Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 26.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема Ток в неутралатанови  
Автор eng.lvanov (непознат)
Публикувано05.08.09 11:45



Здравейте.
Възникна ми да направя едно интересно (поне за мен) изчисление, но тъй като никъде не можах да намеря нещо по този проблем, се обръщам към вас.
Направил съм измерване на една трифазна система. Имам по фази тока, напрежението (фазно и линейно), cos(phi) по фази, хармоници, товари (активни, реактивни, пълни). Въпросът ми е каква формула мога да използвам, за да изведа тока в нулата. Тъй като това изчисление трябва да го направя няколко стотин пъти, не ми е удобно всеки път да си чертая векторни диаграми и от там да го изчислявам. А като приложим, че някъде има и по-голям % хармоници (предимно по ток) и ставаа...


Ако имате някакви идеи с радост ще ги прочета.
Благодаря ви предварително.



Тема Re: Ток в неутралата [re: eng.lvanov]  
Автор Cтyдeнт_EE (помощник)
Публикувано05.08.09 12:23



От някой справочник по математика, вземи формулата за векторна сума (или събиране на вектори) и така можеш да си изведеш за 3-те вектора, пробвал съм става, особено като се има в предвид, че ъгъла м/у 3-те фази (вектора) не се променя. По късно след 5-6 часа мога да ти я напиша.
Не съм сигурен обаче, какво влияние ще окажат хармониците, нека някой с повече опит да сподели, че сега нямам от къде да прочета.

С желание и труд всичко се постига!



Тема Re: Ток в неутралатанови [re: eng.lvanov]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано05.08.09 17:59



Хм... и ти си инженер??? и ако кажеш че си ел. специалност... що не си върнеш дипломата и не си прибереш стадото с овцете на обратно а??? Ако не ме лъже паметта това се учи по Теоретична електротехника 2-ра част решават се задачки, курсова работа и т.н.....

Та как става номера - геометричната сума от 3-те тока е равна на тока който тече в неутралата. Как ще представиш токовете с комплексни числа X+jY или вземаш едното напрежение за основно със "е" на степен и градусите и вече спрямо него представяш дефазирани останалите си е твой проблем.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Ток в неутралатанови [re: Диaн]  
Автор eng.lvanov (непознат)
Публикувано06.08.09 11:44



Да, инженер съм, а ти нищо не ми отговори.


Принципно ми е ясно, нали казах, че не ми се чертаят векторни диаграми стотици пъти. Идеята ми беше за формула , която ти не ми даде.
А за това, което питам: "как ще стане си е твой проблем".
Благодаря все пак.

Редактирано от eng.lvanov на 06.08.09 13:11.



Тема Re: Ток в неутралатанови [re: eng.lvanov]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано06.08.09 20:22



Обикновенно хонорара ми за такова обяснение е 1-2 бири. При теб пък ще е с възпитателна цел - грубо 200 лева, най-малкото защото парадираш със степен която не заслужаваш. Обърни се към "студента_ЕЕ", Холдън" или който искаш от клуба - дано някой да помогне, но мисля че и те споделят моето мнение.

Ей как ги дават тези дипломи вече бе хора??? това съм го учил преди 10 години и съм взел изпита с 3-ка и все още го помня !!! Помня и къде да прочета...

Как става номера? със калкулатор от 10 лева с много копчета.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Ток в неутралатанови [re: Диaн]  
Автор eng.lvanov (непознат)
Публикувано07.08.09 00:29



Човек, въпросът ми не е лично към теб. Не се чувствай задължен да отговаряш, ако ти се струва тъп. Ако дойда лично при теб с въпрос и след това ми издадеш фактура, тогава ми говори за хонорари. Сега въпросът е към който знае и има желание да ми отговори. В сайта никъде не видях ценоразпис. А в твоята формулка, която помниш намесен ли е и трети хармоник, защото нали се сещаш, че и той има влияние?
Аз нямам спомени и питам. След два дни ще имам възможност и да погледна в учебници, но ще ми е късничко. И да не разбера на време не е фатално, де...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.