Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:07 18.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема как?нови  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано23.05.09 11:02



Здравейте.Имам си един маък-голям проблем.Нужна ми е следната идея.Как според вас да постъпя,че бойлера да работи само в определено време на деня и при нужда да се включва за потоянно.Аз си упих това по-доло на снимката,но нали знаете според парите и качеството




КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

Тема Re: как?нови [re: boltik]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано23.05.09 11:38



Не виждам проблем.Едно ключе, което да шунтира таймера,или направо кабела на бойлера в контакта.
Елементарно.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: как?нови [re: boltik]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано23.05.09 12:44



Холдън вече ти го е написал ама нека и аз да ръсна малко мозък - от 4 години съм с такова чудо на китайската инженерна мисъл. Проблема му е че микретата пише 16 А ама не държи, живота на такъв таймер е 3-6 месеца някъде за това си ги дебна в Практикер на промоция по 5-6 лева и си купувам по 3-4 да имам и за резерв. Тук идва проблема с лесната смяна - аз съм си мързелив човек за това монтирах влагозащитен контакт а бойлера на щепсел (3х2.5) и смяната е за нула време. Обикновенно като се стопи микретата престава да изключва. Друг вариант е да се монтира контактор на "елмарк" са по 15-16 лева за DIN шина :) ама си е играчка връзването.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: как?нови [re: boltik]  
Автор Aбcoлют (ентусиаст)
Публикувано23.05.09 20:18



Имам същия таймер, той си има ключе за шунтиране на таймера, отдясно червено ключе буташ го нагоре и е включен постоянно, след това щрак надолу и се включва само през тези часове на които черните щифтчета на таймера са включени (натиснати), едно щифтче е 15 минути
Имам го от няколко години, но го ползвам само за зареждане на батерии, и в момента съм включил едно зарядно с две батерийки АА



24 Hours Plug-in Timer
Type: ZT-1
16(2)A 230V~ 50Hz
Designed to control both
resistance & Inductance load
Max. Power: 3680W
Current: 16A with PF not less than 0,95
2A with PF not less than 2A
Degree of protection: IP 20

Това пише на моя отзад, дали наистина може да се включи в него електроуред с мощност 3000W



Тема Re: как? [re: Диaн]  
Автор batDancho (самият той)
Публикувано25.05.09 15:02



Аз съм с такъв и с нищожно преправяне / пускане на още две жици в контакта, които да задействат едно реле от ТАП/ карам вече шеста година. Релето прекъсва фазата на бойлера и нямам грижи.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.