с къса жичка свързах нулата за крушката,питам като свети лампата и ако случайно пипна кола или около него ще ме удари ли ток?



Тема Да, ще Те "удари"нови [re: sf7878]  
Автор Cтyдeнт_EE (помощник)
Публикувано08.06.09 17:53



На теория може да не те "удари" ако си с с обувки с дебели подметки и около тебе почвата е суха, НО НЕ РАЗЧИТАЙ на тази теория. Вероятноста да те ударо е много голяма, ако пипнеш кола Ти се свързваш последователно на лампата. Също така крушката ти след време може да почне да свети по-слабо като почне кола да се окислява. А като вали дъжд ще свети по-силно!



[image]C:\Documents and Settings\rado.EGA\Desktop[/image]

Тема Re: Да, ще Те "удари"нови [re: Cтyдeнт_EE]  
Автор DEL. (непознат )
Публикувано08.06.09 21:15



Поне три - четири кокошки ще хванат фера. Ако имаш късмет може някоя къртица да изпържиш. А сега се хващай и по-бързо оправяй нещата че е много опасно така!





Тема Re: нула и земянови [re: sf7878]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано09.06.09 08:02



В отговор на:

Автор: sf7878
Тема: Re: нула и земя

на вилата си прекарах осветление до тоалетната ,но само с един проводник с едно жило(+),за нула забих един железен кол наблизо и с къса жичка свързах нулата за крушката,питам като свети лампата и ако случайно пипна кола или около него ще ме удари ли ток?




Ако си добре изолиран няма да те удари.
Ако се плашиш закопай кола на 2 метра под повърхността на земята и прекарай от него до лампата добре изолиран кабел за подземен монтаж

2v6


Тема Re: нула и земянови [re: sf7878]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано09.06.09 11:00



Ако от енергото са ти пуснали и нула, ползвай нея.
Ако не са, опасно е и няма място за дилетантски изпълнения. Консултирай се с професионалист, някой като този тук:





Тема Re: нула и земянови [re: sf7878]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано10.06.09 01:41



Ами като спре да свети препикаваш кола



КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

Тема Re: нула и земянови [re: boltik]  
Автор sf7878 ()
Публикувано11.06.09 10:17



ок,и аз така си мислех,но реших да питам.
а относно този от снимката ,не е таква работата


тъй като разстоянието е над 50 м,преди купих кабел откраднаха ми го братята роми,и сега съм прекарал един Лан кабел като ползвам всичките му жила за единия полюс щото са много тънки



Тема Re: нула и земянови [re: sf7878]  
Автор Бopиcoв_Бopиcлaв (непознат)
Публикувано11.06.09 18:38



Ако братчеда е с "клапалци" и реши пак да ти краде кабела в дъждовно време (любимото им време за кражби е когато вали или е мъгла) ще се опържи като "згазена" жаба на асфалт. От една страна добре, че повече нема да крадне, ама и ти вече нема да ползваш "клозето" - понеже ще те вкарат в затвора. Земи та оправи нещата преди да е станал некои "сакатлък".

Да откриеш топлата вода, не значи да си купиш бойлер !!!

Редактирано от Бopиcoв_Бopиcлaв на 11.06.09 18:39.



Тема Re: нула и земянови [re: Бopиcoв_Бopиcлaв]  
Автор sf7878 ()
Публикувано11.06.09 19:26



що бе бате че ме вкарат у кафеза?



Тема Re: нула и земянови [re: sf7878]  
Автор Бopиcoв_Бopиcлaв (непознат)
Публикувано11.06.09 20:19



Да недава Господ, ама един познат имаше в градината си кладенец (геран) с помпа и сам беше прекарал ток. Съседа рекъл да си полее неговата градина и познай какво станало... Резултата - 1 години за убийство по непредпазливост.



От друга страна ако прекъсвача ти е на къщата, а не в тоалетната "циганина" ще е в безопасност ако лампана нее светната.

Абе опасна е тая схема с едножилен проводник. Аз на твое място бих ходил с фенерче в тоалетната или да сложа понижаващ трансформатор и да направя системата на 12 в. Ама т'ва са вече подробности и отклонения от темата.

Редактирано от Бopиcoв_Бopиcлaв на 11.06.09 20:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.