Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 30.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема ЕОН-такса "Достъп"нови  
Автор Bepa ()
Публикувано19.02.09 20:48



От няколко месеца в сметката за електроенергия, ЕОН начислява такса "Достъп"-процент от изразходваната енергия. Питам служителката на касата що за чудо е това, но тя вдига рамене. Питам познати, колеги-никой не знае. На рекламния афиш на ЕОН какво трябва да съдържа сметката, не е вписан този данък. Знае ли някой какво плащаме в допълнение?



Тема Re: ЕОН-такса "Достъп"нови [re: Bepa]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано24.02.09 19:58




Четенето не е мръсна работа.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: ЕОН-такса "Достъп"нови [re: Xoлдън]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано24.02.09 22:18



На сайта са още старите цени-6месеца летаргия....Актуалните са в pdf от 26.06.2008,май--"Решение на ДКЕВР № Ц-021 от 26.06.2008 г. за утвърждаване на цените на електрическата енергия, считано от 01.07.2008 г."

"V. Цени, по които "ЧЕЗ Елктро - България" АД продава електрическа енергия на:

1. Предприятия с по-малко от 50 души нает персонал и с годишен оборот до 19,5 млн. лв., присъединени към електроразпределителните мрежи на средно и ниско напрежение:

Начин на измерване
Зони в денонощието
Цена

ниво на напрежение
СН
НН
1. С три скали върхова 0.13038 0.14233
дневна 0.07380 0.06871
нощна 0.03936 0.02209
2. С две скали дневна 0.09963 0.10430
нощна 0.03936 0.02209
3. С една скала 0.09471 0.09693

Забележка: В цените не е включен данък върху добавената стойност."





Тема Re: ЕОН-такса "Достъп"нови [re: Xoлдън]  
Автор cheeseus (непознат)
Публикувано02.03.09 20:06



Здравейте!
Ще започна с коментар: обяснението и желанието да помогнеш също така не са мръсна работа... На посочения линк няма достатъчно ясна информация за тази такса "достъп".

След доста търсене (и ненамиране на нищо) успях да разгадая загадката на таксата "достъп", която касиерки, които съм питал, също така не са можели да обяснят.

Таксата се появява на сметките за Юли 2008. Допреди това е известна като такса "Пренос" = 0.055 лв/кв.ч. След това е разбита на две съставни части - на "пренос" = 0.04710 и "достъп" = 0.00778. като ги съберем двете такси получаваме старата -- 0.05488 .

Мисля, все пак, че ЕОН не трябва да ни оставят да гадаем, а да обясняват. Поне това ни дължат за всичките пари, които ни смъкват от кожата/гърба.



Тема Re: ЕОН-такса "Достъп" [re: cheeseus]  
Автор Bepa ()
Публикувано04.03.09 10:34



Благодаря много за информацията.
Изобщо не се сетих да разбиявам преноса на части. От EON-a ми благодариха за въпроса и ми обещаха най-бърз отговор. Вече 2 седмици не идва, а и няма да дойде.





Тема В-к "Над 55"нови [re: cheeseus]  
Автор Bepa ()
Публикувано07.03.09 21:27



В днешния брой на в-к"Над 55" случайно намерих отговора. И други като мен са се интересували от тази такса и ето какво отговарят кожодерите от ЕОН и ЧЕЗ , цитирам "Това е цената, която всеки потребител заплаща за поддръжка и отчитането на средствата му за търговско измерване ( електромери)". И както cheeseus казва, това е част от предишната такса за разпределение.
Аз обаче се чудя, защо тази такса е процент от потребената енергия - повече потребяваш, правиш оборот на дружествата, а повече те дерат. И освен това щом това е такса за отчитане и поддръжка, не би ли било редно тя да е еднаква за всички. Не коментирам факта, че до електромерът ни винаги има достъп и на него не му се прави никаква профилактика, нито периодична проверка за нормите на грешката от измерване.
Не знам каква "държава" има тук. За мен това не е "държава", а РАЗБОЙНИЧЕСКА ТЕРИТОРИЯ. В първа част на филма за джедаите имаше такава планета, където отсядаха престъпниците от Галактиката и някои други свестни хорица. Те това е България. Протестирам срещу всичко това! Хора, до кога???




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.