Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:30 12.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "Тънките" сметки на ЧЕЗ  
Автор Skiofa (непознат )
Публикувано26.03.09 15:55



ЧЕЗ за пореден път искат да изиграят потребителите си и от там и държавата с "Декларация за промяна на месечните вноски". Използвайки желанието на клиентите си да намалят месечните си вноски ги карат да попълват въпросните декларации, които в последствие отчитат като желание на потребителите да останат на тримесечно отчитане на електромерите: http://www.econ.bg/news/article158548/nad_43_hil_klienti_na_chez_sa_opredelili_sami_smetkite_si
Затова написах следното Заявление до тях и който иска може да го ползва. Може и някой по-вещ да го подобри.


До
ЧЕЗ Електро България АД
ТУК

Копие: Комисия за защита на конкуренцията
ТУК


ЗАЯВЛЕНИЕ
от
жив.

Във връзка с Вашата Декларация за промяна на месечните вноски изказвам своето несъгласие относно желанието Ви чрез нея да заобиколите наложеното Ви от ДКЕВР задължение за връщане към едномесечно отчитане на изразходваната електроенергия. Също така смятам, че Вие, използвайки желанието на населението да намалят постоянно завишаваните от Вас предварителни месечни вноски, се стремите да подведете своите абонати чрез посочената декларация и да го представите като тяхно желание да останат на тримесечно отчитане. Затова аз ЗАЯВЯВАМ:
1. Отказвам да попълня и подам тази подвеждаща декларация.
2. Изисквам възстановяването на ежемесечното отчитане на разхода ми на електроенергия, за да съм сигурен, че плащам точно онова, което съм изразходвал и нямам предварително надвнесени пари, които да ползвате като безлихвен кредит.
3. Въвеждането на тримесечно отчитане на електромерите е едностранен акт наложен от Вас и създаващ нелоялни условия между доставчик и потребител, като вредата е за потребителите.
4. Напълно съм съгласен със становището на експерти на Комисията за Защита на Конкуренцията, че „„ЧЕЗ РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ БЪЛГАРИЯ” е злоупотребило с господстващото си положение като през август е въвело икономическо необосновани цени за възстановяване на прекъснато електрозахранване. Увеличението на цената на услугата не се влияе пропорционално от увеличението на съответните разходи, включени в нея и позволява на дружеството да реализира по-високи приходи, тъй като потребителите не биха могли да се откажат от ползването на електричество. Дружеството е злоупотребило с господстващото си положение и като едностранно е въвело тримесечно отчитане на потребената енергия, а е запазило ежемесечното й плащане. Това поставя потребителите в неравностойно положение, тъй като те не заплащат действително потребеното количество, не могат да следят и контролират своето потребление, както и да следят размера на средствата, с които разполагат.”
5. Не съм съгласен с налагането на цени за доставка на продукт (достъп и пренос чрез разпределителната мрежа), които да са близки до тези за производството на продукт (в случая електроенергия), с което смятам, че тази цена не е обективна и прозрачна и противоречи на Закона за енергетиката чл.24 ал.1 т.4
6. Доставяната от Вас електроенергия често е некачествена – прекъсвания, токови удари, ниско напрежение, което довежда до неправилна експлоатация и повреда на електроуредите.

Подпис:



Тема просто съвет от меннови [re: Skiofa]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано26.03.09 21:33



Просто съвет от мен, не работя в ЧЕЗ, просто съвет:

- във 5-та точка цитираш:5. Не съм съгласен с налагането на цени за доставка на продукт (достъп и пренос чрез разпределителната мрежа), които да са близки до тези за производството на продукт (в случая електроенергия), с което смятам, че тази цена не е обективна и прозрачна и противоречи на Закона за енергетиката чл.24 ал.1 т.4 - драсни и точно какво значи този член, не всеки е запознат особенно ако не му пука (ако съм служител на ЧЕЗ защото шефовете са ми чехи)
- във точка 6 :6. Доставяната от Вас електроенергия често е некачествена – прекъсвания, токови удари, ниско напрежение, което довежда до неправилна експлоатация и повреда на електроуредите. - а докажи пък че е така или само си приказваш а??

Иначе си прав, спор няма.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: "Тънките" сметки на ЧЕЗнови [re: Skiofa]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано27.03.09 07:58



Ще призная, че изобщо не изчетох целия пост.
За мен отлагането на плащането с два месеца е бонус.
А разхода на енергия се контролира най-лесно по показанията на електромера. По засичанията в сметките практически е невъзможно!

2v6



Тема бития битнови [re: Skiofa]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано27.03.09 10:08



ебания ебан.
Царските дупелизци ни докараха до там.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Редактирано от Xoлдън на 27.03.09 10:08.



Тема Re: "Тънките" сметки на ЧЕЗнови [re: Skiofa]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано27.03.09 11:26



Най ме изкефи до кого пращаш копие. Ми тъй де, с това тримесечно отчитане ЧЕЗ ще види сметката на всичките си конкуренти. Накрая ще станат монополисти, и няма да имаш никакъв избор от кого да си купуваш тока. Добре си се ориентирал, и много правилно, че сезираш комисията за защита на конкуренцията.



Иначе, такова писание е пълна глупост и в тоя си вид не води до никакви последствия. Спокойно можеш да го прекръстиш от "заявление" на "писмо до арменския поп".



Тема Re: просто съвет от меннови [re: Диaн]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано27.03.09 22:32



като спомена за цена на преноса, явно това не е ненормално :
Януари, 2009, КонЕдисон , Ню Йорк цени:
- ток една тарифа - 11.0435 цента/кВтч
- транспорт(доставка)
1. ток една тарифа - 8.3043 цента/квтч
2. отделно - абонамент месечен - 14.13$/месец
3. отделно + 4% данък на доставката
- газ - 1.02$/ 100 куб.фута
-транспорт /достажка за газ :
1. абонамент 15$ /месец
2. ??? / 100 куб. фута - не знам колко е, щото горя под 100 , и доставката е вклучена в абонамента
3. 4% данък



Тема Re: "Тънките" сметки на ЧЕЗнови [re: 741]  
Автор Aбcoлют (ентусиаст)
Публикувано29.03.09 22:41



"Най ме изкефи до кого пращаш копие. Ми тъй де, с това тримесечно отчитане ЧЕЗ ще види сметката на всичките си конкуренти. Накрая ще станат монополисти, и няма да имаш никакъв избор от кого да си купуваш тока. Добре си се ориентирал, и много правилно, че сезираш комисията за защита на конкуренцията."

Какво общо има тримесечното отчитане с конкуренцията? И другите две електроразпределителни дружества биха могли да го приложат, ако желаят може и годишно отчитане, цяла година сам решаваш по колко ще плащаш на месец и накрая на годината ти засичат електромера и плащаш една изравнителна сметка, това мен много би ме зарадвало.



Разбира се има и хора които немогат да си направят сметката и за един месец, такива трябва да получават седмична заплата и да се редят на опашка всяка седмица да плащат ток, вода, парно и други, но на по-висока цена естествено, по-точно абонаментна такса защото няма значение колко консумират ежеседмичното отчитане изисква по-голям брой инкасатори.




Тема Re: "Тънките" сметки на ЧЕЗнови [re: Skiofa]  
Автор Skiofa (непознат )
Публикувано03.04.09 16:05



Служителка на ЧЕЗ се опули при подаването на това заявление. Каза ми, че и други хора не били доволни от тримесечното засичане на електромерите, но аз съм първият, който се оплаква писмено. Надявам се не и последен.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.