Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 12.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Климатици на воданови  
Автор Milenn (турист)
Публикувано18.03.09 20:24



и гликол само ползваме в бачкането. Любопитно ми е до колко са ефективни? Огледах се из нета, ама не мярнах нищо конкретно. Гледам по манометрите, 400кПа е на входящатата тръба, и 275 на връщащата.
някой линк, просто да си начеша любопитството?



Тема Re: Климатици на воданови [re: Milenn]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано18.03.09 20:40



Термопомпа?? т.е. да не се разкарва много фреона има едно "голямо кубче" на което се подават 2 кръгва вода или каквото е там - едната се загрява от кубчето и отива да се охлажда а другата се охлажда и отива да охлажда помещението??? Мисля че на подобни системи им викаха "Чилър".

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Климатици на воданови [re: Диaн]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано18.03.09 20:49



бе само на вода били, каза техника. Веднъж му се беше повредил нещо Ундоуса на управляващото/мониторващото ПС , та си побъбрихме малко, та той каза че само и единствено вода е работния флуид, и добави - е, и гликол де.. И аз пак питах - а фреон, амоняк, или някакви солени разтвори - той каза - нема такива



Тема Re: Климатици на воданови [re: Milenn]  
Автор Junak (български)
Публикувано18.03.09 22:33



Използва се, когато има много разклонена система, защото ако има изтичане на фреон, не можеш го отки посмъртно. Работил съм с такава система на пасажерски кораб.Два мощни фреонови компресора в машинното отделение.. Вертикални щтрангове с фреон до всяка палуба/етаж/. Там има топлообменници с вода и цирк.помпи. И охл.вода /4-6 град./ стига до всички кабини/стаи/ на тази палуба, къкето охлажда въздуха. Водата е дестилат, обработена е с антикорозионни химикали. Паралелно циркулира и топла вода/50-60 град./, защото във всяка кабина трябва да се поддържа от 18 до 28 градуса.

TRANS PENIS MIHI EST



Тема Re: Климатици на воданови [re: Milenn]  
Автор hidrazin4o (ентусиаст)
Публикувано18.03.09 22:37



Здравей Милене!Отдавна не сме се "чували".
Ми тези "кубчета" са пластинчати топлообменници.Нещо от сорта:


В една система обикновенно има два обменника и един компресор.Външната вода от кладенеца топли фреона в единия обменник , а в другия обменник фреона пък ти затопля водата за радиаторите или каквото там си решиш.
Иначе само с вода , дори и гликол хич не ми се вързва да "помпиш" температура, т.е. да стане термопомпа.Ама де да знам!
Лятото четирипътните вентили обръщат процеса.
А между другото как е дзверо?Хапва ли си още бубулечки?



Тема Re: Климатици на воданови [re: hidrazin4o]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано18.03.09 23:35



дзверовете станаха 5 :) ще ги разсаждам, като се събудят. досега бяха захлупени , на прозореца, да спят, вече им е време да се събуждат.

това за "кубчетата" не съм го писал аз , не виждам в машинното топлообменници. ама пък може и да са скрити в друга зала.

ще се поровя аз в документациата, само да я намеря къде са я заврели.
Поне техника твърди само за вода. Ама пък кой знае - може той да е техник само на 2-риа контур :) хехех -тясно специализиран ( доктор хирург , специалист по лявата ръка) , нищо не би ме учудило



Тема имало си значи фреон, [re: hidrazin4o]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано18.03.09 23:47



ама кой го знае из кои мазета са термопомпите
значи в датацентровете докарват вече охладената вода-гликол



Тема Re: имало си значи фреон,нови [re: Milenn]  
Автор hidrazin4o (ентусиаст)
Публикувано19.03.09 19:15



Намери ли някаква документация? Защото и на мен ми стана интересно.



Тема Re: имало си значи фреон,нови [re: hidrazin4o]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано19.03.09 21:02



само спецификациите, на сайта на фирмата.
не съм ровил за документация из нашите БД, щото не ми е чак толкова интересно :)



това е производителя



Тема Re: имало си значи фреон,нови [re: Milenn]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано19.03.09 21:49



Същото е което си мислех, да не се разкарва фреона на големи разстояния се охлажда вода или гликол и се подава към някакви местни топлообмнници. Все едно грубо казано имаш абонатна станция в мазето а нагоре са ти радиаторите на сградата.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.