Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:42 24.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема регулатор  
Автор apostollll (непознат)
Публикувано25.06.09 22:09



Уважаеми инженери разглеждам един регулатор за фактора на мощноста и не ми е ясно при какво положение светят два от светодиодите му на лицевия панел.Под единия пише IND а под другия CAP.Извинявайте ако вапроса е много глупав но не съм се занимавал с такива регулатори.Благодаря предварително



Тема Re: регулаторнови [re: apostollll]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано25.06.09 23:17



И аз не съм го виждал, ама щом пише, то е съвсем ясно. Друг е въпросът, че и ти като не разбираш, няма да счетеш, че е така, а като сложим, че и други ще исткат да участват, очаква се, от два диода, които светят или не светят, да се получат поне 4 различни мнения:

- Когато свети само IND, консуматорът е индуктивен.

- Когато свети само CAP, консуматорът е капацитивен.

Две - три забележки по правописа, както обичаме да правим в Мрежата (белкем, ако няма кой да противоречи по горното, да има друго, за което да се закачат...):

Това, което разглеждаш, не е регулатор. Операторът и това устройство, заедно с инструктажа за работа на оператора при ограничени обстоятелства може нарече регулатор.

Айде пишете и много здраве!



Тема Re: регулаторнови [re: Bpeдитeл]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.06.09 12:48



Бе я се поясни!
Това, което разглеждаш, не е регулатор. Операторът и това устройство, заедно с инструктажа за работа на оператора при ограничени обстоятелства може нарече регулатор.
Това си е индикатор.
И какви са тия оператори за регулаторите?
Не съм чул досега за ръчно управление на компенсатори.Ръчно се задава режима и после регулатора си бачка на автоматичен режим с поддържане на заданието.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: регулаторнови [re: Xoлдън]  
Автор apostollll (непознат)
Публикувано26.06.09 15:55



Мисля че си е регулатор.Има си 12 канала за отделните групи контактори,има си клеми за токов сигнал,напрежение за захранване на прибора,напрежение за мерене.Просто не съм запознат какво става в системата когато свети IND или CAP.Прибора е марка EPCOS.



Тема Re: регулаторнови [re: Xoлдън]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано27.06.09 00:39



:)

Виждаш ли, като е толкова просто да се отговори на единствения въпрос в темата, тогава остава да си пишем, за това кой, какво е виждал... Този въпрос го покрих с първото ми изречение в темата.

Е, не съм бил прав - регулатор е било. Но добре, че отворих тема, щото това е единственото което можехме да чоплим.



Тема Re: регулаторнови [re: apostollll]  
Автор apostollll (непознат)
Публикувано27.06.09 18:19



Просто не съм запознат какво става в системата когато свети IND или CAP.





Тема Re: регулаторнови [re: Bpeдитeл]  
Автор apostollll (непознат)
Публикувано29.06.09 14:01



Просто не съм запознат какво става в системата когато свети IND или CAP.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.